Начните консультацию с юристом онлайн
Чи можу я звільнитися з ЗСУ на підставі інвалідності 2гр довічно у матері, є висновок ЛКК 080-4, про потребу постійного сторон.догляду. Якщо в мене є ще сестра яка також служить в ЗСУ. Більше нікого з рідних 1, 2 чи 3 ст.споріднення вже не має. Чи не буде сестра перепоною по догляду хоча вона як і я служить в ЗСУ , і нікому доглядати за матірю. Дякую.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Сергію!
Якщо слідувати нормі Закону, то Ваша сестра є родичем першого ступеня споріднення та не потребує постійного догляду, а отже, Ви не маєте права на звільнення.
З іншого боку, якщо обидва з дітей служать, і ніхто з них не може бути звільнений, то тоді, за матір'ю доглядати немає кому.
Подавайте рапорт, а далі вже будете дивитись по ситуації. Якщо погодять - добре, якщо ні, тоді прийдеться оскаржувати відмову частини у звільненні. Як варіант, сестра може написати нотаріально засвідчену заяву, що вона не бажає залишати службу й тому для догляду звільнитись потрібно буде саме Вам. Можливо це допоможе. Її ж не можуть змусити звільнитись, а Ви маєте таке бажання.
"необхідність здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я;".
З повагою, адвокат Айвазян.