Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 29 мая 2023, вопрос №85993 900₴

Вступ в вуз для офіцерів запасу

Декілька років тому, будучи студентом, я проходив військову кафедру. З тих пір я не замінив приписне свідоцтво на військовий квиток. Цього року я планую вступати в магістратуру (наразі є лише диплом бакалавра).

Чи буде у мене можливість вступу в вуз в 2023 році при наявності лише приписного? Чи може вуз мене прийняти з приписним?
Чи можливо буде замінити його на військовий квиток вже після отримання відстрочки?
Чи може ТЦК анулювати цю відстрочку по причині вступу з приписним?

Ответы юристов (18)

    Карпенко Андрій Володимирович
    11.1%

    Вітаю!

    В порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти на 2023 рік немає згадок про обов'язкове надання військово-облікового документу. В той же час, цей Порядок поки що тільки подано в Міністерство юстиції для державної реєстрації.

    Під час проведення державної реєстрації до тексту до "порядку" можуть бути внесені зміни, тому поки що на всякий випадок я би рекомендував брати до уваги "Порядок" на 2022 рік.

    У відповідності до пункту 5 Розділу 6 Наказу № 392 від 27.04.2022 року "Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році",

    Під час подання заяви в паперовій формі вступник особисто пред’являє оригінали:- документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус";- військово-облікового документа (для військовозобов’язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, а для призовників - посвідчення про приписку до призовних дільниць);- документа (державного зразка) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, якщо інформація про нього не зберігається в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;- документів, які підтверджують право вступника на спеціальні умови участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти.

    Таким чином, є вимога надати оригінал військово-облікового документа.

    В той же час, у відповідності до листа Міністерства освіти і науки України до керівників закладів фахової передвищої, вищої освіти "Про деякі особливості зарахування вступників", З метою забезпечення права вступників на отримання освіти у разі відсутності у вступника військово-облікового документа (для військовозобов'язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, а для призовників - посвідчення про приписку до призовних дільниць) здійснювати його зарахування на підставі письмового зобов'язання здійснити оформлення військово-облікового документа впродовж шести місяців від початку навчання. Письмове зобов'язання може бути надіслано дистанційно з накладанням кваліфікованого електронного підпису вступника (вступниками з особливо небезпечних або тимчасово окупованих російською федерацією територій України може надсилатись скан/фотокопія заяви без накладання кваліфікованого електронного підпису) з попередженням про відрахування в разі ненадання документів.

    Отже, в любому випадку - реєстрація Порядку в чинній редакції, чи реєстрація Порядку з внесенням змін і залишенням вимоги про надання військово-облікового документа, - Ви маєте право подати заяву на вступ до ВНЗ без пред'явлення військово-облікового документа.

    Після зарахування Ви маєте право прийти до свого ТЦК, надати документ, що підтверджує зарахування на денну форму навчання. Вам також необхідно буде написати Заяву про надання відстрочки. Після обов'язкового проведення військово-лікарської комісії з визначенням ступеня придатності до служби, Вам повинні видати військово-обліковий документ (військовий квиток ) та довідку про відстрочку від мобілізації.

    Неможливо напред передбачити всі варіанти розвитку подій, особливо якщо це стосується військкомату. Але щоб убезпечити себе від зайвих хвилювань, раджу перед візитом до ТЦК відправити до них заяву про відстрочку з доданими копіями документів. Заяву відправляєте Укрпоштою цінним листом з описом вкладеного з кур'єрською доставкою. Після отримання повідомлення про вручення листа - можна брати оригінали документів і йти до ТЦК. В принципі, з таким варіантом не бачу підстав для виникнення будь-яких проблем.

    ЯКЩО ВИ СТУДЕНТ - ВИ 100% МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

    Стаття 19 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ: Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

    Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    В Україні порядок призову на військову службу громадян регулюють два ключові закони:

    • Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу";
    • Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    У цих законах перелічені категорії громадян, які не підлягають призову під час загальної мобілізації.

    "Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначено перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації. Відповідно до абзацу другого частини статті 23 Закону, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають: здобувачі професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти й докторанти, які навчаються за денною чи дуальною формами здобуття освіти"

    Українські студенти денної та дуальної форми навчання мають законну відстрочку від мобілізації. Втім існують прецеденти, коли ТЦК призивають таких осіб на службу попри наявність документів про здобування вищої освіти.

    Закарпатський окружний адміністративний суд визнав протиправним і скасував наказ командира Ужгородського територіального центру комплектування та соціальної підтримки щодо зарахування в штат на посаду кулеметника студента 4 курсу Харківського національного автомобільно-дорожнього університету денної форми навчання.

    Відповідно до матеріалів справи, хлопець надав представникам ТЦК військовий квиток, але вони не зважали на наявність законної відстрочки. Так само командування не розглянуло рапорт про звільнення зі служби. Територіальні центри повинні перевіряти військовозобов’язаних на наявність підстав для незарахування.

    Студент запевнив, що командування військкомату знало про його статус, водночас у центрі комплектування заперечують, що мали таку інформацію.

    Не варто панікувати, адже закон на боці призовника. Спершу треба у письмовій формі подати заяву на відстрочку від мобілізації, додавши копії документів з місця навчання, які підтверджують статус студента. Якщо військкомат відмовиться прийняти заяву, краще направити її офіційним листом з описом на адресу територіального центру комплектування.

    Рекомендую звертатися до ДБР, якщо ситуація дійшла до зарахування у штат. Не завадить повідомити Військову службу правопорядку, що представники військкоматі порушили свої посадові обов’язки, мобілізувавши студента.

    Пам’ятайте, в Законі "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію" чітко визначено, кого не можуть призвати на військову службу. Серед таких осіб – здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами.

    хххїї

    Перепрошую за російську мову.

    Чего ни в коем случае делать нельзя, чтобы сохранить отсрочку от мобилизации

    Ни в коем случае не подписывайте в военкомате добровольное согласие на мобилизацию.

    И вообще читайте все, что Вам дают, прежде чем подписывать, и не подписывайте ничего, что у Вас вызывает хоть малейшее непонимание или подозрение.

    Вам могут сказать, что это никакое там не добровольное согласие, что это просто формальность, подпишите и Вы свободны.

    Но что кто кому сказал – Вы уже никогда и нигде не докажите.

