Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
После развода нужно будет постоянно просить мужа давать разрешение, например, на выезд в Турцию, Египет и т.д. на отдых. Нельзяли например у нотариуса оформить бумагу, которую подпишет муж, что он не против, чтобы ребенок выезжал за пределы страны на отдых (не одноразово, а постоянно)?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
уточняйте у нотариуса или в судебном порядке - но есть еще варианты -
"нужна детальная консультация или помощь в подготовке иска - заявы - обращайтесь - контакты можете найти в Нете"
Юрист, м. Львів, 6 років досвіду
Доброго вечора, Наталя !
Нещодавно вступили зміни в законодавство щодо виїзду дитини за кордон.
Так, згідно ч. 5 ст. 157 СК України той із батьків, з яким за рішенням суду визначено або висновком органів опіки та піклування підтверджено місце проживання дитини, крім того з батьків, до якого застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.
З аналізу наведеної норми вбачається, що для виїзду дитини за кордон - нотаріальна згода другого не потрібна за умови:
Варто звернути увагу, що має бути документ, який підтверджує мету поїздки, державу прямування та строк із зазначенням точної дати виїзду та повернення.
Хоча на практиці при перетині кордону необхідний обов’язково лише нотаріально посвідчене рішення суду або висновок органу опіки та піклування про визначене місце проживання дитини з тим із батьків з яким дитина перетинає кордон та документи, які підтверджують, що термін поїздки не перевищує одного місяця (наприклад, квитки на повернення назад).
Якщо у Вас виникнуть певні запитання, звертайтесь на мою електронну адресу: martazmysla@ukr.net - буду рада Вам допомогти !
Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду
Добрый день.
Если у вас нет решения суда или опекунского совета о том, что ребёнок проживает с вами, что даёт вам право не брать разрешения бывшего мужа на выезд ребёнка, то ваш бывший муж может обратиться к нотариусу и подписать заявление - разрешение на выезд ребёнка заграницу (указать перечень стран для посещения , хоть весь мир) сроком на несколько лет (нотариусы делают даже на пять лет такой документ).
Хорошего дня.