Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 09 июня 2024, вопрос №111904

Порушення в мед закладі при проходженні ВЛК, скарги

Доброго дня. При проходженні ВЛК направили на психіатричне дообстеження в «Обласне психіатрично-наркологічне медичне об’єднання» (КНП КОР «ОПНМО») в смт. Глеваха Київської області. Інші суміжні питання щодо цього закладу задавав, це чергове.
Куди скаржитись якщо є багато претензій та фактів щодо організаційних порушень в закладі? Скарги в МОЗ надавав через електронну форму на сайті (2-а рази), але до них вони не надходять, звонив у приймальну уточнював, але скарг вони не бачили. Можливо в них форма на сайті некоректно працює, подальші спроби зупинив, в письмовому вигляді скарги не передавав.

Деякі з претензій:
1) харчування (м’ясо, салати майже не дають, тільки каші, іноді з черв’яками - фото є; навіть були отруєння серед інших обстежуваних);
2) правил безпек під час повітряних тривог не дотримуються, виводять працювати під час тривог (поряд знаходиться військовий аеродром, який регулярно обстрілюють);
3) нехтують пожарною, санітарною, електробезпекою у відділеннях та на території (не буду перелічувати деталі);
4) звертаються на ти, хамлять, кричать, неодноразово чув нецензурну лайку в спілкуванні між персоналом закладу;
5) вимагають сдачу госптоварів (4 рулони туалетного паперу, 2 бруска госп мила, 4 бутилки рідкого мила, 4 конверти з марками, 4 файли, пачка паперу А4 (500 листів), або еквівалент 500-700 грн).
6) в деяких віддяленнях у військовозобов’язаних відбирають мобільні телефони.
На всі питання дають відповідь, що це спеціалізований заклад зі своїми порядками, а якщо є якісь претензії пишіть відмову від проходження обстеження ВЛК (зрозуміло це не є допустимим, бо фактично є адміністративним порушенням), і загалом що на нас держава кошти майже не виділяє, тому нам тут ніхто нічого не винен. Загалом таке ставлення не дуже зрозуміле, враховуючи, що більшість визнається придатними і фактично будуть в найближчому майбутньому захищати в т.ч. їх на фронті.

Ответы юристов (3)

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 5 месяцев назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго Вам вечора. В державних та комунальних лікарнях України пацієнти забезпечуються не повним харчуванням. Пацієнтам видають часто прості каші. Іншу частину раціону пацієнти мають самі приносити зі собою з дому чи купувати. Проте якщо в закладі часто вчиняються правопорушення, то це є вагомою підставою для подання скарг на винних.

    • Andrey Клиент 5 месяцев назад

      Не знаю якими це нормами регламентується, але в подібних закладах (псих лікарнях) деякі люди знаходяться не те що роками, а пожиттєво. Особисто до мене взагалі ніхто не приходив (гадаю в багатьох стаціонарних тяжко хворих аналогічно), додому не відпускають, заклад режимний, на вулицю виводять тільки під наглядом, у якості виключення водили в магазин напроти, щоб хоч якісь ковбаси купити, але маючи проблеми з кишк-шлунк трактом це також не варіант (в мене тільки загострились хронічні хвороби; не кажучи вже про якість продуктів в тому магазині).

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 5 месяцев назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Справді, значна частина пацієнтів там часто буває. Багато з них самі періодично звертаються до психіатричного закладу для надання їм стаціонарної медичної допомоги або ж їх госпіталізують через скарги оточуючих на шкоду, яку наносять психічно хворі.

    Умови в державних та комунальних психлікарнях часто моторошні та жахливі. Ви можете скаржитись на такі умови, зокрема на примусове утримання тільки всередині приміщень з рідкими прогулянками, називаючи це неприпустимим по відношенню до легко психічно хворих. Можете подавати письмові скарги до ряду інстанцій, зокрема на погане харчування.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024