    И если в материалах военкомата будет Ваше добровольное согласие на мобилизацию, то все, любые Ваши права на отсрочку, хоть они есть, хоть их нет, теряются.

    С юридической точки зрения все будет выглядеть так, как будто Вы сами захотели воевать, пришли в военкомат и попросили их себя мобилизовать.

    Первое – если получили повестку и явились в военкомат, и если у Вас есть право на отсрочку, сразу приходите туда с документами, которыми подтверждается это Ваше право на отсрочку.

    Не ждите, что военкомат будет за Вас что-то проверять.

    Задача собрать документы – это Ваша задача, если конечно хотите отсрочку. Не справитесь – отсрочки не будет и военкомат прекрасно этим воспользуется.

    Начните с копий. С собой лучше конечно взять оригиналы, но в военкомат предоставляйте только копии. Оригиналы остаются у Вас. Если в военкомате возникнет вопрос, почему нет оригиналов, то тогда их им покажете, но оставите копии, или же предоставите нотариально заверенные копии. Если не возникнет – значит достаточно и копий.

    А теперь представим ситуацию, что Вы пришли, принесли все документы. А Ваше право на отсрочку не признают.

    Тут важно ответить, что в ст. 23 ЗУ «О мобилизационной подготовке и мобилизации» не написано, что можно учиться после 27 лет.

    Вам скорее всего ответят, что Вы много всякого начитались и им все равно, что там кто пишет. Хотя конечно это уже верх беспредела, когда органы власти отвечают, что им все равно на законы. Но увы, в наше время это так.

    Следующим шагом Вам нужно потребовать, чтобы все Ваши копии документов для подтверждения отсрочки у Вас приняли под штампик и под роспись через канцелярию. Независимо от того, согласны они с этим или нет. Это Ваше право, сдать документы через канцелярию.

    Напишите сопроводительное письмо, в 2 экземплярах, что предоставляю Вам документы для получения отсрочки от мобилизации. Перечислите их список. Можете указать статью, которая дает право на отсрочку или нет. И потребуйте у них, чтобы на Вашем экземпляре поставили штампик, роспись и дату принятия.

    На этом этапе Вам могут сказать, что канцелярия не работает, штамп неизвестно где и вообще она для военных и не морочьте голову. Конечно, это незаконно. Можно идти жаловаться начальнику, вызывать полицию тратить свои нервы, чтобы все таки сдать документы. А можно поступить проще и хитрее.

    Данное сопроводительное письмо со всеми копиями документов об отсрочке отправить по почте с описью вложения и уведомлением о вручении на адрес военкомата, и сохранить у себя доказательства отправки.

    При повторном визите в военкомат еще раз им все в копиях положить на стол и сказать, что на всякий случай, если Вы захотите все это потерять, я все уже отправил по почте с описью вложения.

    И все, таким образом Вы уведомили военкомат об отсрочке и заставили ее увидеть.

    И поверьте, это важный этап. Как для дальнейших возможных претензий к Вам по поводу уклонения от мобилизации, чтобы Вам за это ничего не было и право на отсрочку было признано. Так и для психологического воздействия на сотрудников военкомата.

    После всех этих действий они поймут, что имеют дело с юридически грамотным человеком, который знает свои права и готов за них бороться.

    И тут важно понимать, что их цель не бороться и судиться с Вами годами. Их цель быстрее набрать бойцов и отправить на фронт. А великой судебной волокитой с Вами долго и нудно заниматься они вряд ли имеют большое желание. Поэтому вполне вероятно, что уже на этом этапе Вам пожелают всего хорошего и отпустят. И дело дальше не пойдет.

    Хорошо, когда Вы все отправили по почте, заставили военкомат увидеть Ваше право на отсрочку и Вас отпустили.

    А что если нет? Что если Вы столкнулись с особенно твердолобыми товарищами, которые вообще ничего вокруг себя не видят и не слышат.

    Как говорится, мы легких путей не ищем и разберем особо тяжелые случаи.

    Вначале нужно разобраться с тем, как все происходит. Вначале Вас вызывают в военкомат для уточнения данных, Вы им предъявляете документы о своем праве на отсрочку, они их не видят, Вы отправляете по почте, они все равно не видят и направляют Вас на медкомиссию.

    Есть ли у них право отправлять Вас на медкомиссию при наличии у Вас права на отсрочку, вопрос спорный, и нигде четко не прописан. И благодаря этому все же могут отправить.

    При этом медкомиссия – это не отправка на войну. И без прохождения медкомиссии Вас мобилизовать не имеют права. Поэтому можно ее пройти, и прийти в военкомат снова. До этого момента обязательно проделав все, как я объясняла ранее, и отправив все документы по почте об отсрочке им заранее.

    И вот, Вы пришли снова, медкомиссия пройдена, и Вам вручают мобилизационное распоряжение и приглашают в течение 24 часов в военкомат с вещами и на войну.

    Тут главное не паниковать. И понимать, что данное мобилизационное распоряжение незаконно.

    И можно повести себя двумя способами.

    Можно отказать от подписи и потребовать, чтобы в военкомате составляли акт отказа от подписи. А причиной отказа в нем укажите, что у Вас есть право на отсрочку и Вы об этом уведомили военкомат.

    А можно подписаться со словами не согласен, так как у меня есть право на отсрочку и я об этом уведомил.

    И далее уходите, и естественно, никуда по данному мобилизационному распоряжению не являетесь.

    И выбираете снова один из двух вариантов действий, который Вам ближе.

    Или ничего не ждете и идете в суд и обжалуете в судебном порядке данное мобилизационное распоряжение, где предоставляете все Ваши документы о праве на отсрочку и доказательство, что Вы их предоставили в военкомат.

    Или в суд не идете, ждете, заведут или не заведут на Вас уголовное дело за уклонение от мобилизации.

    И если заведут, поверьте, Вы об этом узнаете первым. Вам начнет звонить следователь и приглашать на допрос.

    В таком случае нужно идти на допрос, желательно с адвокатом, и обязательно с документами, подтверждающими Ваше право на отсрочку и доказательствами, что Вы их довели до ведома военкомата.

    Рассмотрение уголовного дело или судебный процесс – вопрос долгий. И у Вас будет время доказать свою точку зрения, и не из окопа, что также важно.

