Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 23 апреля 2020, вопрос №17492

Переселити хворого діда до своїх родичів на період їхнього догляду за ним.

Добрий день!
Є 1-кімнатна квартира, в якій проживає хворий дід, який сам за собою доглядати не може. Його син проживає окремо в домі в селі. Сину заповідане все майно діда і той зобов'язався за ним доглядати (на словах). 2/3 цієї квартири належать іншим родичам - колишній дружині і дочці, які там проживають. Фактично доглядають ті, з ким живе.
На період від'їзду дружини і дочки вони не хочуть, щоб в квартиру заходили сторонні люди і хочуть, щоб дід переїхав на цей час до сина, який зобов'язався за ним доглядати. Син відмовляється до себе забирати, проте обіцяє 1-2 рази на тиждень провідувати його. привозити їжу і прибирати. Якщо сину привезуть діда, він обіцяє привезти його назад в квартиру, навіть якщо доведеться вибивати двері.
Чи правомірні такі дії? Чи є можливість залишити квартиру без сторонніх відвудувачів?

Із додаткової інформації: дід не пам'ятає ні сам договір заповіту чи дарування; його документи у сина; дід хоче лишитись на період від'їзду колишньої дружини і дочки в квартирі.

Ответы юристов (1)

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 25 лет опыта

    В ідеальному варіанті треба визнавати діда недієздатним, встановлювати опіку та скасовувати заповіт.

    Сина Ви ніяк не змусите забрати діда.

    Утримувати син зобов'язаний

    "Стаття 202. Підстави виникнення обов'язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків

    1. Повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. "

    Але ж знов таки, за рішенням суду.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA