Задайте вопрос юристу

920 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 15 мая 2024, вопрос №108830

Заміна приписного на тимчасове посвідчення

Добрий вечір, працюю на підприємстві яке визначене об'єктом критичної інфраструктури (ОКІ) для держави та дає бронь! Для її оформлення потрібний дійсний військово-обліковий документ або довідка, скоро буде 25 років та потрібно буде замінити приписне. На даний момент можуть надати довідку з місця роботи та витяг про визнання підприємства ОКІ. Якщо після 25 прийти у ТЦК для заміни, написати заяву на відстрочку від мобілізації по цій причині прикріпити ці документи (або надіслати поштою із занесенням в журнал) пройти ВЛК і замінити приписне на тимчасове посвідчення. Після ВЛК та заміни посвідчення мені можуть дати бойову повістку?

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович год назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Михайле!

    Якщо були заброньовані та маєте на руках витяг з наказу Мінекономіки про це, то видати бойову повістку не мають права.

    У разі вчасного подання заяви про заміну приписного на тимчасове посвідчення порушень не буде.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Михайло Ярицький Клиент год назад

    Добрий вечір, компанія не бронює працівників до 25 років згідно закону, але може надати довідку з місця роботи та витяг про визнання підприємства об'єктом критичної інфраструктури. Питання заключається чи можна перед візитом в ТЦК для заміни приписного на тимчасове посвідчення написати заяву на відстрочку на основі цих документів. Пройти ВЛК отримати тимчасове посвідчення, щоб компанія змогла вже подати на бронювання. На скільки я розумію цю ситуація не регулює законодавство.

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович год назад

      Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

      Общаться в чате

      Ні, з цього нічого не вийде. Для ТЦК Вашою підставою для відстрочки є витяг з Мінекономіки. Ви можете попросити надати Вашого роботодавця гарантійний лист про те, що Ви будете заброньовані, проте гарантії, що ТЦК прийме цей лист до уваги, Вам ніхто не надасть.

    Михайло Ярицький Клиент год назад

    Призовники яким виповнилося 25 років не зможуть замінити документи маючи законні підстави. Потрібно, щоб підприємство самостійно домовилося з ТЦК про проходження ВЛК і вони це погодили. На вашу думку, це не досконале законодавсво саме в ситуацію з цією категорією людей?

    • Айвазян Юрій Климентійович
      Айвазян Юрій Климентійович год назад

      Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

      Общаться в чате

      Призовники, яким виповнилось 25 років, можуть та повинні відповідно до законодавства замінити приписне свідоцтво на військово-обліковий документ військовозобов'язанного.

      Проте, аби не бути мобілізованим, військовозобов'язаний повинен мати підставу для відстрочки, які визначені статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

      Стаття 23 вищезгаданного закону у редакції станом на сьогодня зазначає наступне:

      "«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

      заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;".

      Отже, норма закону чітко вказує на те, що призову не підлягають громадяни, які заброньовані. Інших варантів щодо права на відстрочку дана норма не містить. Тобто, вона не вказує, що право на відстрочку мають ті громадяни, які будуть заброньовані у майбутньому.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України