Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 10 февраля 2023, вопрос №80420 150₴

Нюанси отримання повістки

Доброго дня, шановні юристи

Непридатний до в/с із виключенням з обліку, у тимчасовому посвідченні вказана ст. 30а, відповідно до закону про мобілізацію не підпадаю. Яким є взагалі правильний алгоритм моїх дій при спробі видати мені повістку?

А також,
1. Чи я повинен носити оригінал цього документа або можу обійтися фото на телефоні / копією / нотаріально завіреною копією?

2. Чи повинен я передавати посвідчення будь-кому в руки або показувати тільки зі своїх рук?

3. Кому показувати – військовому чи поліцейському?

4. Якщо намагаются все рівно виписати, тоді виклик слідчо-оперативної і складання акта про відмову по причині «видача повістки невійськово забов‘язаному»?

Ответы юристов (8)

    Айвазян Юрій Климентійович
    50%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Даніель!

    Ясно, що Ви призову по мобілізації не підлягаєте з таким висновком ВЛК!

    Але все одно, почну із загальних речей, а саме із видів, порядку оформлення та вручення повісток.

    На даний момент існує чотири види документів, які можна назвати загальним терміном «повістка».

    Повістка, яка вручається з метою уточнення облікових даних

    Цей вид повістки вручається призовнику для внесення відомостей до бази щодо особи призовника, його сімейного стану, інформації про працевлаштування, наявність чи відсутність дітей. Результатом такої перевірки можуть бути виявлені підстави для звільнення від служби в армії, наприклад, за наявності дитини. Окрім того, можуть бути встановлені підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу, якщо в призовника є захворювання, які унеможливлюють проходження військової служби.

    Повістка на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)

    Повістка, яка зобов'язує призовника пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного, у якій зрештою буде зазначено, чи придатний чи непридатний призовник до строкової служби.

    Повістка-призов на строкову військову службу

    У такій повістці вказано термін, у який потрібно з'явитися до призовної дільниці. Окрім того, там зазначено, що при собі необхідно мати: паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), а також обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (за наявності). Ухилення від призову на строкову військову службу - злочин, що передбачений статтею 335 Кримінального кодексу та карається обмеженням волі на строк до трьох років.

    Мобілізаційне розпорядження

    Такий вид повістки вручається військовозобов'язаним особам, котрі пройшли медичну комісію та визнані придатними до несення військової служби. Здебільшого мобілізаційне розпорядження вручається під час оголошення мобілізації. У мобілізаційному розпорядженні повинно бути зазначено про обов'язок з'явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

    Постановою Кабінету Міністів України від 21 березня 2002 р. № 352 «Про затвердження Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом» (далі – Положення),передбачений лише порядок вручення повістки при призові на строкову військову службу, проте, він є загальним і не встановлює деталі та особливості вручення повістки. Інші випадки призову на військову службу, зокрема у зв’язку із мобілізацією законом, не врегулюванні взагалі.
    Хто може вручати повістку?

    Отже, п. 64 Положення оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці, відбувається за наказами районних військових комісарів і повістками, врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств,установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності.

    Необхідно звернути увагу, що у зв’язку із великим колом осіб, що можуть бути наділеними повноваженнями для вручення повістки, особа, що вручає повістку не обов’язково має бути військовослужбовцем та носити форму.

    В той же час, особа, що має намір вручити повістку має представитися, назвати свою посаду, підстави відповідно яких, особам надані повноваження на вручення повістки.

    Якщо зі слів особи стає зрозуміло, що вона є військовослужбовцем та служить у військовому комісаріаті, це означає, що вона перебуває при виконанні службових обов’язків, така особа має пред’явити військовий квиток або посвідчення офіцера. Крім того, при виконанні військових обов’язків особа має бути одягнена у військову форму, що має містити знаки розрізнення військовослужбовців, зокрема погони, нашивки.

    Проте, важливим є той факт, що ні офіцер, ні цивільна особа при врученні повістки, не має права вимагати від особи пред’явити документи та назви свого прізвища.

    Відповідно чинного законодавства, представники поліції мають права перевіряти документи у осіб, якщо є підозра щодо вчинення злочину, появи в стані алкогольного сп’яніння та інше, проте вони повинні назвати причину такої перевірки документів. В той же час, представники поліції повноважень на вручення повісток не мають.

