Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю!
У постанові Кабінету Міністрів України №57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" зазначено, що: У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право в тому числі особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного з членів сім`ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв`язки, і висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я про необхідність постійного стороннього догляду.
Тобто, якщо жінка потребує догляду, то її син може супроводжувати її під час перетину кордону. При цьому потрібні фактично 2 документи: 1 - висновок комісії, що вона потребує догляду та 2-підтверджує родинні зв`язки.
Запитання: Чи є "Висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та сам обслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі" (форма первинної облікової документації № 080-4/о) підставою вважати особу такою, що потребує постійного стороннього догляду? Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Євгене!
Запитання: Чи є "Висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та сам обслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі" (форма первинної облікової документації № 080-4/о) підставою вважати особу такою, що потребує постійного стороннього догляду? Дякую.
Як показує практика, і так, і ні. Комусь щастить і по довідці 080-4 пропускають, когось не пропускають. За будь-яких умов Вам обов'язково потрібно оформити Акт встановлення факту здійснення догляду. З цим Актом є всі шанси на перетин кордону.
Всього доброго. Якщо консультація була корисною, натискайте галочку внизу фотографії профіля та залишайте відгук!
Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Євгене!
Чи є "Висновок про наявність порушення функцій організму через які невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та сам обслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі" (форма первинної облікової документації № 080-4/о) підставою вважати особу такою, що потребує постійного стороннього догляду?
Так, звичайно довідка ЛКК форми 080-4 про необхідність постійного догляду є підставою для виїзду, але виникає питання із корректностю запису у довідці. Допис "невиліковно хворі особи не можуть самостійно пересуватися та сам обслуговуватися і потребують соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі" трохи не відповідає тому, що зазначено в законі:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують
родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді
або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд
або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.
Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа, яка потребує постійного догляду, є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
Тобто по ідії в довідці також повинно бути записано "потребує постійного догляду", але запис інший. І проблем з цим на кордоні на жаль вистачає.
В моїй практиці зустрічались випадки, коли до такої довідки, як у Вас додавали витяг, в якому було записано саме "потребує постійного догляду". Може і Вам спробувати так зробити?
У разі виникнення бажання продовжити розмову в приватному форматі, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.
Якщо ж консультація задовільнила Вас, активуйте сіру галочку та залиште відгук на знак подяки.