Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю! Хотів би отримати консультацію стосовно застосування ст. 23, а саме пункту про одного з батьків - інвалідів
Ситуація наступна:
- батько інвалід другої групи;
- але в заключенні МСЕК не вказано про необхідність постійного піклування;
- батько-інвалід має двох працездатних військовозобов"язаних синів;
- батько і мати розлучені;
- прописка в дітей і батька відрізняється;
Знаю, що нещодавно були зміни в цій статті, тому хотів би уточнити
1. як саме отримати звільнення від мобілізації? (якщо це можливо)
2. чи можуть бути звільнені обоє синів?
3. які документи потрібно мати?
П.С. прошу писати відповіді тільки тут.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (13)
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Доброго дня!
Якщо вам встигли затвердити відстрочку за підписом начальника то вона буде діяти цей час , зворотної дії закону не може бути (ст. 58 Конституції України)
Обов'язок утримувати непрацездатну особу або особу з інвалідністю з числа найближчих родичів, згідно із законодавством покладається на дітей та чоловіка особи.( в статті 51 Конституції України. Дана конституційна норма знайшла своє відображення і в Сімейному кодексі України (статті 202-206).)
законопроєкт № 9342 підписано
Якщо у особи з інвалідністю є ще інші родичі , які теоретично здатні його доглядати , то у відстрочці можуть відмовити , відстрочку матиме хтось один з родичів.
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/42005 передано до Президента України , підписано
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Дякую завідповідь!
ще не затверджували. Цікавить більше чи зможу я її отримати згідно зі змінами в законі. Раніше наче як проходили по всіх пунктах, а тепер не ясно
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Один з родичів , який подасть документи батька отримає відстрочку інші вже ні.
для іншого родича доведеться оформити вже як доглядача за батьком через соц захист , або акт встановлення постійного догляду у міській раді викон комі.
за фактом інвалідності отримає лише один , інший як доглядач через соц захист.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Руслане!
Застосування на практиці ст. 23 закону України про мобілізаційну підготовку та мобілізаціюСитуація наступна:- батько інвалід другої групи;- але в заключенні МСЕК не вказано про необхідність постійного піклування;- батько-інвалід має двох працездатних військовозобов"язаних синів;- батько і мати розлучені;- прописка в дітей і батька відрізняється;Знаю, що нещодавно були зміни в цій статті, тому хотів би уточнити1. як саме отримати звільнення від мобілізації? (якщо це можливо)
ВІДСТРОЧКУ МОЖЛИВО ОФОРМИТИ ОДНОМУ ІЗ СИНІВ. ВЕСЬ ПРОЦЕС ЙДЕ ЧЕРЕЗ ТЦК ТА СП, ТОБТО ВОНИ РОЗГЛЯДАЮТЬ ПОДАНІ ДОКУМЕНТИ ТА ПРИЙМАЮТЬ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ АБО НЕНАДАННЯ ВІДСТРОЧКИ.
ПОТРЕБИ В ПОСТІЙНОМУ ДОГЛЯДУ У ДАНОМУ ВИПАДКУ І НЕ ПОВИННО БУТИ, ОСКІЛЬКИ ВІДСТРОЧКА НАДАЄТЬСЯ ПО ФАКТУ НАЯВНОСТІ У КОГОСЬ ІЗ БАТЬКІВ 1 АБО 2 ГРУПИ ІНВАЛІДНОСТІ.
ХІБА ЩО МОЖЛИВО СПРОБУВАТИ ОФОРМИТИ ПОТРЕБУ В ПОСТІЙНОМУ ДОГЛЯДІ ДЛЯ БАТЬКА, АБИ ОДИН СИН ОТРИМАВ ВІДСТРОЧКУ ПО АБЗАЦУ 10, А ІНШИЙ - АБЗАЦУ 11. НИЖЧЕ ПРИВОДЖУ ЇХ.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
{Абзац десятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;
{Абзац одинадцятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022; із змінами, внесеними згідно із Законом № 3161-IX від 28.06.2023}
ЗАРАЗ ТЦК ТА СП ПОЧАЛИ ПРОТИПРАВНО ВИМАГАТИ НАДАННЯ ДЛЯ ОТРИМАНН ВІДСТРОЧКИ ПО АБЗАЦУ 11 АКТ ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ЗДІЙСНЕННЯ ДОГЛЯДУ. ЦЕ ПРОТИПРАВНА ПРАКТИКА, ЯКУ ТРЕБА ОСКАРЖУВАТИ. ВОНА ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ НЕ ТАК ЧАСТО, АЛЕ БУВАЄ І ТАКЕ.
2. чи можуть бути звільнені обоє синів?
НА ПІДСТАВІ АБЗАЦУ 11 - НІ. ХІБА ЩО РОЗГЛЯНУТИ ВАРІАНТ, ЯКИЙ Я ЗАЗНАЧИВ ВИЩЕ. А ТАК, ТІЛЬКИ ОДИГ ІЗ СИНІВ МАТИМЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ.
3. які документи потрібно мати?
В ЦІЛОМУ ЗНАЧНИХ СКЛАДНОЩІВ ПО ПЕРЕЛІКУ ДОКУМЕНТІВ У ДАНОМУ ВИПАДКУ НЕ БУДЕ. ЦЕ ДОКУМЕНТИ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ РОДИННІ ЗВ'ЯЗКИ (ПАСПОРТИ, КОДИ, СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ), ДОКУМЕНТИ ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ БАТЬКА, РІШЕННЯ СУДУ АБО СВІДОЦТВО ПРО РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ З ВАШОЮ МАТІР'Ю, А ТАКОЖ ДОКАЗИ, ЩО ВІДСУТНІ ІНШІ ПРАЦЕЗДАТНІ ОСОБИ.
ЗАГАЛОМ ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ У КОЖНОМУ ВИПАДКУ Є ОКРЕМИМ, А ЙОГО КОНКРЕТНИЙ СПИСОК ТРЕБА ВИПРАЦЬОВУВАТИ ЛИШЕ У ХОДІ ІНДИВІДУАЛЬНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ ТА СУПРОВОДУ.
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Добрий день!
1. як саме отримати звільнення від мобілізації? (якщо це можливо)
У вашій ситуації право на відстрочку від мобілізації матиме один з двох військовозобов'язаних синів. Хто саме? скоріше за все той, кого пізніше мобілізують.
2. чи можуть бути звільнені обоє синів?
Ні, оскільки закон прямо вказує протилежне.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.
Виходячи з описани обставин 2 сини є працездатними особами, які зобов'язані утримувати, а тому право на відстрочку матиме хтось один із синів.
3. які документи потрібно мати?
Для відстрочки потрібно пред'явити свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про народження, документи про інвалідність батька.
Також за можливості рекомендуємо отримати заключення про те, що батько потребує постійного стороннього догляду, що дасть право на відстрочку обом синам.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
При виникненні додаткових питань натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.
Дякую за відповідь! Припустимо, що одного з нас мобілізували. Яким чином можна підтвердити цей факт для іншого? Це якийсь додатковий документ треба?
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Довідка з військової частини про проходження військової служби.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Руслане!
Згідно абзацу 11 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
"які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;"
Так як Ваш батько розлучений з Вашею матір'ю, то згідно чинного законодавства піклуватися про нього та утримувати його повинні Ви і Ваш брат.
Згідно статті 51 Конституції України: "повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків".
Стаття 202 СКУ говорить наступне: "повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги".
Для відстрочки на підставі абзацу 11 не вимагається допис у МСЕК, що Ваш батько потребує постійного догляду. В ній йде мова тільки про те, що Ваш батько повинен бути інвалідом І чи ІІ групи.