    Чи мають право працівники поліції вручати повістки?

    Якщо Ви є учасником дорожнього руху і переймаєтесь, чи може працівник поліції зупинити транспортний засіб і після перевірки документів вручити повістку, то наразі можливо з упевненістю сказати, що працівники поліції повноважень на вручення повісток не мають і повістка, отримана таким шляхом, може бути оскаржена в судовому порядку.

    Де повістка може бути вручена майбутньому військовослужбовцю?

    Саме питання місця вручення повістки у нормативних документах детально не описано, проте більшість юристів з цього питання вважають, що повістка має бути вручена за місцем роботи/навчанням або місцем проживання громадянина для можливості встановлення особи.

    Чи можуть представники військомату примусово доставити військовозобов’язаного до призивного пункту?

    Згідно із чинним законодавством, прибуття особи до призовного пункту покладається на військовозобов’язаного. Будь-які дії його примусового характеру щодо утримання особи – є незаконними та законодавством не передбачені.

    Випадки затримки особи можливі лише поліцією при вчиненні або замаху на вчинення кримінального правопорушення, та безпосередньо після вчинення кримінального правопорушення чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні.

    Що має містити повістка?

    У повістці повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, його адреса. Також, військова спеціальність повинна співпадати зі спеціальністю записаною у військовому квитку. Крім того, в повістці повинні бути вказані: дата, час, адреса місця прибуття та перелік документів, які особа повинна мати при собі. Повістка повинна бути скріплена печаткою та підписом військового комісара.

    Чи вважається, отримання повістки поштою належним повідомленням?

    Відповідно Положення, особа має отримати повістку від представника особисто, для належного повідомлення військовозобов’язаний має підписати корінець повістки, який підлягає зберіганню у військоматі.

    Чи вважається передача повістки родичам військовозобов’язаного належним повідомленням?

    Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання повістки родичами не вважається належним її отриманням.

    Чи вважається належним повідомленням отримання інформації про призов телефонним дзвінком?

    Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, отримання інформації про призов або отримання повістки або запрошення до военкомату телефонним зв’язком, не може вважатися належним повідомленням особи.

    Чи можна відмовитися від підпису повістки, якщо особа призовника встановлена?

    У випадку відмови призовника від підпису повістки, особою, що вручає таку повістку можливе складання акту відмови від отримання повістки. Складений акт про відмову від отримання повістки може можу бути направлений до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності щодо ухилення від військової служби.

    ТРОХИ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕЯВКУ.

    Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 та 210-1 КУпАП.

    Відповідальність за неявку по повістці можлива лише у разі Ваших винних дій: отримали повістку, але не з'явились; надали неправдиву інформацію про себе; відмовились виконувати приписи воєнного комісара тощо.

    Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

    Кодекс України про адміністративні правопорушення

    Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

    тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Стаття 210-1 КУпАП Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Нагадую, що відбуття покарання не тягне за собою звільнення від виконання обов’язку, внаслідок не виконання якого накладено покарання.

    Кримінально караним порушенням законодавства про військову службу є ухилення від призову на строкову військову (ст. 335 КК України), Ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336 КК України), Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів ( ст. 337 КК України), покараннями є:

    обмеженням волі на строк до трьох років, позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, відповідно.

    ТЕПЕР ЩОДО ВАШИХ ПИТАНЬ:

    Непридатний до в/с із виключенням з обліку, у тимчасовому посвідченні вказана ст. 30а, відповідно до закону про мобілізацію не підпадаю. Яким є взагалі правильний алгоритм моїх дій при спробі видати мені повістку?

    У разі вручення Вам повістки Ви не можете від неї відмовитись! Це все одно Вам нічого не дасть, оскільки буде складено протокол про Вашу відмову, а з'явитись Ви будете зобов'язані так або інакше!

    А також,1. Чи я повинен носити оригінал цього документа або можу обійтися фото на телефоні / копією / нотаріально завіреною копією?

    Можете носити із собою оригінал, чи копію - ролі не граю. Особи, які вручають Вам повістку в таких випадках не звертають на це уваги. Все вирішується в ТЦК.

