Задайте вопрос юристу

840 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

09 июня 2024, вопрос №111938

Заборгованність по аліментвм

Колишній муж не платить аліменти вже 2 роки(заборгованність більш ніж 150 тис.грн)можу я звернутись до суду та позбавити волі боржника?

Ответы юристов (4)

    Прокопець Олександр Васильович
    Прокопець Олександр Васильович 14 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

    Добрий день!

    Звісно можете звернутись, але не в суд, а в поліцію для притягнення до кримінальної відповідальності, але що то Вам дасть?

    Краще подати в суд позов про стягнення аліментів і тоді за рішенням суду в примусовому порядку аліменти будуть стягнуті виконавчою службою з його зп або майна.

    Яна Клиент 14 дней назад

    Він не працює офіційно,і немає майна.уникає виплат аліментів

    Прокопець Олександр Васильович
    Прокопець Олександр Васильович 14 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

    Ну тоді звертайтесь в поліцію з відповідною заявою. На місці підкажуть, як правильно написати.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 14 дней назад

    Юрист, г. Львов, 8 лет опыта

    Доброго вечора. Стосовно такого питання є статті в Кодексі України про адміністративні правопорушення (183-1) та Кримінальному кодексі України (164).

    Стаття 183-1. Несплата аліментів

    Несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, -

    тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

    Несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, -

    тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

    Повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті, -

    тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.

    Стаття 164. Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей

    1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, -

    карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

    2. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею, -

    карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або пробаційним наглядом на строк від двох до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.

    Примітка. У статтях 164 і 165 цього Кодексу під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України