Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 13 лютого 2020, питання №10895 100₴

Коммерческие услуги в бюджетной сфере

Здравствуйте! Работаю в бюджетной сфере. Предлагают подписать заявление на 0,25 ставки оказания коммерческих услуг населению. Какую сумму я должен вносить работодателю и сколько от внесенной суммы я получу на руки. Я ранее уже оформлен в этом предприятии и уже работаю.
С Уважением Владимир

Відповіді юристів (13)

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    это вы должны обсуждать при подписании документов

    Ковальчук Владимир

    Нормальная продолжительность рабочего времени не может превышать 40 часов в неделю. Это прямо прописано в ст. 50 КЗоТ. Вместе с тем по договоренности между работником и работодателем либо по инициативе работодателя при приеме на работу работника или во время работы, на определенный срок либо без ограничения срока, работнику может быть установлена меньшая продолжительность рабочего времени — неполное рабочее время. Каким образом? Путем:

    — уменьшения продолжительности ежедневной работы (неполный рабочий день);

    — уменьшения количества дней работы (неполная рабочая неделя);

    — одновременного уменьшения количества часов работы в течение рабочего дня и количества дней работы.Часть 3 ст. 32 КЗоТ дает право работодателю по своей инициативе (в одностороннем порядке) установить работникам неполное рабочее время, изменять их режим работы при продолжении работы по той же специальности, квалификации или должности.

    Правда, в этом случае должно выполняться одно условие. Какое? Установить работникам неполное рабочее время, изменить их режим работы при продолжении работы по той же специальности, квалификации или должности можно только вследствие произошедших изменений в организации производства и труда.Как же документально оформить установление режима неполного рабочего времени по инициативе работодателя? Для этого необходимо:

    1) согласовать решение об установлении неполного рабочего времени с выборным органом первичной профсоюзной организации, действующей на предприятии ( п. 4 ч. 1 ст. 247 КЗоТ);

    2) издать приказ об установлении неполного рабочего времени в связи с изменениями в организации производства и труда. Согласия работника для установления ему неполного рабочего времени на основании ч. 3 ст. 32 КЗоТ не требуется;

    3) предупредить работников не позднее чем за 2 месяца о предстоящих изменениях (ст. 32 и 103 КЗоТ). Например, вручить каждому работнику под подпись уведомление об изменении существенных условий труда, составленное в произвольной форме;

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Добрий день.

    Ніякої суми роботодавцю сплачувати Ви не повинні. Це його обов'язок виплатити вам заробітню плату.

    Якщо я правильною розумію, то Ви працюєте в бюджетній організації, в якій є госпрозрахункове відділення, яке надає платні послуги населенню.

    Саме в цьому відділені Вам пропонують працювати на 0,25 ставки. Який саме посадовий оклад встановлений для цієї посади Вам треба запитати в бухгалтерії.

    Однак, на руки Ви отримуватимете заробітню плату відповідно до кількості осіб, яким Ви надали ці послуги, а не пропорційно відпрацьованому часу.

    Тобто, Вам оплачується не робочий день на 0,25 ставки (2 годинии), а саме кількість наданих комерційних послуг.

    Всього доброго.

    • Владимир Клієнт 4 роки тому

      Увы Вы не так поняли. Я уже работаю в этом предприятии и получаю зарплату. Подписал бумагу на 0,25 ставки оказания платных услуг. Теперь требуют сдавать деньги. Какие суммы я должен вносить? Правомочно ли это это? Есть ли какой то план сдачи средств? И если я сдаю эти деньги сколько из сданной сумы мне причитается? Хотелось бы иметь ссылку на юр. документы.

      • Ковальчук Владимир

        В бумаге которую вы подписали 0,25 ставки есть прописан ваш зароботок .А деньги за услуги вы должны сдавать работодателю

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 роки тому

        Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

        Я зрозумів, що Ви вже працюєте на певній посаді у цій організації.