    И тут нужно понимать, что Вы правы, закон на Вашей стороне. И у Вас есть все шансы доказать свое право на отсрочку и невиновность. Но этим всем нужно заниматься и предоставлять все необходимые документы. Будете заниматься – достигните успеха. Пустите все на самотек – Вас сделают виноватым, так как Вашу точку зрения можете отстаивать только Вы. Военкомат будет отстаивать свою.

    А вдруг сразу отправят на войну без суда и следствия

    Скажу сразу, это невозможно и никому не нужно. Если Вы не хотите никуда идти самостоятельно, то Вас не будут тянуть на поле боя. И толку с такого бойца, которого тянут и который даже ногами не шевелит.

    Важно понимать цели военкомата. Это не цели какой-то вооруженной банды Вас побить и ограбить. Это цель получить бойца на поле боя. И с таким не желающим никуда идти мало что можно достигнуть в рамках ведения боевых действий.

    Поэтому чем бы Вам не угрожали, что бы не происходило, максимум, что Вам могут сделать – это завести на Вас уголовное дело об уклонении от мобилизации. В рамках которого, если у Вас действительно есть право на отсрочку, Вы легко докажете свою невиновность.

    Корнійчук Євген Іванович
    3.3%

    Доброго дня, ваше приписне вже не має ні якої юридичної сили, тому ваш документ може бути не прийнятий.

    Тому вам спочатку треба отримати військовий квиток потім вступати до навчального закладу.

    Натискайте кнопку Звернутися, і я вам надам алгоритм дій щоб отримати військовий квиток і не бути мобілізованим.

    Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрій Климентійович
    7.8%
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Василю!

    Чи буде у мене можливість вступу в вуз в 2023 році при наявності лише приписного? Чи може вуз мене прийняти з приписним?

    Згідно пункту 20 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 про «Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів» (далі Постанова КМУ):

    "Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

    Військово-обліковими документами є:

    для призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці;

    для військовозобов’язаних — військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;

    для резервістів — військовий квиток.

    Для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов’язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”".

    У відповідності з пунктом 23 згаданої Постанови КМУ:

    "Призовники, військовозобов’язані та резервісти в разі зміни адреси їх місця проживання або інших персональних даних зобов’язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідним органам, де вони перебувають на військовому обліку, зокрема у випадках, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 265 “Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад”, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-комунікаційні системи.

    Пункт 34 Постанови КМУ зобов'язує вищий учбовий заклад направити кандидата на здобування вищої освіти до свого територіального центру комплектації та соціальної підтримки для корекції його персональних даних. От що в ньому зазначено:

    "З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:

    перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки;

    доведення до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу (навчання);

    надсилання у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 4);

    Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які не актуалізували інформацію про себе в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, особисто у семиденний строк з дня внесення змін до персональних даних прибувають із паспортом громадянина України та військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, який організовує та веде військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, для взяття їх на військовий облік, зняття з військового обліку або внесення змін до їх облікових даних".

    ОТЖЕ ВАШ ВСТУП ДО МАГІСТРАТУРИ ВНЗ БЕЗ ПОПЕРЕДНЬОЇ АКТУАЛІЗАЦІЇ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ У ТЦК ТА СП НА ЖАЛЬ ПРАКТИЧНО НЕМОЖЛИВИЙ, ОСКІЛЬКИ КЕРІВНИКИ ВНЗ НЕСУТЬ ЗА ЦЕ ПЕРСОНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!

    ТОБТО, ПЕРЕД ТИМ ЯК РЕАЛІЗУВАТИ СВІЙ НАМІР ВСТУПУ ДО МАГІСТРАТУРИ РЕКОМЕНДУЮ ВЗЯТИ ПІД УВАГУ ІНФОРМАЦІЮ, ЯКУ Я ВАМ НАДАВ, ТА РОЗРОБИТИ ЧІТКИЙ АЛГОРИТМ ДІЙ.

    В ТОМУ ЧИСЛІ, МОЖЛИВО, ОЗНАЙОМИТИСЬ ІЗ

    СтаттЕЮ 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    В ЦЬОМУ Я МОЖУ ВАМ ДОПОМОГТИ.

    Крім того, зобов'язаний Вас поінформувати, що несвоєчасне оновлення своїх персональних даних у військоматі, як то збіг призовного віку та необхідність заміни приписного на воєнний квиток, є порушенням віськового обліку і тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтею 210 КУпАП (порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку):

    Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

    тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Чи можливо буде замінити його на військовий квиток вже після отримання відстрочки?

    Як я вже і наголошував - це маловирогідно. Хіба що Вам вдасться домовитись з керівництвом ВНЗ, що воно направить Вас до ТЦК на поновлення персональних облікових даних вже після вступу до магістратури.

    Чи може ТЦК анулювати цю відстрочку по причині вступу з приписним?

    Справа в тім, що звертатись до ТЦК за оновленням даних Ви, скорше за все, будете вже не як студент ВНЗ, якщо я правильно зрозумів надану Вам у передмові до совїх питань інформацію, а як кандидат на вступ до магістратури. Тому в цей період Ви не матимете захисту від призову по мобілізації.

    Цьому можна запобігти лише в тому випадку, якщо Ви потрапите до вйськомату вже після зарахування у ВНЗ.

    В іншому випадку військомат стовідсотково направить Вас на проходження військово-лікарської комісії для визначення Вашої придатності чи непридатності до військової служби, а потім - невиключено! - може й мобілізувати. Саме тому у підсумковій частині відповіді на Ваше перше питання я надавав Вам рекомендацію ознайомитись із статтею 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    Втім, я живу з гаслом "Не існує безвихідних ситуацій!", й тому, якщо у Вас виникне бажання отримати мою допомогу з вирішення цієї проблеми, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото. Подумаємо разом, що тут можна зробити, і обов'язково знайдемо вихід!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    11.1%

    Вітаю, Василь!

    Декілька років тому, будучи студентом, я проходив військову кафедру. З тих пір я не замінив приписне свідоцтво на військовий квиток. Цього року я планую вступати в магістратуру (наразі є лише диплом бакалавра).

    ТАК, ВИ ПОВИННІ БУЛИ ЗМІНИТИ СВІЙ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ НА НАЛЕЖНИЙ, ЗОКРЕМА ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ АБО ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК. ОЧЕВИДНО, ЩО ЗАРАЗ ВИ ПЕРЕБУВАЄТЕ В СТАТУСІ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНОГО.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 30 грудня 2022 р. № 1487 Київ

    Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...

