Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 21 ноября 2023, вопрос №97215

Відстрочка для сина батька інваліда 2 групи

Доброго дня.
Чи реально зараз отримати відстрочку, якщо разом проживає син з батьком, який є інвалідом 2 групи. Постійного догляду не потребує.принаймні МСЕК точно не дасть сьогодні.
Він сам ходить, самообслуговується. Зробити вигляд, що не може сам робити...навряд чи МСЕК повірить.

Для військомату як підтвердити, що лише сн може доглядати за батьком.
Є ще дочка у батька, але за кордоном з 3 дітьми, без роботи, живе на бельгійському пособии.
Дружина батька сама пенсіонер, 69 років. Не дуже з неї доглядач.

Є сенс подавати в суд і доводити,що лише син лишився в Україні і разом проживає, і може доглядати за батьком?

Ответы юристов (4)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, тут є багато нюансів, треба детально все аналізувати, але хочу сказати, що отримати відстрочку цілком реально, але треба буде потрудитися і гарно підготуватись.

    З повагою, Правозахисник Корнійчук Євген Іванович, маю всі необхідні знання та навички для вирішення питань будь якої складності.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Олександре!

    По абзацу 11 статті 23 відстрочку не отримаєте, оскільки є працездатна дочка, яка відповідно до чинного законодавтва повинна утримувати свого батька. Той факт, що вона знаходиться за кордоном не відміняє її обов'язку.

    В вищезгаданому абзаці зазначено наступне:

    "які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;"

    Щодо догляду за батьком то це тільки за умови, що він пройде ЛКК та отримує довідку про потребу у стронньому догляді. Яв вбачається з Вашого питання - це буде проблематично.

    Тоді зможете оформити відстрочку на підставі абзацу 10 статті 23:

    "зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;"

    І так, Ви можете звернутись до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, в порядку окремого провадження.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович год назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте!

    Нужно видеть Ваши документы.

    Всего доброго!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Не дуже проста ситуація, оскільки у чоловіка, окрім сина, є ще донька, яка також згідно із законодавством зобов'язана здійснювати його утримання. До суду поки не бачу з чим звертатися. Треба аналізувати ситуацію та Ваші документи.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України