    2. Чи повинен я передавати посвідчення будь-кому в руки або показувати тільки зі своїх рук?

    В руки передавати свої документи не треба.

    3. Кому показувати – військовому чи поліцейському?

    Показувати свої документи Ви зобов'занІ за вимогою тільки поліцейським!

    4. Якщо намагаются все рівно виписати, тоді виклик слідчо-оперативної і складання акта про відмову по причині «видача повістки невійськово забов‘язаному»?

    Виклик патрульних в таких ситуаціях Вам не допоможе. Вручення повістки - процедура законна. Якщо, звичайно, вона не супроводжується насильницькими діями. ТОДі ТОЧНО ТРЕБА ВИКЛИКАТИ ПОЛІЦІЮ!

    Будуть уточнення, звертайтесь. Для того треба лише нажати кнопку "звернутись" біля мого профілю. Охоче Вам допоможу!

    Вдачи, Вам!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Доброго дня, шановні юристи

    Непридатний до в/с із виключенням з обліку, у тимчасовому посвідченні вказана ст. 30а, відповідно до закону про мобілізацію не підпадаю. Яким є взагалі правильний алгоритм моїх дій при спробі видати мені повістку?

    ВИ ПОВИННІ ПРЕД'ЯВИТИ ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ ТА ПОКАЗАТИ НАЯВНІСТЬ ВИСНОВКУ ПРО "ПОВНУ" НЕПРИДАТНІСТЬ. ЯКЩО ПРАЦІВНИКАМИ ТЦК БУДЕ СПРОБА ВРУЧИТИ ВАМ ПОВІСТКУ, МОЖЕТЕ НА МІСЦІ ТЕЛЕФОНУВАТИ ЗІ СКАРГОЮ ДО МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

    ТОБТО НЕ ПОТРІБНО ПРОСТО МОВЧАТИ І ПІДПИСУВАТИ ПОВІСТКУ, ПРИ БУДЬ-ЯКИХ СПРОБАХ ЇЇ ВРУЧЕННЯ АПЕЛЮЙТЕ НА МІСЦІ ТА ПОГРОЖУЙТЕ СКАРГАМИ, У ТОМУ ЧИСЛІ ДО ПОЛІЦІЇ, АБИ ЗАФІКСУВАТИ ФАКТ ЗВЕРНЕННЯ.

    А також,1. Чи я повинен носити оригінал цього документа або можу обійтися фото на телефоні / копією / нотаріально завіреною копією?

    КРАЩЕ НОСИТИ ОРИГІНАЛ. НОТАРІАЛЬНА КОПІЯ ТАКОЖ В ЦІЛОМУ ПІДІЙДЕ, АЛЕ ОРИГІНАЛ Є ОРИГІНАЛ.

    2. Чи повинен я передавати посвідчення будь-кому в руки або показувати тільки зі своїх рук?

    ВИ ПОВИННІ ЙОГО ПРЕД'ЯВИТИ, А НЕ ПЕРЕДАТИ. ЦЕ КЛЮЧОВИЙ МОМЕНТ. ТОМУ НАПОЛЕГЛИВО РАДЖУ САМЕ ПРЕД'ЯВЛЯТИ ДОКУМЕНТИ, І НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ ПЕРЕДАВАТИ.

    3. Кому показувати – військовому чи поліцейському?

    ЦЕ ВЗАГАЛІ ОКРЕМА ІСТОРІЯ. АЛЕ ОСКІЛЬКИ ПРАВО НА ВИДАЧУ ПОВІСТОК МАЮТЬ ПРАЦІВНИКИ ТЦК, КРАЩЕ ПРЕД'ЯВЛЯЙТЕ САМЕ ЇМ.

    4. Якщо намагаются все рівно виписати, тоді виклик слідчо-оперативної і складання акта про відмову по причині «видача повістки невійськово забов‘язаному»?

    ЧАСТКОВО ЗАСТОСОВУЄМО АЛГОРИТМ, НАВЕДЕНИЙ ВИЩЕ. ТАКОЖ МОЖЛИВО ПРЯМО НА МІСЦІ ЗВЕРТАТИСЬ ДО УПОВНОВАЖЕНОГО ВР З ПРАВ ЛЮДИНИ.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Доброго дня, Даніеле!