    ...

    20. Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

    Військово-обліковими документами є:

    для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці;

    для військовозобов’язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;

    для резервістів - військовий квиток.

    ...

    34. З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:

    перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, підрозділах Служби зовнішньої розвідки;

    ...

    Чи буде у мене можливість вступу в вуз в 2023 році при наявності лише приписного? Чи може вуз мене прийняти з приписним?

    ЯК НА МЕНЕ, ВІДПОВІДЬ ТУТ НЕОДНОЗНАЧНА. З ОДНІЄЇ СТОРОНИ ВИ ВЖЕ Є ОФІЦЕРОМ ЗАПАСУ, А З ІНШОЇ - ВУЗ МОЖЕ ПРО ЦЕ НЕ ЗНАТИ НА МОМЕНТ ПОДАЧІ ДОКУМЕНТІВ. ВІДПОВІДНО ЯКЩО ВАШ ВІК ЗАРАЗ ДО 27 РОКІВ, ЦІЛКОМ МОЖЕ ПІДІЙТИ І ПРИПИСНЕ СВІДОЦТВО. ТОБТО 2 МОЖЛИВІ ВАРІАНТИ:

    1. ВИ ВСТУПИТЕ НА ПІДСТАВІ ПРИПИСНОГО, А ПОТІМ В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ЙОГО ЗМІНИТЕ.

    2. ВСТУПНА КОМІСІЯ ВІДМОВИТЬ У ПРИЙНЯТТІ ДОКУМЕНТІВ ТА ВИМАГАТИМЕ ПОДАННЯ НАЛЕЖНОГО ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВОГО ДОКУМЕНТУ.

    Чи можливо буде замінити його на військовий квиток вже після отримання відстрочки?

    ЯК НА МЕНЕ, ПЕВНІ ШАНСИ НА ЦЕ Є, ЯКЩО ВАС ЗАРАХУЮТЬ З ПРИПИСНИМ. АЛЕ ГАРАНТІЙ ТУТ НЕМАЄ НІЯКИХ.

    Чи може ТЦК анулювати цю відстрочку по причині вступу з приписним?

    ВОНИ ТО МОЖЕ Й ХОТІЛИ Б ЦЕ ЗРОБИТИ, АЛЕ ЗАКОН ЇМ ЦЕ ЗАБОРОНЯЄ, АДЖЕ НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ ТЦК ТА СП АНУЛЮЛЬОВУВАТИ ВІДСТРОЧКИ, НАВІТЬ У ВИПАДКУ ПОРУШЕННЯ ПРИЗОВНИКАМИ ТА ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИМИ ПРАВИЛ ВСТУПУ.

    Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    ...

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

    ...

    ЩО Я ПРОПОНУЮ ЗАРАЗ?

    1. ОЦІНИТИ ВАШУ СИТУАЦІЮ (ВІК І ТАК ДАЛІ).

    2. ПРОАНАЛІЗУВАТИ НАЯВНІСТЬ ПІДСТАВИ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ СТАНОМ НА ЗАРАЗ.

    3. СПРОБУВАТИ ВСТУПИТИ ДО ВУЗУ НА ПІДСТАВІ ПРИПИСНОГО СВІДОЦТВА.

    4. ЯКЩО НІ, ТОДІ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ТИМЧАСОВОГО ПОСВІДЧЕННЯ АБО ВІЙСЬКОВОГО КВИТКА ВИ МОЖЕТЕ БУТИ МОБІЛІЗОВАНІ. НІЯКОЇ ГАРАНТІЇ, ЯК ВАМ ТУТ ХТОСЬ ПРОПОНУЄ, БУТИ Й НЕ МОЖЕ.

    Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    • Василь Клиент год назад

      Так, мені наразі менше 27 років. Але підстав для відстрочки поки немає.

      Буду тоді подавати документи в вуз з приписним і там буду дивитись як все пройде.Дякую.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Василь!

        БУДЬ-ЛАСКА! У ВИПАДКУ НАЯВНОСТІ ЗАПИТАНЬ, ЗВЕРТАЙТЕСЬ!

    Дерій Владислав Олегович
    7.8%

    Доброго дня!

    Наказом МОН № 276 від 15.03.2023 був затверджений Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

    Згідно п.1 Розділу XV даного Порядку правила прийому в 2023 році розробляються відповідно до законодавства України, затверджуються вченою (педагогічною) радою закладу вищої освіти, розміщуються на офіційному вебсайті закладу вищої освіти та вносяться до ЄДЕБО впродовж місяця після набрання чинності цим Порядком. Правила прийому діють до 31 грудня 2023 року.

    Згідно п.2 Правила прийому мають містити: порядок і строки подання вступниками, громадянами України, військово-облікового документа (для військовозобов’язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, для призовників - посвідчення про приписку до призовних дільниць), відповідно до пункту 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487.

    У Вас, як офіцера запасу, належним військово-обліковим документом є військовий квиток, адже Ви являєтесь військовозобов’язаним.

    Отже, обраний Вами заклад вищої освіти у своїх Правилах прийому повинен встановити порядок і строк подання військово-облікового документа.

    В минулому році з метою забезпечення права вступників на отримання вищої освіти з урахуванням введення правового режиму воєнного стану Міністерство освіти і науки України рекомендувало у разі відсутності у вступника військово-облікового документа (для військовозобов'язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, а для призовників - посвідчення про приписку до призовних дільниць) здійснювати його зарахування для здобуття вищої освіти, у тому числі за кошти державного бюджету, на підставі письмового зобов'язання здійснити оформлення військово-облікового документа впродовж шести місяців від початку навчання.

    Тобто, все залежить від Правил прийому обраного Вами ВУЗу.

    Якщо буде надана можливість подати військово-обліковий документ напротязі певного часу після зарахування, Ви з довідкою ВУЗу (що являєтесь студентом), заявою на відстрочку та заявою про видачу військового квитку спочатку звертаєтесь до ТЦК для отримання військового квитка та відстрочки. Потім, отримавши військовий квиток – надаєте його до ВУЗу.

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Крикун Сергій  Павлович
    7.8%
    Крикун Сергій Павлович год назад

    Юрист, г. Днепр, 31 год опыта

    "ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):

    "16. Військовий облік поділяється на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів,...

    20. Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

    Військово-обліковими документами є:

    для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці;

    для військовозобов’язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;

    для резервістів - військовий квиток...

