Задайте вопрос юристу

897 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 21 февраля 2025, вопрос №127662

Які документи потрібні для підтвердження неспроможності в даний момент доглядати за мамою з інвалідністю.

Мій рідний брат наразі в лавах ЗСУ.
У моєї мами діагностували рак легенів, вже провели операцію по видалення частини легень, отримала пожиттєво другу групу інвалідності.
Мама розлучена, проживає зі своєю старенькою 94 річною мамою 1 групи інвалідності, яка хоче жити тільки з дочкою (у неї ще є два сини). Вони обоє потребують стороннього догляду.
У моєї мами тільки двоє дітей, я і мій брат.
Я проживаю вже 12 років в Канаді. Я багатодітна мама трьох неповнолітніх дітей, які є громадянами Канади.
Мій брат почав збирати документи на звільнення з лав ЗСУ по догляду за мамою з інвалідністю.

Які документи я маю надати в підтвердження, що я не можу приїхати, щоб доглядати маму і стареньку бабусю. Чи вистачить свідоцтва про народження моїх дітей і мої документи (канадський паспорт).

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Перша умова для звільнення Вашого брата - це потреба Вашої матері у постійному догляді. Отже, їй необхідно отримати висновок ЛКК, якщо Ваша матір ще не має останнього.

    Друга умова для звільнення Вашого брата - відстуність родичів першого та другого ступеня споріднення або потреба таких родичів у постійному догляді.

    Отже, питань до Вашої матері та її братів немає, бо вони всі потребують постійного догляду.

    Щодо Вас, то Ви повинні надати документи проживання у Канаді: закордоний паспорт з відміткою про виїзд, Ваш канадський паспорт, довідку з роботи (якщо працюєте) тощо. Врахуйте, що навіть у цьому випадку ВЧ може відмовити у звільненні, оскільки Ви не є особою з інвалідністю та не потребуєте постійного догляду. У такому випадку прийдеться звертатись до суду.

    Відповідно до Додатку 19 до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (пункт 12.11 розділу XII):

    Перелік документів, що подаються з Поданням до звільнення військовослужбовця з військової служби.

    При поданні до звільнення з військової служби за підставами:

    26) у разі необхідності здійснювати постійний догляд за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), який є особою з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи або якщо інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я:

    • документи, які підтверджують відповідні родинні зв’язки з цією особою (особами);
    • один із документів, що підтверджує відсутність в особи інших членів сім’ї першого ступеня споріднення (батьків, її чоловіка або дружини, дітей, у тому числі усиновлених) чи другого ступеня споріднення (рідних братів, сестер та онуків): один із документів, що підтверджує інвалідність особи першого чи другого ступеня споріднення, її потребу у постійному догляді та акт обстеження сімейного стану військовослужбовця із зазначенням інформація про наявність чи відсутність інших осіб, які здійснюють або можуть здійснювати такий догляд, затвердженого керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
    • один із документів, що підтверджує інвалідність особи, яка потребує догляду: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або копія посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або копія пенсійного посвідчення чи копія посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
    • висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді;

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України