Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 12 августа 2024, вопрос №117458

Бронювання по постанові № 45.

Скажіть будь ласка чі є якись зміни по бронюванню на цей час (постанова № 45). Єслі є то які??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Ответы юристов (27)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олеже!

    Постанова 45 закрита для публічного користування. Які саме зміни Вас цікавлять?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Олег Клиент 3 месяца назад

    Доброго дня Айвазян. Мене цікавить чи можу я й далі бронювати робітників по 45-й постанові. Якщо так, то скільки відсотків? Дякую!

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Як Ваше прізвище?

    Олег Клиент 3 месяца назад

    Раду Олег Васильович. 50 років. А навіщо Вам моє прізвище?

    Олег Клиент 3 месяца назад

    Вибачте я звернувся до Вас не на ім'я, а на прізвище. Тільки зараз це помітив. Тепер зрозумів навіщо моє прізвище. Ще раз вибачте, будь ласка, я в поспіху помилився.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Приймається, Олеже! А чому саме бронюєте по 45? Такої вимои Постанова 76 не містить вже. Вона і раніше це не передбачала, як "обов'язкове". Яке в Вас підприємство?

    Олег Клиент 3 месяца назад

    У мене фермерське господарство. Маленьке, лише 100 га. По 76-ій треба бути критично важливою. Я там не проходжу. Я вже багато разів бронював по 45-й себе і робітника, нас всього дві людини числиться у ФГ. А зараз незрозуміло можна буде забронюватися чи ні? І забронюють нас двох чи одного? Чи взагалі ні кого? Будь ласка, допоможіть розібратися.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Ви мали мобілізаційне завдання?

    Олег Клиент 3 месяца назад

    Так, у мене є мобілізаційне завдання.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Мені шкода, але вже нічого не вийде. Тільки критично важливе підприємство, а для того Вам потрібно мінімум 500 га.

      Постанова КМУ №76:

      бронювання військовозобов’язаних за списками військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, що працюють на підприємствах, в установах та організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), а також на підприємствах, в установах та організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, та які не визначено критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, здійснюється Міністерством економіки на строк до шести місяців на підставі погоджених Генеральним штабом Збройних Сил та/або Міністерством оборони документів, які надійшли до 8 червня 2024 р. до Міністерства економіки та відповідали вимогам законодавства, що діяло до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2024 р. № 650 “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану”.

    Олег Клиент 3 месяца назад

    Тоді, якщо можна ще одне питання. У мене дочка 29 років, інвалід з дитинства 1-а (А) група, безстрокова. У довідці МСЕК написано (потребує постійного стороннього догляду). Чи можу я отримати відстрочку з утримання? І які документи потрібні. Ми живемо утрьох. Я, дружина та дочка. Прописані разом. Заздалегідь дякую.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Так, можете отримати відстрочку у зв'язку із наявністю повнолітньої дитини з інвалідністю.

      Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

      https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

      1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

      7) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;

      Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

      Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

      для підтвердження інвалідності дитини — довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, визначеною МОЗ,

      або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності,

      або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженоюМінсоцполітики;

      для підтвердження родинних стосунків — свідоцтво про народження дитини із зазначенням батьківства військовозобов’язаного.

    Олег Клиент 3 месяца назад

    Велике дякую Юрію Климентійовичу, добраніч.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Олеже! Вдачі Вам!

    Олег Клиент 3 месяца назад

    Доброго дня Юрію Климентійовиу.

    З'ясувавши деякі моменти зі своїм робітником виникло кілька питань. Чи зможе він отримати відстрочку при тому, що має мати інваліда другої групи. У довідці МСЕК не вписано, що вона потребує постійного догляду. Прописаний за однією адресою з матір'ю, батьком (пенсіонер за віком), його син (років 10). А дружина та падчерка прописані в іншому селі. Є ще у робітничого сестра і у вінкоматі знають про це. Прописана вона в сусідньому селі, а проживає в 50-ти колометрах. Якщо можна отримати йому відстрочку від мобілізації, то які документи потрібно зібрати. У нас дуже мало часу ( бронь, що діє до 24.08.2024 р. ). І таке ще питання: чи можливий Ваш адвокатський супровід у військкомат. Наші адвокати не беруться за такі справи, тупо йдуть у відмову. Заздалегідь дякую за відповідь. Якщо потрібна оплата за консультацію готова сплатити на картку. З повагою Олег.

    Олег Клиент 3 месяца назад

    Доброго дня Юрію Климентійовичу.