    21. Взяттю на персонально-первинний та персональний військовий облік в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях підлягають громадяни України з числа:

    призовників у віці від 16 (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;

    військовозобов’язаних та резервістів, які не досягли граничного віку перебування у запасі,...

    34. З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють:

    перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку,...Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, ...

    Додаток 2 до Порядку

    ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів

    1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

    1) перебувати на військовому обліку:

    за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки...

    2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки...у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, ...для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, ...

    8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;..".

    ---

    Доброго дня, пане Василю! Адміністрація ВУЗу (приймальна комісія) має право відмовити у прийнятті документів для вступу на навчання, якщо Вам більше 27 років та наявності приписного посвідчення; рекомендувати звернутись до свого за обліком РТЦК та СП для оформлення військово-облікового документа (заміни приписного свідоцтва на військовий квиток або тимчасове посвідчення). Якщо приймальна комісія прийнала Ваші документи з приписним посвідченням, то вона (ВУЗ) є відповідальною за порушення військового обліку; у випадку вступу на навчання, ВУЗ (ректорат) має направити до РТЦК та СП повідомлення про зарахування на навчання; Ви не можете бути відраховані з навчання. Якщо Вам менше 27 років, то приписне посвідчення є належним військово-обліковим документом. Після в ступу на навчання Ви маєте подати до РТЦК та СП документи (довідку ВУЗу) про навчання для оформлення відстрочки від призову під час мобілізації.

    Промський Євгеній Сергійович
    6.7%
    Промський Євгеній Сергійович год назад

    Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

    Добрий день!

    Чи буде у мене можливість вступу в вуз в 2023 році при наявності лише приписного? Чи може вуз мене прийняти з приписним?

    Теоретично так, якщо вам менше 27 років, оскільки відповідно до чинного законодавству заміна приписного на військовий квиток здійснюється в 27 років. Якщо вам менше 27 років, то мають прийняти цей документ.

    Чи можливо буде замінити його на військовий квиток вже після отримання відстрочки?

    Коли ви з'явитесь до військкомату вони виявлять, що ви є офіцером запасу. Тому якщо ви туди з'явитесь до повноцінного зарахування на навчання вам здійснять заміну приписного посвідчення та можуть мобілізувати. Якщо ж ви туди з'явитесь після зарахування на навчання з підтверджуючими документами, та вам здійснять заміну та не зможуть мобілізувати.

    Чи може ТЦК анулювати цю відстрочку по причині вступу з приписним?

    Ця відстрочка прямо передбачена законом, тому анулювати її не можуть, крім випадку відрахування з навчання.

    При виникненні додаткових питань натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    • Василь Клиент год назад

      Так, мені наразі менше 27 років. Буду тоді подавати документи в вуз з приписним і там буду дивитись як все пройде.Дякую.

      • Промський Євгеній Сергійович
        Промський Євгеній Сергійович год назад

        Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

        Будь ласка! Звертайтесь за потреби.

    Гончаренко Константин
    5.6%
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Пункт 2 листа МОН №1/5528-23 від 20.04.2023 року про те, що

    "Здобувачам освіти набору 2022 року (крім визначених вище категорій), які не здійснили приписку до призовних дільниць до 24 лютого 2022 року, завершити приписку і оформити військово-облікові документи та подати їх до закладів освіти до 31 травня 2023 року. У разі невиконання цього зобов'язання до визначеного терміну, навчання припиняти шляхом скасування наказу керівника закладу освіти про зарахування на навчання в частині таких здобувачів".

    У роз ясенні (яке не є нормативним актом) чітко йдеться саме про "тимчасовий консульський облік"! Термін "військовий" в ньому відсутній.

    Дане роз яснення не підтверджено постановою чи Законом України, які мають вищу юридичну силу та обов язкові до виконання. Законність є сумнівною.

    мають прийняти документи на вступ.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин год назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    Вы не подлежит призыву по мобилизации, так как Вы являетесь призывником и Вас возможно призвать только на срочную воинскую службу.(18-27 ЛЕТ)

    Так же вы можете получить отсрочку в связи с учебой.( если у вас оригинал приписного)

    Документи, які для цього необхідні: 2.1. Довідка з ВНЗ, 2.2. Довідка з військкомату про відстрочку від призову.

    Если есть справка из ВУЗа о зачислении на учебу , это дает право на отсрочку на весь период учебы

    Відповідно до Указу Президента № 69/2022 призову підлягають: (чоловіки 18-60 років)

    • військовозобов'язані;
    • резервісти;
    • бійці Національної гвардії;
    • працівники Служби безпеки;
    • працівники Державної прикордонної служби;
    • працівники Державної спеціальної служби транспорту;
    • працівники Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації,
    • члени інших військових формувань.

    Щодо черги мобілізації: ( наразі черги скасували , призивають всіх хто наразі необхідний в ЗСУ згідно військово-облікових спеціальностей придатних громадян)

    • Перша черга — це оперативний резерв. Йдеться про колишніх військовослужбовців віком до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії. Переважно це ветерани АТО чи бійці ООС.
    • Друга черга — колишні військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
    • 3 черга— мобілізаційний резерв. Сюди відносимо військовозобов’язаних, які закінчили військові кафедри ВНЗ як офіцери запасу та не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній.
    • 4 черга — громадський резерв. Інші громадяни, які не мають обмежень за віком чи станом здоров’я щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Пуха Наталія ТендерОк
    7.8%

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Чи буде у мене можливість вступу в вуз в 2023 році при наявності лише приписного? Чи може вуз мене прийняти з приписним?

    Військовозобов’язані студенти та призовники зобов’язані ознайомитися і дотримуватися Правил військового обліку призовників і військовозобов’язаних. (Постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487).

    Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку:- за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або інших визначених законодавством органах на персонально-первинному військовому обліку;- за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, інших органах;- у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців - за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.

    Зверніть Увагу, що Зарахування на військовий облік за місцем навчання в ВУЗи здійснюється у відділі студентської документації на підставі поданих при вступі (поновленні на навчання) військово-облікових документів (посвідчення про приписку до призовної дільниці, військовий квиток або тимчасове посвідчення замість військового квитка). Військові документи мають бути актуальні!