        Однак при цьому Вам запропонували написати заяву на 0,25 ставки надання платних послуг.

        Тобто, вони не пропонують Вам іншу посаду, а хочуть, щоб Ви на своїй посаді надавали платні послуги у межах 0, 25 ставки? Чи все-таки пропонують оформлення ще на одну посаду у межах 0, 25 ставки для надання платних послуг? Це по-перше.

        По-друге, чи почали Ви вже роботу на цій посаді? Якщо так, то яким чином відбувається приймання коштів за надані послуги (Вам на руки, в касу організації чи на її банківський рахунок)?

        Яку саме посаду Ви обіймаєте?

        У будь-якому разі дії керівника бюджетної організації здаються мені неправомірними. Ви ніяких коштів не повинні вносити, лише подавати звітність про кількість наданих послуг.

        • Владимир Клієнт 4 роки тому

          Да я уже работаю на выбранной должности. Да они не предлагают другую должность и оформлять на 0,25 ставки. Все происходит в рамках одного рабочего места. Деньги принимаю иногда сам, потом несу в кассу, или сам клиент идет их оплачивать в кассу. Моя услуга стоит примерно 50 грн. за 30 минут работы. И если я оформлен дополнительно на 0,25 ставки, то в кассу я могу сдать не больше 200 грн. Так ли это? Да, но еще небольшой нюанс клиентов я должен искать сам. Как правильно и законно поступать в этой ситуации.

          Извините за назойливость но это меня очень сильно интересует, потому, что начинают рисовать неподъемные планы.

          Заранее благодарен за Ваше драгоценное время и с нетерпением буду ждать ответа.

          Владимир

          • Савченко Олександр
            70%
            Савченко Олександр 4 роки тому

            Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

            Яку саме посаду Ви обіймаєте? Які саме комерційні послуги Ви повинні надавати населенню?

            І що означає, що ваша послуга коштує близько 50 грн за 30 хв. роботи? Ким була визначена ця вартість?

            Це важливо знати. Якщо хочете, можете написати мені на електронну пошту.

            • Владимир Клієнт 4 роки тому

              Михаил дайте свой емаил или телефон перезвоню или напишу

    Киншов Дмитрий Сергеевич
    Киншов Дмитрий Сергеевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 6 років досвіду

    Добрий день.

    Не зовсім зрозуміла ситуація, що за гроші вимагають у Вас щоб Ви сплачували.

    Оскільки, якщо Ви будете працювати на 0,25 ставки на підприємтсві, відповідно Вам буде виплачуватися зарплата роботодавцем, і з цієї зарплати роботодавець буде сплачувати податки. Ви нічого не повинні платити.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    честно говоря ничего не понятно - позвоните - проконсультирую - контакты в нете

    Гончаренко Константин
    30%
    Гончаренко Константин 4 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Вам краще оформити працю за сумісництвом на цьому ж підприємстві(внутрішне сумісництво) за згодою з керівником

    1) режим роботи (тривалість роботи за сумісництвом і графік роботи). Скажу , що на законодавчому рівні обмеження тривалості роботи за сумісництвом встановлено тільки для працівників державних підприємств ). Решта співробітників мають право присвятити сумісництву весь вільний від основної роботи час. Важливо тільки, щоб час роботи за сумісництвом не перевищував нормальної тривалості робочого часу, встановленої КЗпП; 2) випробування при прийнятті на роботу. Його встановлюють за угодою сторін, тобто за домовленістю між працівником і роботодавцем ( ч. 1 ст. 26 КЗпП).

    Строк випробування при прийнятті на роботу не може перевищувати:

    — для робітників — 1 місяць;

    — для інших працівників — 3 місяців, а в окремих випадках, за умови його узгодження не тільки з працівником, а й з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, — 6 місяців;

    3) матеріальна відповідальність працівника;

    4) нерозголошення комерційної таємниці .

