Задайте вопрос юристу

866 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 13 октября 2024, вопрос №121099

Повістка при наявності права на відстрочку

Доброго дня, шановні юристи !!!
Допоможіть у наступній ситуації надійшла повістка на пошту, мій родич пішов забрав її, але оскільки він багатодітний батько, то відразу підготував і подав документи на відстрочку. Працівниця цього відділу прийняла документи, і сказала щоб звернулися в ТЦК і повідомили про наявність права на відстрочку, ми так і зробили. Прийшли в ТЦК в п"ятницю пояснили мету звернення, працівниця цього відділу попросила повістку, щось там написала, і забрала її, спитала про ВОД, коли мій родич показав електронний ВОД, засміялась, і каже треба проходить ВЛК, але повістки не дала, ми сказали що ми подумаємо і пішли.
Але в мене є побоювання, що в ньго забрали повістку (на оновлення даних) хоча нічого не оновлювали, щоб не вийшло так, що він не з"явиться в понеділок, і його не звунуватять, що він не прийшов по повістці, оскільки нічого не дали в підтвердження того, що він з"явився. І друге питання чи треба все-таки отримувать паперовий ВОД, бо жодне ТЦК не приймає електронні.
Буду вдячна за відповідь чи пораду.

Ответы юристов (3)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю!

    1. Родичу потрібно було явитися до ТЦК на дату, яка вказана в повістці.

    2. Заяву про відстрочку потрібно було зареєструвати.

    3. Під час розгляду заяви про відстрочку на ВЛК не мають права направляти (пункт 63 постанови КМУ 560)

    4. Можна було надати е-ВОД, адже згідно пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    5. Направте додатково заяву про відстрочку та документи, які її підтверджують поштою рекомендованим листом з описом вкладеного

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 4 дня назад

    Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта

    Дякую за відповідь. Повістка була на 14.10, він прийшов 12.10. я просто не розумію чи повинно ТЦК надати якесь підтвердження що людина прийшла по повістці

    Дерій Владислав Олегович

    Як правило, в таких випадках підтвердження не видаються. Інформація про прибуття військовозобов'язаного вноситься в журнал відвідувань ТЦК, загалом в журналі повинні міститись такі відомості: дата та час входу та виходу з ТЦК, причина для явки. Потім військовозобов'язаному видають направлення на ВЛК або реєструють заяву про відстрочку. Для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від родича заяву: печатку/підпис та дату прийому. Він цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    Отже, заява про відстрочку підлягає обов'язковій реєстрації та під час розгляду заяви про відстрочку родича не мають права направляти на ВЛК

    Якщо родич не прийде до ТЦК 14.10, то це може бути розцінено працівниками ТЦК як неявка по повістці.

    Трішки не по темі, у мене був взагалі випадок, коли людина заплатила штраф, показала квитанцію ТЦК, а вони все рівно через тиждень подали документ до виконачої служби про примусове стягнення заборгованості.

    Тому, якщо родич завтра не явиться до ТЦК, то ризик того, що його спробують притягнути до адміністративної відповідальності все ж таки існує.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України