    Чи можливо буде замінити його на військовий квиток вже після отримання відстрочки? Так

    Згідно з Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів ВУЗ збирає такі дані про призовників та військовозобов’язаних студентів: (додаток 5). Університет надсилає у семиденний строк з дня видання наказу про зарахування, відрахування із закладу освіти до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки повідомлення про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів (додаток 4);Чи може ТЦК анулювати цю відстрочку по причині вступу з приписним? Ні

    1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістівˮ, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізаціюˮ.
    2. 6. Призовники повинні особисто подавати щороку до 1 жовтня до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки документи, що підтверджують право громадян на відстрочку від призову на строкову військову службу.

    Успіхів

    Адвокат  Євген Олександрович
    6.7%
    Адвокат Євген Олександрович год назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Доброго вечора, Василь!

    "Чи буде у мене можливість вступу в вуз в 2023 році при наявності лише приписного? Чи може вуз мене прийняти з приписним"?

    - ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ТОГО, ЧИ ЗАКІНЧИЛИ ВИ ВІЙСЬКОВУ КАФЕДРУ ТА ОТРИМАЛИ ВІЙСЬКОВЕ ЗВАННЯ ОФІЦЕРА ЗАПАСУ ЧИ НІ.

    - ЯКЩО ВИ ЗАКІНЧИЛИ ВИ ВІЙСЬКОВУ КАФЕДРУ ТА ОТРИМАЛИ ВІЙСЬКОВЕ ЗВАННЯ ОФІЦЕРА ЗАПАСУ:

    - ДЛЯ ВСТУПУ НЕОБХІДНО ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК (ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ), З ВІДМІТКОЙ ПРО ПЕРЕБУВАННЯ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ.

    ПРОЦЕДУРА:

    Вам нужно получить военный билет (временное удостоверение).

    ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ВОЕННОГО БИЛЕТА (ВРЕМЕННОГО УДОСТОВЕРЕНИЯ):

    - ВОЕННЫЙ БИЛЕТ:

    Указ Президента України

    Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу:

    Про Положення про військови... | від 30.12.2016 № 582/2016 (rada.gov.ua)

    ИЛИ

    - ВРЕМЕННОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    21.11.2017 № 610

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України14 грудня 2017 р.за № 1511/31379

    Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного:

    Про тимчасове посвідчення військ... | від 21.11.2017 № 610 (rada.gov.ua)

    ПРОЦЕДУРА ПОЛУЧЕНИЯ ВОЕННОГО БИЛЕТА:

    Для получения военного билета, Вам необходимо обратиться в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат).

    Вам предоставят перечень документов, который Вам нужно предоставить для получения военного билета в виде копий: паспорта гражданина Украины, ИНН, аттестата, диплома с дополнением к нему, свидетельства о браке, свидетельства о рождении ребёнка и фотографии.

    Обязательно необходимо пройти медкомиссию.

    Решение о пригодности/непригодности Вас к прохождению воинской службы, зависит от результатов медкомиссии.

    В своей деятельности медкомиссия, руководствуется приказом Министерства обороны Украины # 402 от 14.08.2008 года, с изменениями к нему, где указаны все диагнозы, графы отношения к воинской службе, порядке проведения медкомиссии, основания для признания пригодным/непригодным к прохождению срочной воинской службы, службы офицеров запаса, при мобилизации, воинской службы по контракту, в резерве и т.п.:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    ДЛЯ ВОЕННООБЯЗАННІХ МЕДКОМИССИЯ ТЦКСП (ВОЕНКОМАТА) ПРОВОДИТСЯ 1 РАЗ В 5 ЛЕТ:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    "3. Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період

    3.1. Медичний огляд військовозобов'язаних проводиться за рішенням військового комісара ВЛК військових комісаріатів.

    3.2. Військовозобов'язані, залежно від категорії запасу, військово-облікової спеціальності та призначення, підлягають повторному огляду ВЛК військових комісаріатів. Крім того, офіцери запасу підлягають повторному огляду зазначеними ВЛК під час чергового атестування, а рядовий, сержантський та старшинський склад запасу ВЛК військових комісаріатів - у разі зміни призначення.

    Кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.

    Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу - ЛЛК військових комісаріатів".

    Для этого рекомендую перед прибытием в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат), где Вас направят на медкомиссию, самостоятельно пройти обследование в больнице, согласно Вашего диагноза, чтобы врачи указали Ваш диагноз, в соответствии с приказом Министерства обороны Украины # 402 от 14.08.2008 года, с изменениями к нему, что на много увеличит Ваши шансы, на результаты прохождения медкомиссии в Вашу пользу.

    Вы имеете право получить заключение военно-врачебной комиссии (медкомиссии), чтобы видеть результаты и иметь право обжаловать:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    «22. Оформлення постанов ВЛК

    «22.1. Дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК). …

    22.3. Постанови ВЛК, які не підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, оформляються в день медичного огляду і видаються на руки особі, що пройшла медичний огляд, або в установленому порядку направляються у військову частину. Свідоцтво про хворобу (довідка ВЛК) з постановою, які підлягають затвердженню (контролю) штатною ВЛК, направляються на затвердження (контроль) не пізніше 5-денного терміну після медичного огляду. Свідоцтво про хворобу, довідка ВЛК із затвердженою постановою не пізніше ніж через два дні після їх затвердження та одержання із штатної ВЛК висилаються командиру військової частини, у якій проходить службу військовослужбовець, що пройшов медичний огляд, або начальнику, який направив його на медичний огляд, або видаються на руки представникам військових частин за наявності у них підтверджуючих документів.»

    В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать в Центральную ВВК Министерства обороны Украины, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ:

    МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    "2.2. Штатні ВЛК є військово-медичними установами. Вони мають гербову печатку, кутовий штамп та утримуються за окремим штатом. До штатних ВЛК належать:

    Центральна військово-лікарська комісія (далі - ЦВЛК);

    ВЛК регіону;

    ВЛК евакуаційного пункту;

    ВЛК пересувної госпітальної бази.

    Штатні ВЛК комплектуються лікарями із клінічною підготовкою за однією з лікарських спеціальностей (терапія, хірургія, неврологія, психіатрія, оториноларингологія, офтальмологія, організація охорони здоров'я тощо), з досвідом роботи у військових частинах та лікувальних закладах.

    Залучати особовий склад штатних ВЛК для вирішення питань та завдань, не пов'язаних із військово-лікарською експертизою, забороняється.

    2.3. Центральна військово-лікарська комісія

    2.3.1. ЦВЛК є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.

    2.3.2. Начальник ЦВЛК безпосередньо підпорядковується директору Військово-медичного департаменту (далі - ВМД) Міністерства оборони України. Усі штатні ВЛК Збройних Сил України безпосередньо підпорядковуються начальнику ЦВЛК.

    2.3.3. На ЦВЛК покладається організація військово-лікарської експертизи у Збройних Силах України, а також:

    розроблення та участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, посібників, методичних рекомендацій з питань військово-лікарської експертизи;

    розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України та МОЗ України медичних показань для військово-професійного призначення призовників до видів Збройних Сил України, родів військ та за військовими спеціальностями;

    розроблення спільно з головними медичними спеціалістами Міністерства оборони України науково обґрунтованих вимог до стану здоров'я військовослужбовців з метою максимального збереження їх на військовій службі, запобігання необґрунтованого їх звільнення із Збройних Сил України за станом здоров'я;

    перевірка якості лікувально-профілактичної роботи у цілях військово-лікарської експертизи серед військовослужбовців у військових частинах і лікувальних закладах Міністерства оборони України;

    контроль за лікувально-оздоровчою роботою серед допризовників, організація медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, військовослужбовців, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних та резервістів (кандидатів у резервісти);

    розгляд заяв, пропозицій, скарг та прийом відвідувачів з питань військово-лікарської експертизи;

    аналіз та узагальнення результатів і досвіду роботи підпорядкованих ВЛК;

    проведення спільно з головними (провідними) медичними спеціалістами та іншими лікарями-спеціалістами аналізу й оцінки результатів медичного огляду військовослужбовців та інших контингентів, розробка пропозицій для покращення військово-лікарської експертизи;

    організація та керівництво науковою роботою з питань військово-лікарської експертизи у підпорядкованих ВЛК;

    підготовка та вдосконалення кадрів для ВЛК;

    прийняття та перегляд постанов ВЛК про ступінь придатності колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення із Збройних Сил України;

    проведення спільно з МОЗ України аналізу та узагальнення результатів лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників і призовників, медичного огляду призовників та розроблення пропозицій щодо покращення цієї роботи.

    2.3.4. ЦВЛК має право:

    оглядати військовослужбовців та інших осіб, зазначених у пункті 1.2 розділу I цього Положення;

    перевіряти роботу підпорядкованих ВЛК з питань військово-лікарської експертизи;

    перевіряти організацію медичного огляду військовослужбовців та інших осіб у військових, цивільних лікувальних закладах, військових частинах;

    перевіряти організацію та стан лікувально-діагностичної роботи у військових, цивільних лікувальних закладах, медичних підрозділах військових частин та ВВНЗ у цілях військово-лікарської експертизи;

    витребовувати документи в частині, що характеризують обставини отримання захворювання, поранення, травми, каліцтва, необхідні для прийняття постанови про їх причинний зв'язок, а саме:

    виписки (витяги) з матеріалів адміністративного розслідування, матеріалів дізнання або судового розгляду, а також витяги з наказів, актів;

    особові та пенсійні справи, медичні документи (у разі витребовування оригіналів зазначених документів вони повертаються за належністю після складання протоколу);

    архівні довідки, характеристики та інші документи, необхідні для прийняття постанови (у разі надання копій зазначених вище документів копії підшиваються до складеного протоколу та передаються до архіву зі строком зберігання 50 років);

    залучати головних медичних фахівців Міністерства оборони України, лікарів-спеціалістів Національного військово-медичного клінічного центру та інших військових лікувальних закладів, спеціалістів інших спеціальностей, начальників медичної служби та представників командування (керівництва) військових частин, де проходить службу військовослужбовець, що оглядається, для вирішення питань військово-лікарської, лікарсько-льотної експертизи;

    перевіряти у військових комісаріатах і закладах охорони здоров'я України організацію, стан та результати лікувально-оздоровчої роботи серед допризовників та призовників, медичного огляду призовників, кандидатів на навчання у ВВНЗ, осіб, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів;

    направляти у військові лікувальні заклади на контрольне обстеження та медичний огляд військовослужбовців, членів їх сімей (крім членів сімей військовослужбовців строкової військової служби), військовозобов'язаних, резервістів, працівників;

    запитувати від військових, цивільних лікувальних закладів, військових частин, військових комісаріатів і ВВНЗ додаткові дані для аналізу, узагальнення та оцінки результатів військово-лікарської експертизи;

    надавати до Генерального штабу Збройних Сил України, командуванням видів, Сил підтримки Збройних Сил України, керівникам органів місцевої адміністрації результати лікувально-оздоровчої роботи, проведеної серед допризовників та призовників, медичного огляду військовослужбовців, членів їх сімей, кандидатів на навчання у ВВНЗ, громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, військовозобов'язаних, резервістів та іншого контингенту;

    розглядати, переглядати, скасовувати, затверджувати, не затверджувати, контролювати згідно з цим Положенням постанови будь-якої ВЛК (лікарсько-льотної комісії (далі - ЛЛК)) Збройних Сил України;

    надавати роз'яснення щодо формулювання постанов ВЛК (ЛЛК)".

    В случае несогласия с решением медкомиссии, такое решение возможно обжаловать путём подачи административного иска в Окружной административный суд, С ПРИСОЕДИНЕНИЕМ КОПИЙ МЕДИЦИНСКИХ ДОКУМЕНТОВ, КОТОРЫЕ ПОДТВЕРЖДАЮТ ДИАГНОЗ, в порядке Кодекса административного судопроизводства Украины:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15

    ОБ ОТВЕТСТВЕННОСТИ ЗА НАРУШЕНИЕ ПРАВИЛ ВОИНСКОГО УЧЕТА:ЗА НЕПОЛУЧЕНИЕ ВО ВРЕМЯ ВОЕННОГО БИЛЕТА:

    Вы нарушили правила воинского учёта поэтому при приходе в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат), Вас могут привлечь к административной ответственности за нарушение правил воинского учёта по по части 2 статьи 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа, в размере от 850 грн. до 1700 грн..

    Кодекс України про адміністративні правопорушення:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text

    "Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку

    Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

    тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

    - ЯКЩО ВИ НЕ ЗАКІНЧИЛИ ВИ ВІЙСЬКОВУ КАФЕДРУ ТА НЕ ОТРИМАЛИ ВІЙСЬКОВЕ ЗВАННЯ ОФІЦЕРА ЗАПАС І ВАМ З 18 ДО 27 РОКІВ, ТО ДОСТАТНЬО ПРИПИСНОГО.