    ПОРЯДОК ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ

    Законодавчих вимог щодо місця вручення повісток немає. Тому дати її можуть будь-де: на блокпостах, на робочому місці, у громадських закладах, у будинках тощо.

    Повістки уповноважені вручати:

    • співробітники територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
    • представники органів місцевого самоврядування;
    • керівники закладів освіти;
    • керівники підприємств, установ, організацій, незалежно від підпорядкування і форми власності;
    • управителі багатоквартирних будинків, власники будинків.

    ПАМ’ЯТАЙТЕ, що наше законодавство містить конкретно визначену вимогу про те, що повістку повинна вручати уповноважена ТЦКСП особа, а тому ПРЕДСТАВНИКИ ТРО ЧИ ПОЛІЦІЇ НЕ УПОВНОВАЖЕНІ ВРУЧАТИ ПОВІСТКИ. Процедуру надання у такий спосіб документа можна оскаржити в суді.

    ПОВІСТКА МАЄ БУТИ ВРУЧЕНА ОСОБИСТО ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНОМУ І ВІН МАЄ ПОСТАВИТИ ПІДПИС ПРО ЇЇ ОТРИМАННЯ, що цілком узгоджується із судовою практикою (постанова ККС ВС від 14.12.2021 у справі №761/8429/16-к, постанова ВС від 28.01.2020 по справі № 759/5435/16-к).

    Оскільки особа має отримати повістку особисто, під підпис, ОТРИМАННЯ ПОВІСТКИ РОДИЧАМИ, ТЕЛЕФОННИМ ЗВ’ЯЗКОМ, ПОШТОЮ НЕ МОЖЕ ВВАЖАТИСЯ НАЛЕЖНИМ ПОВІДОМЛЕННЯМ ОСОБИ.

    До вручення повістки уповноважений має встановити особу на підставі документів (при цьому не всі особи мають право вимагати у вас документи – якщо стисло, це можуть зробити представники поліції та особи, визначені комендантом Згідно п.5 Постанови КМУ від 29 грудня 2021 р. № 1456).

    Ви маєте право знати, хто перед вами, та запитати у нього/неї документи, які підтверджують його/її повноваження. Найчастіше це службовий особовий документ (військовий квиток, службове посвідчення, посвідчення добровольця тощо), а також наказ коменданта.

    Перед тим як ставити свій підпис про одержання повістки, ознайомтесь із її текстом, щоб пересвідчитись у правильності її складення.

    У повістці мають бути вказані:

    • ПІБ та адреса місця проживання призовника;
    • вид повістки (уточнення облікових даних, проходження медкомісії, прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, призов на військову службу);
    • перелік документів, які треба мати із собою;
    • дата, час та адреса – коли й куди необхідно з’явитися;
    • назва органу, печатка, підпис, ПІБ керівника ТЦК та СП;

    Якщо документ заповнено з помилками людина може відмовитися від повістки.

    Якщо повістка заповнена правильно та не містить помилок, людина її зобов’язана прийняти, підписатися, а у вказаний у документі термін з’явитися у територіальний центр. У загальному через два-три дні після вручення. При цьому необхідно мати з собою документи, що вказано у повістці.

    Поважними причинами, які підтверджено відповідними документами, для неприбуття громадян до призовних дільниць у строк, встановлений військовим комісаром, визнаються:

    • вплив надзвичайної ситуації, хвороба яка виникла під час призову і стала перешкодою своєчасному прибуттю;
    • смерть або тяжка хвороба близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата або сестри, дідуся, бабусі) або близького родича його дружини/чоловіка.

    ВАРТО ТАКОЖ ЗНАТИ, ЩО ВАС НЕ МАЮТЬ ПРАВО ДОСТАВЛЯТИ ДО ТЦК ТА СП СИЛОМІЦЬ. Якщо вас намагаються затримати або доправити кудись примусово, варто викликати поліцію, навіть якщо представників тцк та сп уже супроводжують правоохоронці.

