Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня, приватизуємо гуртожиток, проживає 3 особи (чоловік, жінка, донька повнолітня). Є рішення суду на всіх 3х на проживання, усі 3 прописані тут, на всіх 3х отримано ордер. Але у чоловіка є спадщина, хата в селі.
Питання, чи можемо ми приватизувати гуртожиток? (Чи можливо у нього використаний житловий чек в зв'язку з наявністю спадщини?)
Чи можна якось приватизувати на маму й доньку без перероблення документів? Чи наявність спадщини в одного розповсюджується на всіх членів сім'ї
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ірина!
Питання приватизації жилих приміщень у гуртожитках регулюються Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків». Статтею 1 Закону передбачено, що сфера його дії поширюється на громадян та членів їх сімей, які не мають власного житла, не використали право на безоплатну приватизацію житлового фонду, на правових підставах, визначених цим Законом, вселені у гуртожиток та фактично проживають у гуртожитку постійно сукупно п’ять і більше років.
Для оформлення приватизації жилого приміщення, громадяни подають наступні документи:
відповідно до законодавства (за наявності);
Однією з важливих умов приватизації є відсутність заборгованості за комунальні послуги.
Приватизація житлової площі в гуртожитку здійснюється безкоштовно, з урахуванням санітарної норми – 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена сім’ї та додатково 10 квадратів на сім’ю. На підставі рішення про передачу житлових приміщень у гуртожитках у власність громадян, яке приймає орган приватизації, цей орган видає свідоцтво про право власності. Документ вноситься до спеціальної реєстраційної книги житлових приміщень у гуртожитках, що належать громадянам на праві приватної (спільної сумісної, спільної часткової) власності.
Статтею 2 даного Закону визначено, що цей Закон не поширюється на громадян, які проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання.
З повагою, адвокат Айвазян.