    "Чи можливо буде замінити його на військовий квиток вже після отримання відстрочки"?

    - НІ, СПОЧАТКУ ТРЕБА ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК (ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ).

    ЩОДО ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ:

    ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, ЩО ВИ СТУДЕНТ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, ТО МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

    "Чи може ТЦК анулювати цю відстрочку по причині вступу з приписним"?

    - НІ, ЦЕ НЕ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ СКАСУВАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ".

    Всього доброго!

    Иванюк Руслан Эдуардович
    12.2%
    Иванюк Руслан Эдуардович год назад

    Юрист, г. Киев, 8 лет опыта

    Вітаю. Відповідь на ваше запитання: ВИ повинні мати військовий квиток. Де які приватні навчальні заклади приймають у ВНЗ під розписку, що протягом місяця ви повинні отримати військовий квиток. Якщо вам меньше 27 років то приписного буде достатньо.

    Декілька років тому, будучи студентом, я проходив військову кафедру. З тих пір я не замінив приписне свідоцтво на військовий квиток. Цього року я планую вступати в магістратуру (наразі є лише диплом бакалавра).Чи буде у мене можливість вступу в вуз в 2023 році при наявності лише приписного? Чи може вуз мене прийняти з приписним?

    Треба домовлятися. ВИ повинні мати військовий квиток.

    Чи можливо буде замінити його на військовий квиток вже після отримання відстрочки?

    Щоб вам отримати відстрочку вам спочатку треба отримати військовий квиток.Якщо вам меньше 27 років то приписного буде достатньо.

    Чи може ТЦК анулювати цю відстрочку по причині вступу з приписним?

    Якщо ви вже вступите, вже ні чого не зможуть онулювати, ви будете мати прав на відстрочку.

    ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):

    "16. Військовий облік поділяється на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів,...

    20. Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

    Військово-обліковими документами є:

    для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці;

    для військовозобов’язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;

    Савченко Олександр
    12.2%
    Савченко Олександр год назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня, Василь!

    В Україні з 5 січня 2023 року діє новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою КМУ № 1847. Порядок надання військово-облікових документів в прийомні комісії та облік чоловіків у ВНЗ також передбачає видачу довідок про навчання у закладі, які гарантують відстрочку. Міністерство освіти і науки надало Листи-роз'яснення щодо вступної кампанії до закладів вищої освіти в 2023 році. Зокрема, роз’яснення № 1/10331−23 від 13 липня 2023 року пояснює, на що треба звертати увагу вступним комісіям та куди звертатися у разі виникнення проблем.

    В міністерстві надали перелік рекомендацій, як вирішувати вказані проблеми:

    1. Акцентувати діяльність приймальних комісій закладів освіти на роботу щодо встановлення наявності військово-облікового документа, а не на визначення його дійсності, правомірності чи легітимності.

    «Врахувати, що до військово-облікових документів не відносяться будь-які документи, що видані не ТЦК (медичні комісії, закордонні дипломатичні установи України, державні органи, підприємства, установи, організації тощо). Військово-облікові документи або довідки про (перебування на військовому обліку громадян видаються виключно ТЦК», ― уточнили в міністерстві.

    2. Факт перебування на військовому обліку вступників за військово-обліковими документами можливо встановити у разі виконання хоча б однієї з наступних умов:

    • наявності відміток про приписку до призовної дільниці, перебування на військовому обліку за місцем проживання (реєстрації), виключення з військового обліку за віком чи за станом здоров’я;
    • розташування місця проживання (реєстрацій) вступника на території відповідальності районного ТЦК;
    • відповіді на запит (звернення) закладу освіти до відповідного районного ТЦК щодо підтвердження перебування вступника на військовому обліку.

    3. Об'єднання території відповідальності ТЦК на декілька районів, зміна назв або перейменування населених пунктів, об'єднання адміністративно-територіальних одиниць у нові, що не відображено у військово-облікових документах, не вважати підставою для відмови у зарахуванні на навчання.

    4. Звертати увагу на вік вступників, які надають посвідчення про приписку до призовної дільниці. Вступники у віці старше 27 років на день початку вступної кампанії є військовозобов'язаними та повинні надавати військовий квиток або посвідчення військовозобов'язаного. Вступники 2007 року народження та вступники молодшого віку не повинні надавати військо-облікові документи.

    5. У разі прийняття рішень про зарахування на навчання в умовах неможливості подання окремими вступниками військово-облікових документів з об'єктивних причин (наприклад, медична комісія направила вступника на додаткове обстеження тощо), оформлювати документальні зобов’язання вступників подати зазначені документи у стислі і конкретні терміни строком до двох місяців.

    6. У разі сумнівів щодо фактів перебування вступників на військовому обліку звертатись до відповідних районних ТЦК.

    7. У разі відмови відповідного ТЦК в оформленні вступнику військово-облікового документа невідкладно інформувати Міністерство освіти і науки України для своєчасного реагування та інформування органів військового управління Збройних Сил України, яким підпорядковані районні ТЦК.

    Всього найкращого!

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр год назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Василю!

    1. Приймальна комісія не зможе встановити, що Ви закінчували військову кафедру та вже маєте перебувати на військовому обліку військовозобов'язаних. Оскільки це виключна компетенція ТЦК.

    2. Приймальна комісія лише встановлює наявність військово-облікового документа, а не визначає його дійсність. Тому вступити Ви зможете і на підставі посвідчення про приписку.

    Закон України "Про вищу освіту" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/conv#n...):

    Стаття 44. Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти

    16. Підставою для зарахування особи на навчання є виконання вимог Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, правил прийому та укладання договору про навчання між закладом вищої освіти та вступником (за участі батьків або законних представників - для неповнолітніх вступників), в якому можуть бути деталізовані права та обов’язки сторін відповідно до типової форми, затвердженої Кабінетом Міністрів України.

    ПОРЯДОК прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0519-23/conv#...):

    XV. Вимоги до Правил прийому

    2. Правила прийому мають містити:

    порядок і строки подання вступниками, громадянами України, військово-облікового документа (для військовозобов’язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, для призовників - посвідчення про приписку до призовних дільниць), відповідно до пункту 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487;

    Успіхів!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024