    ВІДМОВА ВІД ПОВІСТКИ

    Для відмови в отриманні повістки призовник повинен мати конкретні і поважні причини, серед яких:

    • якщо у документі вказані неправильні дані отримувача (помилки в ПІБ, повістка може бути адресована комусь іншому);
    • повістку вручає не уповноважена для цього особа;
    • немає печатки військкомату/підпису військового комісара.

    Таким чином, якщо при вручення повістки, Ви зауважили об’єктивні помилки, існує можливість відмовитись від її підписання.

    У такому разі співробітник ТЦКСП повинен скласти акт про відмову від отримання повістки у присутності свідків.

    Після фіксації Вашої відмови від отримання повістки та складання акту, справа передається на розгляд керівнику ТЦКСП, який в результаті може стягнути штраф за порушення правил військового обліку.

    Штраф можна оскаржити в суді, де ТЦКСП буде доводити, що Ви порушили правила обліку, тобто відповідальність настає саме за порушення правил обліку, а не за те, що ви відмовились від повістки.

    ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕЯВКУ ЗА ПОВІСТКОЮ

    Якщо особа у зазначений у повістці час не з’явилася до ТЦК та СП, це вважається порушенням правил мобілізації. За це передбачено такі санкції:

    • адміністративна відповідальність настає за статтею 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу в розмірі від 3400-5100 грн, якщо йдеться про повістку для уточнення даних або проходження медкомісії. (тут також багато ньюансів, наприклад розгляд справи не може бути без Вашої присутності, якщо Вас письмово не повідомили про місце і час розгляду справи, то не можливо навіть штраф виписати)(Інформацію можу вислати додатково)
    • кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 5 років може настати за статтею 336 Кримінального кодексу України, якщо особі вручено мобілізаційне розпорядження (тобто "бойову" повістку для відправлення у підрозділ, після проходження медкомісії та із зазначенням військової частини, куди вона відбуває) і вона не з’явилася до місця збору.
    • Якщо особі двічі вручили повістку для уточнення даних, вона не з'явилася, і її двічі притягнули до адміністративної відповідальності, то вже втретє можуть відкрити кримінальне провадження та намагатися притягнути до кримінальної відповідальності. ТЦК може направити справу до поліції про факт ухилення від мобілізації , потім слідчий відкриє справу і буде з’ясовувати обставини.

    ВИПИСУВАННЯ ПОВІСТОК «НА ХОДУ»

    Часто виникають запитання щодо виписування повісток “на ходу” – заповнення пустих бланків. Призов на службу відбувається за наказом військових комісарів. Тобто воєнком має сформувати повістку, заповнити туди ваші персональні дані і передати її уповноваженій особі. Водночас не існує вимоги, щоб повістка була заповнена у приміщенні військкомату.

    Державні органи мають діяти згідно з інструкцією. Якщо людина, яка вручає вам повістку, “на ходу” заповнює порожній бланк з підписом і печаткою керівника територіального центру, можна фіксувати такі дії на відео, викликати юристів та поліцію. Потім ви можете оскаржити такі дії через складання акту відмови від повістки. Адже вписувати інформацію в повістку при особі – протиправно.

    Відповіді на Ваші питання

    1. Можете мати і нотаріально завірену копію військово-облікового документу

    2. Передавати документи в руки нікому не зобов'язані

    3. Документи на законну вимогу (п.7 Постанови КМУ №1456) Ви маєте пред'явити як поліцейському так і уповноваженій особі згідно п.5 Постанови КМУ № 1456 Проте повістку вручати поліцейські не можуть.

    4. Телефонуйте зі скаргою

    - на гарячу лінію міністерства оборони україни: 0 800 50 04 42

    - урядову гарячу лінію: 1545 працює цілодобово (безкоштовно).

    Якщо Ви добре орієнтуєтесь в законодавстві, спокійно вказуєте на неправомірність дій уповноважених осіб і фіксуєте це, то до Вас відношення буде інше. Якщо Ви пояснили ситуацію, довели, що не підлягаєте призову згідно ст.23 ЗУ "Про мобілізацію", проте уповноважені особи не дружать з головою і все одно виписують повістку, то краще отримати повістку і вже виробити алгоритм дій при поході в ТЦК.