На цій підставі відстрочку зможе отримати хтось один з Вас.
Крім абзацу 11 Ви можете отримати відстрочку за абзацом 10 цієїж статті. Але в даному випадку батьку прийдеться пройти лікарсько-консультативну комісію та отримати висновок форми 080-4 про потребу у постійному догляді.
Такий вигляд має ця підстава:
"зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;"
Ви з братом можете спробувати отримати відстрочки по цим абзацам. Хтось з Вас по 11, а хтось по 10.
Перелік документів, який Вам буде необхідний, залежить від тієї підствави, яку Ви оберете.
Для відстрочки по 11 абзацу потрібно буде представити до військоммату Ваше свідоцтво про народження, свідотцтво про розлучення батьків, документ, який підтверджує інвалідність батька.
Для відстрочки по 10 абзацу потрібно буде представити до військоммату Ваше свідоцтво про народження, довідку ЛКК про потребу Вашого батька у постійному догляді. Так як у Вас немає спільної прописки, потрібен буде акт про спільне проживання.
Будуть нез'ясовані питання чи потреба продовжити розмову персонально, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ТІЛЬКИ ОДИН СИН БУДЕ МАТИ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, ПІСЛЯ ДОВЕДЕННЯ, ЩО У НЬОГО НА УТРИМАННІ БАТЬКО-ІНВАЛІД.
ЦЕ НАЙКРАЩЕ ЗРОБИТИ ЧЕРЕЗ АЛІМЕНТИ.
Згідно до статті 51 Конституції України повнолітні діти мають піклуватися про непрацездатних батьків Згідно з частиною першою статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.
Для того, щоб прийняти рішення про стягнення аліментів суд вивчає обставини справи:
чи є у батьків право на отримання допомоги: чи досягнули вони пенсійного віку чи мають інвалідність. Чи виконували батьки свої обов’язки по відношенню до дітей, утримували і виховували їх, чи не були позбавлені батьківських прав(Сімейний кодекс передбачає звільнення від обов’язку сплати аліментів в разі невиконання батьками обов’язів з утримання батьків;
оцінює потреби батьків і визначає розумні затрати на щомісячне утримання. Суд вивчає документи про доходи батьків і співставляє їх з потребами батьків (лікування, оздоровлення, харчування, одежа, предмети побуту, в сторонньому догляді, враховує матеріальне та сімейне становище дітей. Суд вивчає довідки про доходи, наявність дітей на утриманні тощо).
Вивчає інші сімейні обставини і аналізує особливості сімейних взаємовідносин.
Є ще один шлях.
Встановлення факту перебування особи на утриманні має юридичне значення для одержання спадщини, призначення пенсії у разі втрати годувальника, або відшкодування шкоди, якщо надана допомога була для заявника постійним і основним джерелом засобів до існування тощо.
Факт перебування фізичної особи на утриманні, заінтересована особа має вирішити у декілька способів: по-перше, особа має право звернутися до органів та організацій за отриманням Довідки про підтвердження факту перебування особи на утриманні; по-друге, подати заяву до суду про встановлення факту, що має юридичне значення, в порядку окремого провадження.
Самий найгірший шлях - це доказувати військомату своє право на відстрочку.
У разі, якщо встановлення юридичного факту пов'язане з вирішенням спору про право, заінтересована особа має звернутися до суду в порядку позовного провадження (абзац 3 пункту 3 постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 № 5 “Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення”, ст.ст. 315-318 ЦПК України
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеРуслане, на доповнення до моєї відповіді хочу вточнити:
Якщо раптом станеться так, що когось з вас мобілізують, той, с ким це станеться, може звільнитись із ЗСУ на підставі статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (необхідне я виділив жирним шрифтом).
