Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 13 січня 2023, питання №78533

Чи можуть забрати на війну без строкової служби ? В 23 роки

Доброго вечора скажіть будласка
На дуже просте питання чи можуть забрати на війну без строкової служби без жодного досвіду воєної справи в 23 роки

Відповіді юристів (4)

    Мамай Ірина Євгеніївна
    Мамай Ірина Євгеніївна рік тому

    Адвокат, м. Рівне, 6 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    На мою думку можуть мобілізувати.

    П. 252 Указу Президента «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» визначено, що у разі оголошення мобілізації і настання особливого періоду: 1) проводиться призов на військову службу військовозобов’язаних і резервістів, за винятком осіб, зазначених у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також прийом громадян на військову службу за контрактом.

    Військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави (ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу»).

    Стаття 27 ЗУ «Про військовий обов’язок та військову службу» зазначає, що

    1. У запас Збройних Сил України та інших військових формувань зараховуються громадяни України, які придатні за станом здоров’я до проходження військової служби в мирний або воєнний час і не досягли граничного віку перебування в запасі. Вони перебувають на військовому обліку в відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки та відповідних органах інших військових формувань.

    2. Запас військовозобов’язаних поділяється на першу і другу категорії.

    3. До запасу першої категорії належать військовозобов’язані, які проходили військову службу та здобули під час її проходження військово-облікову спеціальність.

    4. До запасу другої категорії належать військовозобов’язані, які не здобули військово-облікової спеціальності під час проходження військової служби або не проходили військової служби.

    Тобто ви є військовозобов’язаним другої категорії.

    П. 254 Указу Президента «Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України» зазначає, що доукомплектування особовим складом Збройних Сил України в особливий період здійснюється за рахунок призову військовозобов’язаних, громадян призовного віку чоловічої статі та резервістів, а також прийому громадян на військову службу за контрактом.

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий день!

    ЦЕ МОЖЛИВО ЛИШЕ ЯКЩО:

    - ВИ КОМІСОВАНІ ЯК ПРИЗОВНИК І ПЕРЕВЕДЕНІ В СТАТУС ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОГО;

    - ВИ Є ОФІЦЕРОМ ЗАПАСУ;

    - ВИ ЗВЕРНУЛИСЯ ЗА ОФОРМЛЕННЯМ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) КОНТРАКТУ НА ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ В ЗСУ.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Не можуть, оскільки за своїм статусом в 23 роки Ви маєте бути призовником, а не мобілізованим.

    Мобілізації підлягають лише військовозобов'язані та резервісти.

    Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    Зараз такі часи, що все можливе, і на жаль я зіткався з різним у своїй практиці. Тому найкращим запобіжником від мобілізації я вважаю відстрочку.

    Якщо будуть додаткові питання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю. Буду радий на них відповісти!

    Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України