    Роботодавець і кандидат на посаду влаштовують один одного? Тоді за загальним правилом майбутній працівник подає роботодавцю заяву про прийняття на роботу. У ній він зазначає посаду (професію), на яку його приймають, і умови роботи (робота за сумісництвом, графік роботи).

    Разом із заявою працівник надає документи, необхідні для укладення трудового договору. Наприклад, паспорт або інший документ, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків, військово-обліковий документ (посвідчення про приписку до призовної дільниці — для призовників, військовий квиток або тимчасове посвідчення — для військовозобов’язаних), інші документи, які згідно зі ст. 25 КЗпП не заборонено вимагати від осіб, які приймаються на роботу.

    За загальним правилом форму трудового договору сторони обирають на свій розсуд. Тобто це може бути як письмова, так і усна форма. Але

    якщо кандидату у працівники ще немає 18 років або особа працевлаштується до підприємця, то дотримання письмової форми трудового договору обов’язкове

    Укладення трудового договору оформляють наказом (розпорядженням) роботодавця про прийняття працівника на роботу за сумісництвом. З наказом ознайомлюють працівника під підпис.

    Візьміть до уваги: ви маєте право допустити працівника до роботи, тільки якщо:

    1) уклали з ним трудовий договір, оформлений наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу. Проігноруєте цю умову, поплатитеся штрафом у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом на момент виявлення порушення. На сьогодні розмір цього штрафу — 96000 грн. за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення ( абзац другий ч. 2 ст. 265 КЗпП);

    2) повідомили орган ДФСУ про працевлаштування такого працівника. До речі, ця норма стосується і такого найманого працівника, як директор, який працюватиме за сумісництвом (див. лист Мінсоцполітики від 18.09.2015 р. № 14209/0/14-15/13). Форму Повідомлення наведено в додатку до постанови КМУ від 17.06.2015 р. № 413 (ср. 025069200). За невиконання цієї вимоги загрожує штраф у розмірі 1 мінзарплати ( абзац восьмий ч. 2 ст. 265 КЗпП).

    Після того, як наказ (розпорядження) про прийняття на роботу підписано, відділ кадрів формує особову справу працівника-сумісника і заповнює на нього Особову картку. Адже

    Особова картка є основним первинним документом з особового складу і заповнюється на всіх працівників, прийнятих на підприємство, у тому числі за сумісництвом

    На держслужбовців заповнюють форму Особової картки державного службовця, що затверджена наказом Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 р. № 156.

    На решту працівників заповнюють типову форму первинного обліку № П-2 «Особова картка працівника», затверджену спільним наказом Держкомстату і Міноборони від 25.12.2009 р. № 495/656.

    звільнення сумісника з роботи:

    Трудовий договір з працівником-сумісником розривають у загальному порядку за підставами, встановленими КЗпП, іншими нормативно-правовими актами ( ст. 7 КЗпП).

    З підставами для звільнення, передбаченими КЗпП, ви можете ознайомитися в журналі «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 16, с. 45.

    А от для сумісників, які працюють на держпідприємствах, п. 8 Положення № 43 передбачено додаткові підстави для звільнення. Так, держпідприємство має право звільнити працівника-сумісника з власної ініціативи у випадку:

    — прийняття на робоче місце, зайняте таким сумісником, постійного працівника;

    — обмеження сумісництва у зв’язку з особливими умовами і режимом праці.

    Цікавий момент. Звільняючи сумісника за підставами, переліченими в п. 8 Положення № 43, держпідприємство не зобов’язане отримувати згоду профспілкового органу на розірвання трудового договору з таким працівником ( ст. 431 КЗпП).

    Суміснику, який став непотрібним, якого звільняють за цими підставами, вихідна допомога при звільненні не світить (п. 8 Положення № 43). ☹

    Оформляють припинення трудового договору із сумісником у будь-якому разі наказом (розпорядженням) керівника про припинення трудового договору.

