Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 20 грудня 2023, питання №99020

Чи заберуть в армію в цій ситуації:

Мій тато піклується за своїми хворими батьками неофіційно. Дідусь з бабусею не можуть самостійно пересуватися, забезпечувати себе продуктами, але не оформлювали інвалідність.
Я так розумію, що тут татові потрібно оформлювати догляд за батьками, але тато має сестру. Вона не може бути постійно з батьками, бо має роботу та живе окремо зі своєю сім'єю. Тато не працює.
Але він тоді всеодно по закону не єдиний, хто має право доглядати? І це значить, що йому не дадуть відстрочку?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Анна!

    Ні, Він має право на відстрочку.

    В абзаці 10 частини першої статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, зокрема зазначає:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;

    {Абзац десятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}."

    Як бачите, закон не вимагає від Вашого батька в цьому випадку доводити, що немає інших осіб, які можуть за батьками доглядати.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Згідно абзацу 10 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

    Дана підстава для відстрочки не передбачає вимоги бути єдиним працездатним членом сім'ї, який має обов'язок утримувати батьків. Але обов'язково потрібно мати висновок ЛКК про потребу одного з батьків у постійному догляді.

    Для цього Вашому татові потрібно звернутися до сімейного лікаря та отримати направлення на ЛКК для одного з батьків. Після медичного огляду він повинен отримати довідку ЛКК 080-4/о , яка буде підставою для оформлення документів про відстрочку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Готовий проконсультувати Вас з приводу Вашого питання більш детально.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України