    При не підписанні повістки, без поважних причин, складається акт відмови, який прикує до Вас більшу увагу, чим коли просто не прийти у вказаний час в повістці до ТЦК. Справа про адміністративне правопорушення (неявка по повістці) розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    ПРОТЕ! Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

    Отже, якщо особу належним чином не сповістили і вона не присутній при розгляді справи, то її не зможуть оштрафувати.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго! Бережіть себе!

    Мєньков Андрій Васильович

    Доброго дня Данієль.

    Відповідаю на ваші запитання.

    1. Чи я повинен носити оригінал цього документа або можу обійтися фото на телефоні / копією / нотаріально завіреною копією?

    Ви повинні мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт), але пред"являти його Ви повинні тільки уповноваженим військовою комендатурою особам у випадках визначених законодавством.

    Співробітники військкоматів (Центрів комплектування) та Національної поліції мають право вимагати пред"явити паспорт у разі якщо їх уповноважив наказом військовий комендант.

    Зокрема ПОРЯДОК перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану https://ips.ligazakon.net/document/view/kp211456?a... передбачає, що

    Уповноважена особа має право вимагати в особи пред'явлення нею документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у таких випадках:

    якщо особа має зовнішні ознаки, схожі на ознаки особи, яка перебуває в розшуку, або безвісно зниклої особи;

    якщо існує достатньо підстав вважати, що особа вчинила або має намір вчинити правопорушення;

    якщо особа перебуває на території чи об'єкті із спеціальним режимом;

    якщо в особи є зброя, боєприпаси, наркотичні засоби та інші речі, обіг яких обмежений або заборонений або для зберігання, використання чи перевезення яких потрібен дозвіл, якщо встановити такі права іншим чином не можливо;

    якщо особа перебуває в місці вчинення кримінального, адміністративного правопорушення або дорожньо-транспортної пригоди, іншої надзвичайної події;

    якщо зовнішні ознаки особи чи транспортного засобу або дії особи дають достатні підстави вважати, що особа причетна до вчинення правопорушення, транспортний засіб може бути знаряддям чи об'єктом вчинення правопорушення;

    порушення особою відповідних заборон, введених на території, де запроваджено правовий режим воєнного стану.

    У разі відсутності в особи документів, передбачених пунктом 7 цього Порядку, уповноважена особа затримує таку особу для її встановлення на строк, передбачений Кодексом України про адміністративні правопорушення.

    уповноважена особа - посадова особа, яка призначається наказом коменданта та якій надано повноваження щодо перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану.2. Чи повинен я передавати посвідчення будь-кому в руки або показувати тільки зі своїх рук?

    Військовий облік ведеться за місцем проживання, роботи або навчання. На вулиці Ви взагалі не повинні показувати військовий квиток чи тимчасове посвідчення чи передавати їх для огляду.3. Кому показувати – військовому чи поліцейському?

    Поліцейські не мають ніякого відношення до військового обліку. Завдання поліцейських фіксація правопорушень, охорона громадського порядку. 4. Якщо намагаются все рівно виписати, тоді виклик слідчо-оперативної і складання акта про відмову по причині «видача повістки невійськово забов‘язаному»?

    Виписувати повістку на місці не відповідає законодавству, бо повістка має бути виписана завчасно з урахуванням даних військового обліку та особової справи. Якщо Ви відмовляєтесь отримати повістку, то співробітники військкомату мають це зафіксувати, скласти акт про відмову та відібрати письмові свідчення двох свідків. Ні співробітники військкомату ні поліцейські не мають права безпідставно застосовувати до Вас силу. Якщо так відбувається викликайте поліцію незважаючи на присутність поліцейських.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович год назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    Закон України "Про правовий режим воєнного стану" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/389-19#Text):

    "Стаття 8. Заходи правового режиму воєнного стану

    1. В Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану:..

    7) перевіряти у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, документи у осіб, а в разі потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України;...".