    З'ясувавши деякі моменти зі своїм робітником виникло кілька питань. Чи зможе він отримати відстрочку при тому, що має мати інваліда другої групи. У довідці МСЕК не вписано, що вона потребує постійного догляду. Прописаний за однією адресою з матір'ю, батьком (пенсіонер за віком), його син (років 10). А дружина та падчерка прописані в іншому селі. Є ще у робітничого сестра і у військоматі знають про це. Прописана сестра в сусідньому селі, а проживає в 50-ти колометрах. Якщо можна отримати йому відстрочку від мобілізації, то які документи потрібно зібрати. У нас дуже мало часу ( бронь, що діє до 24.08.2024 р. ). І таке ще питання: чи можливий Ваш адвокатський супровід у військкомат. Наші адвокати не беруться за такі справи, тупо йдуть у відмову. Заздалегідь дякую за відповідь. Якщо потрібна оплата за консультацію готов сплатити на картку. З повагою Олег.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Доброго дня, Олеже! Бачив питання. Обов'язково відповім трохи пізніше.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Єдиний варіант - це пункт 9 статті 23, але для того матері спочатку потрібно отримати висновок ЛКК про потребу у постійному догляді.

      За пунктом 13 однозначно не вийде, бо є невійськовозобов'язана сестра - відмова буде 100%.

      Щодо супровіду, то маєте на увазі фізично?

      • Олег Клиент 3 месяца назад

        Щодо супровіду, то маєте на увазі фізично? Я не знаю, як це відбувається в адвокатській практиці? Не стикався з такими справами. Якщо треба та й фізична присутність.

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Я територіально знаходжусь в Миколаєві.

          • Олег Клиент 3 месяца назад

            А онлайн ні як? Якщо раптом притисне оплачуватиму і дорогу.

            • Айвазян Юрій Климентійович

              Консультації онлайн, то без проблем.

      • Олег Клиент 3 месяца назад

        Є ще у робітничого сестра і у військоматі знають про це. Прописана сестра в сусідньому селі, а проживає в 50-ти колометрах.

        Ця обставина не буде причиною відмови?

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Ця обставина точно буде відмовою за пунком 13:

          13) які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю.

          Щодо пункту 9, то Закон не передбачає умови відсутності інших родичів, проте, навіть у цьому випадку є вже відмови, оскільки ТЦК трактують Закон на свій розсуд.

          "9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;".

          Оскільки пункт 9 передбачає догляд, то без висновку ЛКК форми 080-4 (080-2) про потребу у постійному догляді немає сенсу рухатись у бік оформлення відстрочки.

          Якщо ж такий висновок матері нададуть, то тоді далі постає питання з приводу отримання або довідку про компенсацію за догляд на непрофесійній основі (https://guide.diia.gov.ua/view/pryznachennia-kompe...), або акту встановлення факту догляду (Додаток 8 до Постанови КМУ №560).

          "Військовозобов’язані, які здійснюють догляд (постійний догляд) за особами, зазначеними у пунктах 9, 13, 14 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, та які не мають права на призначення компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними, для розгляду питання надання їм відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації звертаються до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем свого перебування на військовому обліку із заявою у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, до якої додається письмова заява особи, яка потребує догляду чи постійного догляду, довільної форми із зазначенням реєстраційного номера облікової картки платника податків, про підтвердження відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані її утримувати (чоловік/дружина, працездатні діти), чи інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати постійний догляд.

          Районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відокремлений відділ перевіряє перебування такого військовозобов’язаного на військовому обліку, родинні зв’язки військовозобов’язаної особи та особи, яка потребує догляду (постійного догляду), наявність інших зареєстрованих/задекларованих осіб за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання особи, яка потребує догляду, з використанням відомостей Державного електронного реєстру військовозобов’язаних України, Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру, інших інформаційних систем, реєстрів та баз даних, у тому числі шляхом інформаційного обміну. Матеріали за результатами перевірки надсилаються керівнику виконавчого органу місцевого самоврядування за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання військовозобов’язаного, який здійснює догляд.

          У разі виявлення невідповідності наведених у заяві військовозобов’язаного даних або непідтвердження факту встановлення здійснення ним догляду (постійного догляду) комісією заява не розглядається.

          Для встановлення факту здійснення догляду (постійного догляду) військовозобов’язаний, який здійснює догляд (постійний догляд), звертається із заявою на ім’я керівника виконавчого органу сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання.

          Розгляд заяви здійснює комісія із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду), рішення про утворення якої приймається керівником виконавчого органу сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання військовозобов’язаного, який звернувся із відповідною заявою.

          До складу комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) можуть входити депутати місцевої ради, представники виконавчих органів місцевого самоврядування, громадських організацій загальною чисельністю не менше п’яти осіб.

          За результатами роботи комісія із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) з урахуванням наданих районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом матеріалів складає акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8). Зазначений акт є одним із документів, які надаються військовозобов’язаним до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період".

    Олег Клиент 3 месяца назад

    Я просто знайшов помилки вирішив виправити. Я погано знаю правопис української мови, тому користуюся гугл перекладачем. А він не завжди правильно перекладає. Тож ще раз прошу пробачити.

    Олег Клиент 3 месяца назад

    Величезне дякую! Тепер мені стало все зрозуміло. Як я можу Вам віддячити за роз'яснення.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Так, аби всім вдалося оформити відстрочку, Олеже! На зв'язку!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024