Задайте вопрос юристу

854 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 12 июля 2024, вопрос №115160 500₴

Щодо оновлення даних Резерв+, статусу потребує уточнення та можливість дострокової мобілізації призовника

Вітаю. Призовник, 22 роки. В приписному статус «Непридатий у військовий час, обмежено приданий в мириний час». Виключений з ВУЗу (у ВУЗі були всі військово-облікові документи і, швидше за все, ВУЗ одразу повідомив про виключення з навчання у ТЦК за місцем прописки).

В «Резерв+» не оновлюються дані, пише «Не на обліку, потребує уточнення» і рекомендовано звернутись в ТЦК.

Якщо такий призовник звернеться в ТЦК для оновлення даних, то чи є ризик що він буде одразу скерований на ВЛК (враховуючи що тепер немає категорії обмежено придатних) і якщо ВЛК він буде визнаним придатним, то чи може бути призваним, мобілізованим (незважаючи на вік 22 роки)?Чи є такий закон?

Також, чи вважається, що призовник оновив свої дані, адже адрес та контакти були оновлені? Чи підлягає штрафу в разі не уточнення даних безпосередньо в ТЦК?

Наперед щиро дякую за відповідь!!

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    100%

    Доброго дня, Іване!

    Ви впевнені, що маєте саме приписне? Оскільки в Вас повинно бути тимчасове посвідчення у зв'язку з тим, що Ви були визнані непридатним у мирний час та обмежено придатним у воєнний час. Отже, станом на сьогодня Ви, на жіаь,є військовозобов'язаним, незважаючи на Ваш вік.

    Якщо такий призовник звернеться в ТЦК для оновлення даних, то чи є ризик що він буде одразу скерований на ВЛК (враховуючи що тепер немає категорії обмежено придатних) і якщо ВЛК він буде визнаним придатним, то чи може бути призваним, мобілізованим (незважаючи на вік 22 роки)?Чи є такий закон?

    Так ризик бути скерованим на ВЛК є. Всі обмежено придатні підлягають переогляду ВЛК упродовж 9 мясяців, посинаючи з 4 травня.

    Відповідно до Закону України № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набрав чинності 04.05.2024 року:

    ІІ. Прикінцеві та перехідні положення

    «2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби».

    І так, якщо чоловік буде визнаний придатним або придатним до ТЦК він може бути призваний за мобілізацією, якщо немає права на відстрочку. У Вас є підстава для відстрочки? Ви навчаєтесь наразі?

    Також, чи вважається, що призовник оновив свої дані, адже адрес та контакти були оновлені? Чи підлягає штрафу в разі не уточнення даних безпосередньо в ТЦК?

    Я вважаю, що чоловік виконав вимоги законодавства щодо оновлення даних, оскільки встановив Резерв+ та на нього не може бути накладений штраф.

    Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набрав чинності з 18 травня цього року:

    II. Прикінцеві та перехідні положення

    2. Установити, що:

    1) під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX:

    громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:

    у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності)".

    Крім того, зверніть увагу на наступне:

    "Відповідно примітки до статті 210 КУпАП положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи".

    Тобто, якщо Міністерство оборони України як держатель такого реєстру може отримати відомості про особу шляхом синхронізації з іншими державними електронними реєстрами, то особу не може бути притягнуто до відповідальності за неповідомлення таких відомостей.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Іван Клиент месяц назад

      Так, у мене тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного. Відстрочки немаю, не навчаюсь.

      Як в даному випадку краще поступити? І що робити в ситуації, якщо все-таки випишуть штраф

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Як в даному випадку краще поступити? І що робити в ситуації, якщо все-таки випишуть штраф

        У даному випадку не раджу йти до ТЦК, так як без підстави для відстрочки існує великий ризик бути мобілізованим. Вам потрібно терміново шукати підставу для відстрочки.

        Якщо все таки ТЦК складе постанову, то Вам прийдеться оскаржувти останню у судовому порядку аби уникнути штрафу.

        • Іван Клиент месяц назад

          дякую за відповідь!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України