    ---

    Доброго дня, Даніеле! Під час воєнного стану посвідчення особи необхідно мати при собі, взагалі, та військово-обліковий документ, враховуючи стан вручення повісток на вулиці, зокрема, тим більше, що цей документ (тимчасове посвідчення) на Вашу користь. Мати при собі достатньо нотаріально посвідченої копії - по-перше, така форма документа є законною і належною до застосування; по-друге, оригінал не буде вилучений на місці перевірки чи вручення повістки; по-третє, відпаде питання тримання документ у руках чи передавати його в руки військових. Щодо виклику поліції при врученні повістки: по-перше, вона вже тут, при цьому виклик оперативно-слідчої групи не є повноваженням громадяна; по-друге, поліція, у кращому випадку, не буде реагувати, а то й спровокує адмінпорушення з Вашого боку. Належним вважаю не відмовлятись від вручення повістки, а внести до корінця повістки (до моменту його відриву від повістки) запис про незаконність вручення як особі, визнаної непридатною до в/с з виключенням з військового обліку, порушення військовослужбовцями ст.ст.19 та 60 Конституції України. Також дивіться на цьому сайті статтю-блог під назвою: "Вручення повістки на вулиці".

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Краще носіть з собою нотарыальны копії і посвідчення і висновку про виключення з обліку для службовців тцк сп. і головне паспорт для посвідчення особи.

    При врученні вкажіть на порушення та викличте оперативну групу поліції для документування.

    скаржитися на порушення прав під час мобілізації

    Створено та працює «гаряча лінія» Міністерства оборони – 0 800 500 410, 0 800 500 442, 044 454 44 99. Якщо ви помітили порушення під час мобілізації, то можна звертатися до правоохоронних органів.Також зафіксуйте скаргу на урядовий контактний центр 15-45 або письмово через портал , https://ukc.gov.ua/portal/appeals/ спрямуйте відразу до Міністра оборони України Олексій Резніков

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович год назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Доброго вечора!

    "Непридатний до в/с із виключенням з обліку, у тимчасовому посвідченні вказана ст. 30а, відповідно до закону про мобілізацію не підпадаю"?

    - ТАК, ВИ НЕПРИДАТНИЙ ДО ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ З ВИКЛЮЧЕННЯМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, Є НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИМ, ТОМУ ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    "Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:...3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;...".

    "Яким є взагалі правильний алгоритм моїх дій при спробі видати мені повістку"?

    - ПОЯСНИТИ ТЕ, ЩО ВИ НЕПРИДАТНІ ДО ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ З ВИКЛЮЧЕННЯМ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, ТОБТО Є НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИМ,НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ, ТОМУ ВІДСУТНІ ПІДСТАВИ ДЛЯ ВРУЧЕННЯ ВАМ ПОВІСТКИ. "А також,1. Чи я повинен носити оригінал цього документа або можу обійтися фото на телефоні / копією / нотаріально завіреною копією"?

    - ОБОВ'ЯЗКОВО ВАМ ПРИ СОБІ ТРЕБА МАТИ ОРИГІНАЛ ПАСПОРТА ГР.УКРАЇНИ ТА ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВОГО ДОКУМЕНТУ.

    "2. Чи повинен я передавати посвідчення будь-кому в руки або показувати тільки зі своїх рук"?

    - ЗОБОВ'ЯЗАНІ НАДАТИ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ОРИГІНАЛИ: ПАСПОРТА ГР.УКРАЇНИ ТА ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВОГО ДОКУМЕНТУ."3. Кому показувати – військовому чи поліцейському"?

    - ПРАЦІВНИКАМ ПОЛІЦІЇ ТА ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ)."4. Якщо намагаются все рівно виписати, тоді виклик слідчо-оперативної і складання акта про відмову по причині «видача повістки невійськово забов‘язаному»"?

    - МОЖЕТЕ ОТРИМАТИ ТАКУ ПОВІСТКУ ТА ПОДАТИ ЗАЯВУ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ПО ПОШТІ, ЧЕРЕЗ УКРПОШТУ ЦІННИМ ЛИСТОМ З ОПИСОМ ВКЛАДЕННЯ, З РЕОКМЕНДОВАНИМ ПОВІДОМЛЕННЯМ.

    ВІДСУТНІ ПІДСТАВИ ДЛЯ ВИКЛИКУ СЛІДЧО-ОПЕРАТИВНОЇ ГРУПИ.

    При наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    Всього доброго!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, для детальной консультації натискайте кнопку звернутися.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024