    Але якщо сумісника звільняють за підставами, зазначеними в п. 8 Положення № 43, то в тексті наказу (розпорядження) про припинення трудового договору ще й роблять посилання на ст. 7 КЗпП і п. 8 Положення № 43 (див. лист Мінпраці від 06.08.2007 р. № 199/06/186-07).

    У день звільнення роботодавець видає працівнику копію наказу про звільнення (на вимогу працівника) і здійснює з ним остаточний розрахунок, тобто виплачує всі належні йому відповідно до трудового законодавства суми, а саме:

    — заробітну плату за фактично відпрацьований час у місяці звільнення;

    — вихідну допомогу у випадках, передбачених ст. 44 КЗпП;

    — компенсацію за невикористану відпустку.

    Остаточний розрахунок з працівником, який звільняється, проводите незалежно від того, є він зовнішнім чи внутрішнім сумісником

    Припустимо, роботодавець з внутрішнім сумісником розриває трудовий договір про роботу за сумісництвом. При цьому працівник продовжує тут же працювати за основним місцем роботи.

    У такій ситуації роботодавець зобов’язаний у загальному порядку нарахувати і виплатити всі належні цьому працівнику суми у зв’язку із звільненням з неосновного місця роботи, у тому числі й компенсацію за невикористані дні відпустки за неосновним місцем роботи (зрозуміло, за наявності таких днів).

    Сумісник і трудова книжка

    Якщо працівник працює у вас за сумісництвом (зовнішній сумісник), запис до його трудової книжки ви не вносите. Чому? Тому що цей документ зберігається за основним місцем роботи працівника ( п. 1.1 Інструкції № 58). Отримати її на руки можна тільки при звільненні з основного місця роботи. Саме тому при працевлаштуванні за сумісництвом трудову книжку не пред’являють.

    якщо працівник-сумісник все ж бажає бачити у своїй трудовій книжці запис про роботу за сумісництвом

    Такий запис за бажанням працівника вносить до його трудової книжки окремим рядком основний роботодавець ( п. 2.14 Інструкції № 58). Яким чином? На підставі довідки про роботу за сумісництвом або виписок з відповідних наказів про прийняття на роботу за сумісництвом (звільнення), виданих неосновним роботодавцем.

    У якій формі складають довідку? У довільній. У ній наводять усі необхідні дані для заповнення трудової книжки: дати і номери наказів про прийняття та звільнення, найменування підприємства, на якому працівник працював за сумісництвом, а також відомості про прийняття на роботу і звільнення, що зазначаються у графі 3 розділу «Відомості про роботу» трудової книжки.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 4 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

    Закон Украины "Про державну службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/889-19):

    ст.1 - "2. Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.";

    ст.8 - "1. Державний службовець зобов’язаний:...

    9) додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції;";

    ст.9 - "6. Державний службовець у разі виникнення у нього сумніву щодо законності виданого керівником наказу (розпорядження), доручення повинен вимагати його письмового підтвердження, після отримання якого зобов’язаний виконати такий наказ (розпорядження), доручення. Одночасно з виконанням такого наказу (розпорядження), доручення державний службовець зобов’язаний у письмовій формі повідомити про нього керівника вищого рівня або орган вищого рівня. У такому разі державний службовець звільняється від відповідальності за виконання зазначеного наказу (розпорядження), доручення, якщо його буде визнано незаконним у встановленому законом порядку, крім випадків виконання явно злочинного наказу (розпорядження), доручення.

    7. Якщо державний службовець виконав наказ (розпорядження), доручення, визнані у встановленому законом порядку незаконними, і не вчинив дій, зазначених у частині шостій цієї статті, він несе відповідальність за своє діяння відповідно до закону.".

    Закон Украины "Про запобігання корупції" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1700-18):

    ст.3 - "1. Суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є:...

    в) державні службовці, ...";

    "Стаття 25. Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності

    1. Особам, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, забороняється:

    1) займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України;".

    Таким образом, эта "деятельность", коммерческие услуги подпадают под признаки коррупционных действий, которые следует, как я считаю, прекратить как можно быстрее.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України