«1. Звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється:
…2) під час воєнного стану:
а) за віком - у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку;
в) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання;
г) через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу):
у зв’язку з вихованням дитини з інвалідністю віком до 18 років;
у зв’язку з вихованням дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитини, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), що підтверджується відповідним медичним висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;
у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою з інвалідністю, визнаною судом недієздатною;
у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю I групи;
у зв’язку з необхідністю здійснення постійного догляду за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
військовослужбовці-жінки - у зв’язку з вагітністю;
військовослужбовці-жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
один із подружжя, обоє з яких проходять військову службу і мають дитину (дітей) віком до 18 років;
військовослужбовці, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Руслане!
Моя Вам порада - підготувати документи для отримання відстрочки за абз.10 ч.1 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Тому що, якщо повістку Вам вручать раніше ніж брату, то після проходження ВЛК (у разі визнання придатним до військової служби за станом здоров'я) Вас точно мобілізують, тому що наявність брата не дає Вам права на відстрочку за абз.11. Оскільки він буде вважатися іншою працездатною особою, зобов’язаною відповідно до закону утримувати вашого батька з інвалідністю II групи.
Ви повинні розуміти, що військкомат не надає відстрочку. Він лише оформлює її відповідною довідкою або відміткою у військово-обліковому документі у разі пред'явлення документів, які підтверджують право на відстрочку за відповідною підставою.
Після того, як Ви оформите відстрочку за абз.10 ч.1 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ваш брат не буде мати права на відстрочку за абз.11. Тому що вже Ви буде вважатися іншою працездатною особою, зобов'язаною утримувати вашого батька з інвалідністю II групи.
Тобто, право на відстрочку буде мати лише один із братів. Тому варіант - один брат отримує відстрочку за абз.10, а другий - за абз.11, на жаль, неможливий. Саме з цією метою були внесені відповідні зміни до законодавства.
Тому я і раджу Вам розглянути варіант з відстрочкою за абз.10 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
"зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;...
Це може бути:
висновок 080-4 о https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0510-21#Text
або
висновок № 080-2/о https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0511-21#Text.
На практиці також вимагають довідку про отримання компенсації на догляд (видається УСЗН у разі оформлення догляду на непрофесіній основі, більш детально про це https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/859-2020-%D0%BF#T, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0639-22#n7 та https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0221-21#n19) або Акт встановлення факту здійснення догляду. Він складається на підставі звернення особи, за якою здійснюється догляд або яка здійснює догляд, до районної держадміністрації або виконавчого органу ради із заявою про здійснення такого догляду. Якщо особа, яка потребує постійного догляду (в т. ч. особа з інвалідністю I чи II групи) є взятою на облік ВПО, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання цієї ВПО. На підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи чи особи, яка здійснює догляд, РДА або ОМС не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складає акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.
Ну і звичайно знадобиться заява на відстрочку. Можу надіслати Вам зразок, по якому всі мої клієнти успішно отримували відстрочку.
Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеРуслане, ще один з варіантів не бути мобілізованим жодному з Вас, це виїзд за кордон Вашого батька у супроводі одного з Вас.
Згідно постанови КМУ "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України"
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв'язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п'яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
Але в цьому випадку потрібна спільна прописка (прописати в Вас батька). Тоді, при наявності спільної прописки та документів про інвалідність батька один з Вас зміг би виїхати за кордон разом з ним і залишитися там (наразі відповідальності за це не передбачено). Після того батько зміг би повернутися до України та той, хто залишиться тут зможе оформити на нього постійний догляд і отримати відстрочку за абзацом 10 статті 23 по постійному догляду (так як більше за батьком доглядати нікому). Для того потрібна буде довідка ЛКК про постійний догляд та, на підтвердження здійснення постійного догляду - акт встановлення факту здійснення догляду (видає виконавчий комітет міської чи сільської ради) чи довідка про отримання компенсації за догляд на непрофесійній основі (оформлює соцзахист).
Ця інформація на всяк випадок, якщо Ви готові на такий варіант.
Цікавий варіант. Дякую!