Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 10 квітня 2020, питання №16162

Выделение части дома в отдельную единицу

Маю частку будинку, що знаходиться у спiльнiй власностi, (спiльна часткова), яким чином я можу видiлити свою окрему частку, I як це правильно оформити нотарiально?

Відповіді юристів (2)

    Петренко Евгений
    Петренко Евгений 5 років тому

    Юрист, м. Харків, 9 років досвіду

    Доброго дня, якщо Ви домовились із іншими співвласниками, то потрібно розробити технічну документацію, у якій виділити Вашу частину.

    Якщо ж домовленості немає, то потрібно звертатися до суду.

    Але в будь-якому випадку повинна бути можливість виділення в натурі.

    Якщо потрібна більш детальна консультація, звертайтесь.

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 5 років тому

    Адвокат, м. Київ, 51 рік досвіду

    Можете виділити з дотриманням вимог ст. 364 ЦК України.

    Стаття 364. Виділ частки із майна, що є у спільній частковій власності

    1. Співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.

    2. Якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.

    Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою.

    Право на частку у праві спільної часткової власності у співвласника, який отримав таку компенсацію, припиняється з дня її отримання.

    {Частину другу статті 364 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 1878-VI від 11.02.2010}

    3. У разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації.

    {Статтю 364 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1878-VI від 11.02.2010}

    4. Договір про виділ у натурі частки з нерухомого спільного майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України