Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

07 березня 2024, питання №103294

Из-за аварии батареи затопили соседей

Лопнула батарея,затопили соседей.Они вызвали экспертов нас не известили.Принесли акт мы не подписали.Имеет ли этот акт юридическую силу для суда.Акт прилагаю

Відповіді юристів (7)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Руслане!

    Акт повинні були скласти у Вашій присутності.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Руслан Клієнт рік тому

    А эти акты действительны,ни номера,ни фамилий экспертов

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович рік тому

      Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

      Спілкуватися у чаті

      Не думаю, що форма цього акту відповідає тому, що хотіли бачити в суді.

      Для оформлення акту необхідно звернутись в компанію, яка обслуговує будинок (ЖЕК, ОСББ, тощо). Саме представниками обслуговуючої компанії повинен бути складений відповідний Акт про залиття. При його складанні повинні бути присутні також представники квартир, які були залиті, та квартири, з якої відбулось залиття.

      ВАЖЛИВО:

      1. Акт про залиття є єдиним можливим доказом факту залиття. Жоден інший документ його не заміняє, в тому числі і звернення до поліції.
      2. Акт про залиття повинен бути складений у повній відповідності до нормативних вимог. Вимоги до акту викладені нижче. Акт, складений з порушеннями, може стати підставою для відмови в задоволенні вимог по відшкодуванню збитків. Про це свідчить відповідна судова практика.
      3. Як показує досвід, не завжди представники обслуговуючої компанії знають, як вірно скласти акт про залиття. Тому для забезпечення своїх інтересів уважно слідкуйте за складанням документу та вимагайте його складання відповідно до встановлених форм.

      Вимоги до акту про залиття встановлені Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76.

      Зокрема, встановлено, що факт залиття квартири та його наслідки фіксується актом комісійного обстеження квартири за участю представників організації, яка є виконавцем послуг з утримання будинків, представників організації, яка обслуговує внутрішньо-будинкові системи опалення та водопостачання, представника власника будинку, будинкового комітету та затверджується начальником організації, надає послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

      Присутність зацікавлених осіб від потерпілої сторони та з боку винної є обов’язковою.

      В акті повинно бути зазначено:

      • дата складання акта (число, місяць, рік);
      • прізвища, ініціали та посади членів комісії;
      • прізвище, ім’я, по батькові власника (наймача, орендаря) квартири, що зазнала шкоди;
      • адреса квартири, поверх, форма власності;
      • характер залиття та його причини;
      • завдана матеріальна шкода (обсяги необхідного ремонту приміщень квартири, перелік пошкоджених внаслідок залиття речей та їх орієнтовна вартість);
      • висновок комісії щодо встановлення вини особи, що вчинила залиття.

      Написаний документ зобов’язані підписати всі учасники, які оглянули квартиру, а керуючий компанії ставить печатку. Потерпілий і винуватець інциденту має право вносити письмові примітки в Акт на свій розсуд.

    Богун Сергій Павлович
    Богун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня.

    Відповідний акт складається комісією балансоутримувача багатоквартирного будинку (ЖЕКу, ОСББ), в якому знаходиться квартира, яку було залито.

    Присутність зацікавлених осіб від потерпілої сторони та з боку винної є обов`язковою.

    Руслан Клієнт рік тому

    Эти акты действительны для суда

    Богун Сергій Павлович
    Богун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    В суді до Акту будуть питання.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Гадаю, що до Акту будуть питання, але він цілком може бути визнаний судом допустимим доказом.

    З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України