Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 13 августа 2020, вопрос №26568 100₴

Чи зберігається робоче місце і середня з/п на офіційній роботі якщо ідеш на службу у ЗСУ по контракту?? І чи має значення що офіційно на цій роботі я відпрацювала всього тиждень і як в такому випадку рахується середня з/п?? Її повинні виплачувати всі три роки служби??

Добрий вечір, в мене слідуюче запитання. Тиждень тому заключила договір з приводу служби у ЗСУ на три роки. На даний момент працюю лікарем у страховій компаніі , офіційно лише тиждень. Коли прийде наказ які документи я маю віднести у відділ кадрів щоб за мною зберігалось робоче місце і середня з/п?? І чи це можливо якщо я працюю офіційно лише тиждень?? І як в такому випадку рахується середня з/п?? Її повинні виплачувати на протязі всіх трьох років служби??

Ответы юристов (7)

    Юрій
    20%
    Юрій 3 года назад

    Юрист, г. Киев, 6 лет опыта

    Доброго вечора пані Марино!

    Звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається виключно у разі призову або мобілізації власника фізичної особи-підприємця, а не працівника.

    Розмір середньої заробітної плати обчислюється виходячи за два останні місяці роботи. Якщо працівник відпрацював менше двох місяців, то розмір середньомісячного заробітку обчислюється виходячи з фактично відпрацьованого часу.

    До складу середньої заробітної плати включаються: основна та додаткова заробітні плати (надбавки за вислугу років, премії, невикористані дні відпустки тощо)

    Адвокат Евгений Александрович
    30%
    Адвокат Евгений Александрович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

    Доброї ночі, Марина!

    Не має значення те, що Ви працюєте лікарем у страховій компанії, лише тиждень, так як на Вас розповсюджуються гарантії, передбачені статтею 119 Кодексу законів про працю України, Ви можете працевлаштуватися, а потім через любий проміжок часу, укласти контракт на проходження військової служби та проходити військову службу за контрактом, при цьому на роботі, за Вами залишається місце роботи, посада та середній заробіток за всі три роки, перебування служби за контрактом.

    Кодекс законів про працю України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08

    Стаття 119. Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків

    На час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

    Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

    За працівниками, призваними на строкову військову службу, військовуслужбу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

    Гарантії, визначені у частині третій цієї статті, зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

    Гарантії, визначені у частині третій цієї статті, в частині збереження місця роботи, посади не поширюються на осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився".

    Коли прийде наказ, то до відділу роботи з кадрами треба віднести слідуючи документи: довідку з військомату, копію наказу та копію контракту.

    Нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати.

    При обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження згідно з чинним законодавством не враховуються:

    • виплати за виконання окремих доручень (одноразового характеру), що не входять до обов’язків працівника (за винятком доплат за суміщення професій і посад, розширення зон обслуговування або виконання додаткових обсягів робіт та виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, а також різниці в посадових окладах, що виплачується працівникам, які виконують обов’язки тимчасово відсутнього керівника підприємства або його структурного підрозділу і не є штатними заступниками);
    • одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога, допомога працівникам, які виходять на пенсію, вихідна допомога тощо);
    • компенсаційні виплати на відрядження і переведення (добові, оплата за проїзд, витрати на наймання житла, підйомні, надбавки, що виплачуються замість добових);
    • премії за винаходи та раціоналізаторські пропозиції, за сприяння впровадженню винаходів і раціоналізаторських пропозицій, за впровадження нової техніки і технології, за збирання і здавання брухту чорних, кольорових і дорогоцінних металів, збирання і здавання на відновлення відпрацьованих деталей машин, автомобільних шин, введення в дію виробничих потужностей та об’єктів будівництва (за винятком цих премій працівникам будівельних організацій, що виплачуються у складі премій за результати господарської діяльності);
    • грошові і речові винагороди за призові
    • місця на змаганнях, оглядах, конкурсах тощо;
    • пенсії, державна допомога, соціальні та компенсаційні виплати;
    • літературний гонорар штатним працівникам газет і журналів, що сплачується за авторським договором;
    • вартість безплатно виданого спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, мила, змивних і знешкоджувальних засобів, молока та лікувально-профілактичного харчування;
    • дотації на обіди, проїзд, вартість оплачених підприємством путівок до санаторіїв і будинків відпочинку;
    • виплати, пов’язані з ювілейними датами, днем народження, за довголітню і бездоганну трудову діяльність, активну громадську роботу тощо;
    • вартість безплатно наданих деяким категоріям працівників комунальних послуг, житла, палива та сума коштів на їх відшкодування;
    • заробітна плата на роботі за сумісництвом (за винятком працівників, для яких включення її до середнього заробітку передбачено чинним законодавством);
    • суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
    • доходи (дивіденди, проценти), нараховані за акціями трудового колективу і вкладами членів трудового колективу в майно підприємства;
    • компенсація працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням термінів її виплати.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Шух Андрей Степанович
    20%
    Шух Андрей Степанович 3 года назад

