Начните консультацию с юристом онлайн
На початок війни, я офіційно працював вже не один рік десь з 2018 НЕ в державній структурі, повний робочий день за оформленим трудовим договором, сплачував податки ітд. Водночас я підпрацьовував за сумісництвом на 0,5 ставки в школі, "веду гурток" з вересня 2021 і по червень 2022. Заявку на отримання допомоги подав в березні 2022,Тобто всі умови надання "єПідтримкою коштів в розмірі 6500" - я виконав, але там нічого немає про сумісництво - що не можна, тобто саму постанову якщо читати випущену "кабміном".
На даний час я не працюю в школі, я звільнився ще 01,06,2023 (так робиться кожен рік якщо сумісник на 0,5 ставки), але в школу прийшов лист від міської ради мого міста "Щодо повернення коштів неправомірно отриманих" лист від 17,07,2023 там вказаний список людей, в цьому списку я, і те що потрібно вжити заходів для повернення цих коштів, і у разі неповернення будуть змушені звернутися до суду. Фото цих документів в мене є. з підписом начальника управління освіти міста і головним бухгалтером.
Суть в тому, що я працював на офіційній роботі в повний робочий день не в державній структурі, з сплатою податків, і в школі за сумісництвом на 0,5 ставки, умови отримання були виконані, про сумісництво там ні слова, тобто якщо не вказано — значить дозволено. В загалом ті хто в школі на 0.5 ставки не отримують ні премій, ні по святах нічого. це люди які ходять ведуть гурток як мій варіант, якусь кількість годин в тиждень не більше. навіть ті хто вже на 0.75 мають більше привілеїв, як мінімум відстрочку від Армії, ну і премії, та різну іншу фін допомогу, і їм не потрібно писати заяву на звільнення на 01.06 (як це роблять ті хто на 0.5) і якщо є бажання далі працювати знову писати на 01.09 взяти за сумісництвом.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, стягнення коштів без вашого дозволу може бути лише за рішенням суду. Тому рекомендую ні в якому разі не повертати кошти. У разі звернення до суду, ви зможете відстояти свої права та інтереси.
Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!!
стягнення коштів можливо якщо надавач їх звернеться до суду отримає рішення і тоді добровільно , або через орган ДВС буде проводитись стягнення на підставі рішення суду.
Для підприємства обов’язково виконувати таку постанову. Статтею 75 Закону про виконавче провадження, стаття 188-13 КУпАП встановлено, що невиконання законних вимог державного виконавця, приватного виконавця щодо усунення порушень законодавства про виконавче провадження, несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тобто, якщо на Ваше підприємство прийшла постанова з органів виконавчої служби про звернення стягнення на заробітну плату то виконання такої постанови не право, а обов’язок роботодавця.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анатолій!
Ви працювали у школі за суміцниством і підписували трудовий договір, а цей заклад є бюджетною установою. Якщо не повернете гроші, то, скорше за все, їх стягнуть з Вас за рішенням суду. Фактично Ви працювали на двох работах, одна з котрих була у державній установі, тому Ви і порушили правили отримання допомоги.
У разі уточнень чи додаткових питань можете поспілкуватись зі мною персонально. Для того треба лише натиснути кнопку "звернутись" біля мого фото.
Все що я писав це, заяву "прошу прийняти на посаду керівника гуртка ... за сумісництвом на 0.5 ставки з 01.09.21. на 9 годин в тиждень. (там якщо не помиляюсь година - 45хвилин в освіті)., ще заносив номер картки ПРИВАТбанку для Зп, і все. Типу якогось договору в мене не було., і прошу звільнити мене з посади керівника гуртка з 01.06.22, із виплатою невикористаної відпустки. Трудового договору в мене не було, якщо мова про конкретний договір, от а коли я на основне місце роботи йшов там був договір.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЯкщо Ви давали свою картку для отримання заробітної плати, то школа виплачувала Вам кошти офіційно і інформація про це надходила, звісно, до податкової. Тому в Вас був дохід, який ви отримували від державної установи.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Анатолій!
По-перше, у законності або незаконності виплати Вам єПідтримки потрібно розбиратись. На той момент редакція постанови КМУ передбачала наступне:
"...
2. Допомога надається застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, та фізичним особам - підприємцям, страхувальники яких одночасно відповідають таким ознакам:
перебувають на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням ДСНС;
подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;
не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування...".
...
Робота за сумісництвом однозначно вважалась роботою на умовах трудового договору з бюджетною установою, а тому до отримання виплати можуть бути питання.
Тим не менше, добровільно радив би не повертати ці кошти, а тільки за судовим рішенням. Якою буде позиція суду щодо даного питання - наразі невідомо.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
"Стаття 1215. Безпідставно набуте майно, що не підлягає поверненню
1. Не підлягає поверненню безпідставно набуті:
1) заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача;
2) інше майно, якщо це встановлено законом.".
---
Доброго вечора, пане Анатолію! Ви не зобов'язані повертати, маєте право не повертати отримані кошти "еПідтримки"; в тому числі суд буде, має бути на Вашій стороні.