Задайте вопрос юристу

895 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 08 февраля 2025, вопрос №126931

Какую отсрочку можно получить

Добрый день, я срочник который служил( в НГУ если играет роль) во время войны, после демобилизации 16.04.2024 часть в которой я служил внесла меня в оперативный резерв, когда я пришёл в ТЦК становится на учёт, меня там уже внесли в другой оперативный резерв 1 очереди в часть А5017 ( скорее всего этой части даже не существует так как нет никакой информации о ней ), потом выдали мобилизационное распоряжение на 05.06.2025,поставили печать что моб.распоряжение выдано, вклеили вин код, хотели ещё вручить повестку на отправку но я отказался, в журнале расписался только за моб.распоряжения(наверное и этого не надо было делать). Получается я теперь в оперативном резерве 1 очереди и с моб.распоряжением. Могу ли я в таком случае получить какую-то отсрочку и что посоветуете делать? Забыл добавить что ещё дали направление на ВЛК которое я прошёл

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Ще раз доброго дня, Андрію!

    Звільнений військовослужбовець стає резервістом лише тоді, коли його ВЧ виданий Наказ, яким його не лише зараховано на службу у резерві, але й призначено на певну посаду.Згідно п. 12 зазначеного Указу, на службу у військовому резерві приймаються громадяни (крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації), які пройшли професійно-психологічний відбір, перевірку рівня фізичної підготовки та визнані придатними до служби у військовому резерві за станом здоров'я.

    Згідно п. 13 Указу, добір громадян, у тому числі військовозобов'язаних, для проходження служби у військовому резерві проводиться із числа:-військовослужбовців, які звільняються в запас, - командирами (начальниками) військових частин (установ);-громадян, які проживають (перебувають) у населених пунктах, в яких або поряд з якими дислокуються військові частини, - командирами (начальниками) військових частин (установ) та керівниками районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.Відтак, повноваженнями щодо зарахування в резерв військовослужбовців, які звільняються в запас, наділені військові частини, а не ТЦК та СП!Згідно п. 120-4 Указу, під час особливого періоду особи, звільнені з військової служби, зараховуються до військового оперативного резерву наказами командирів (начальників) військових частин (установ). У наказі вказуються посада, на яку призначений резервіст, та територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, у якому він буде перебувати на військовому обліку. Зазначений наказ доводиться до резервіста під особистий підпис у день звільнення.З наведеного робимо висновки про те, що зарахуванню на службу у військовому резерві має передувати:

    1. Перевірка наявності чи відсутності права на відстрочку від призову на службу за мобілізацією;
    2. Проходження професійно-психологічного відбору;
    3. Перевірка рівня фізичної підготовки;
    4. Перевірка придатності до служби за станом здоров’я.

    При цьому обов’язковою умовою для зарахування в резерв є видання військовою частиною Наказу, який відповідає умовам, наведеним вище.

    Що стосується отримання відстрочки під час служби в оперативному резерві, то однозначної відповіді на це питання на жаль не існує. Проте, на моє гдибоке переконання, це можливо, але без захисту своїх прав в суді цього не досягти.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України