    Юрист, г. Одесса, 26 лет опыта

    Доброї ночі , Марина

    Збереження робочого місця за громадянами України,які підписують контракт с ЗСУ, відбувається згідно до ст.119 Кодексу законів про працю України, де вказується,що за працівниками,призваними на строкову військову службу,військову службу за призовом осіб офіцерського складу,військову службу за призовом під час мобілізації,на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом,у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби,під час дії особливого периоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберегаються місце роботи,посада,середній заробіток на підприємстві,в Установі,організації,фермерскому господарстві у яких вони працювали під час призову.

    Таким працівникам здійснюється виплата грошового забеспечення за рахунок коштів Державного бюджету України,відповідно до Закону України" Про соціальній і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей",.

    Розрахунок середньої офіційної заробітної плати відбувається в порядку який зазначений у Постанові Кабінету Міністрів від 08.02.1995 №100" Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати".

    Працівникам,які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців,середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьованний час.

    Для того, щоб зберегти робоче місце та середній заробіток на цивільні роботі, працівникові необхідно подати заяву у відділ кадрів про увільнення від виконання посадових обов,язків, а також надати документальне підтвердження факту вступу на військову службу .Наприклад таким підтвердженням може слугувати копія контракту.

    Слава Україні !

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

    Марина!

    Не звертайте увагу на вищевказане "негативне явище".

    Відповідь на Ваше запитання по суті:

    Так, не має значення те, що Ви працюєте лікарем у страховій компанії, лише тиждень, так як на Вас розповсюджуються гарантії, передбачені статтею 119 Кодексу законів про працю України, Ви можете працевлаштуватися, а потім через любий проміжок часу, укласти контракт на проходження військової служби та проходити військову службу за контрактом, при цьому на роботі, за Вами залишається місце роботи, посада та середній заробіток за всі три роки, перебування служби за контрактом.

    Кодекс законів про працю України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08

    Стаття 119. Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків

    На час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

    Працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

    За працівниками, призваними на строкову військову службу, військовуслужбу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

    Гарантії, визначені у частині третій цієї статті, зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими.

    Гарантії, визначені у частині третій цієї статті, в частині збереження місця роботи, посади не поширюються на осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився".

    Таким чином, коли прийде наказ, то до відділу роботи з кадрами треба віднести слідуючи документи: довідку з військомату, копію наказу та копію контракту.

    Як і Вашому випадку, нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 3 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Згідно ч. 2 ст. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", проходження військової служби здійснюється

    громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом) або за призовом.

    Таким чином, військова служба здійснюється у двох формах - за контрактом та за призовом.

    Статті 19, 20 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" містять загальні умови укладання контракту з ЗСУ, який має юридичну силу з моменту його підписання.

    Інших "угод, які б мали сильнішу юридичну силу", окремо законодавством не передбачено.

    Також зазначу ,що Відповідно до ст. 119 Кодексу про працю(КЗпП України)

    За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації.

    Враховуючи зазначене Вам необхідно звернутися до директора Вашого підприємства з заявою в якій повідомити про укладання контракту та на підставі цього просити застосувати до Вас передбачені соц. гарантії на час служби ( додати копію контракту з підписом або наказу командувача частини.)

    Вам необхідно розраховувати середню заробітну плату на підприємстві саме за кількість відпрацьованих фактичних днів та годин.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    Согласна полностью с ответом Адвоката Евгения Александровича.

    На Вас распространяются гарантии, предусмотренные статьей 119 Кодекса законов о труде Украины.

    За Вами сохраняется рабочее место и выплачивается средняя заработная плата.

    Костромина Виктория
    15%
    Костромина Виктория 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    В Україні, крім карантину, триває особливий період, який ніхто не відміняв. Тож відповідно до постанови Верховного суду України від 09.07.2020 року «Про звільнення на підставі п. 2 ст. 36 КЗпПУ» та ст. 119 КЗпП (Кодекс законів про працю України) за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу осіб офіцерського складу, військову службу під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня його фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі, незалежно від підпорядкування і форми власності, та у фізичних осіб-підприємців, у яких вони працювали на час призову.

    Тому усі передбачені трудовим законодавством гарантії для вказаної категорії осіб продовжують діяти і в умовах карантину. А припинення трудових відносин з ними з будь-яких причин, у тому числі й на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП, вважається порушенням законодавства про працю, за що передбачена адміністративна та фінансова відповідальність встановлена ч. 7 ст. 41 КУпАП та абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП відповідно.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України