Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 14 мая 2024, вопрос №108798

відстрочка від мобілізації

Доброго вечора! Допоможіть розібратися з наступним питанням. Колишній чоловік має інвалідність 2 групи (постійний догляд поки відсутній) жінки в нього немає. Маємо 2 дітей - син військовозабовязаний та дочка, яка живе в Россії, всі троє прописані за однією адресою. Для наданні відстрочки сину від мобілізації я думаю сину необхідно довести факт відсутності сестри, чи достатньо йому таких документів: як її посвідка на проживання в Росії з пропискою, та довідка з прикордонної служби України по те, що останній раз вона перетинала кордон України з Росією в жовтні 2021 року. До цього часу вона в Україну не поверталася так ї проживає в Росії.

Ответы юристов (5)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Тільки постійний догляд надасть право на відстрочку від мобілізації.

    • Інна Вікторівна Клиент 6 месяцев назад

      Дякую за відповідь, але ж як вона може здійснювати догляд за батьком якщо не проживає в Україні,до того ж відповідно до ЗУ «Про зайнятість населення», працездатними є особи віком від 16 років, які проживають на території України. Тобто якщо сестра проживає за кордоном – то син єдиний хто може утримувати батька, який має інвалідність.

      Також згідно пункту 9 статті 23 чинного Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особи які «Зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду».

      Відповідно до частин другої та четвертої статті 3 Сімейного кодексу України, сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Сім`я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.

      Згідно з абзацом п’ятим пункту 6 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 03 червня 1999 року №5-рп/99 у справі про офіційне тлумачення терміна «член сім`ї», членами сім`ї є, зокрема особи, які постійно з ним мешкають і ведуть спільне господарство. До таких осіб належать не тільки близькі родичі (рідні брати, сестри, онуки, дід і баба), але й інші родичі чи особи, які не перебувають з особою у безпосередніх родинних зв`язках (брати, сестри дружини (чоловіка); неповнорідні брати та сестри; вітчим, мачуха; опікуни, піклувальники, пасинки, падчерки й інші).

      Отже, оскільки сестра військовозобов’язаного зі своїм батьком спільно не проживає, не пов`язана спільним побутом, а проживає за кордоном то вона не вважається членом сім’ї батька.

      До того ж потрібно звернути увагу на те, що в прийнятому законі, який очікує на набрання чинності, в нормі за підставою здійснення догляду за батьками, наявне словосполучення «можуть здійснювати» за ними догляд. Зрозуміло, що, перебуваючи в іншій державі, сестра об’єктивно не може здійснювати такий догляд, зокрема, тому, що особа з інвалідністю може бути нетранспортабельною за станом здоров’я, не мати заграничного паспорта або просто не бажати виїжджати зі свого будинку, на що має право.

      Ось що я мала на увазі задаючи таке питання чи я не права?

    Карпенко Андрій Володимирович

    Цце дійсно так, якщо вона офіційно виїхала на ПМП.

    • Інна Вікторівна Клиент 6 месяцев назад

      Дякую ще раз за відповідь! що Ви маєте на увазі під словом офіційно? Вона заміжня за чоловіком росінином та вже 10 років як живе в Росії, періодично на декілька тижнів приїжає у відпустку до батька ось і все.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України.

    Згідно з частиною першою статті 202 Сімейного кодексу України повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.

    Обов`язок повнолітніх дітей утримувати батьків чинним законодавством не пов`язується з працездатністю дітей і їх можливістю надавати батькам матеріальну допомогу та виникає на підставі сукупності наступних умов:

    • походження дитини від матері, батька (кровне споріднення) або наявність між ними інших юридично значущих зв`язків (зокрема, усиновлення);
    • непрацездатність матері, батька (тобто вони є особами, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або особами з інвалідністю);
    • потреба матері, батька в матеріальній допомозі.

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024