Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день! Может ли тетя стать опекуном племянницы (9 лет)? Тетя живет в Польше и есть необходимость племяннице учиться и жить там. Племянница - полусирота (нет мамы). Нужен ли акт обследования жилищных условий? И какие документы необходимы? Папа работает в Таиланде, поэтому возникла необходимость в опекунстве (учиться в Таиланде сейчас сложно из-за COVID-19)
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пані Олеся!
Відповідно до статті 58 Цивільного кодексу України опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними.
Згідно із статтею 1 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування": дитина-сирота - дитина, в якої померли чи загинули батьки;діти, позбавлені батьківського піклування, - діти, які залишилися без піклування батьків у зв’язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбуванням покарання в місцях позбавлення волі та перебуванням їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами Національної поліції, пов’язаним з відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки, а також діти, розлучені із сім’єю, підкинуті діти, батьки яких невідомі, діти, від яких відмовилися батьки, діти, батьки яких не виконують своїх батьківських обов’язків з причин, які неможливо з’ясувати у зв’язку з перебуванням батьків на тимчасово окупованій території України, в районах проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та безпритульні діти.
Цивільний кодекс Українри визначає:
Стаття 61. Встановлення опіки та піклування органом опіки та піклування
1. Орган опіки та піклування встановлює опіку над малолітньою особою та піклування над неповнолітньою особою, крім випадків, встановлених частинами першою та другою статті 60 цього Кодексу.
Стаття 62. Місце встановлення опіки або піклування
1. Опіка або піклування встановлюються за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника.
Стаття 63. Призначення опікуна або піклувальника
1. Опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 цього Кодексу.
2. Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю.
3. Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.
4. Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника.
При призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.
5. Фізичній особі може бути призначено одного або кількох опікунів чи піклувальників.
{Стаття 63 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2450-IV від 03.03.2005}
Стаття 64. Фізична особа, яка не може бути опікуном або піклувальником
1. Опікуном або піклувальником не може бути фізична особа:
1) яка позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
2) поведінка та інтереси якої суперечать інтересам фізичної особи, яка потребує опіки або піклування.
У будь-якому випадку, орган опіки та піклування, або суд, якщо буде обраний судовий спосіб встановлення опіки, буде встановлювати, чи може над дівчинкою встановлюватися опіка. Вона не є дитиною сиротою, а для встановлення статусу дитини, позбавленої батьківського піклування, потрібно зібрати чималий комплекс документів та правова допомога адвоката.
Згідно із статтею 1 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, - визначене відповідно до законодавства становище дитини, яке надає їй право на повне державне забезпечення і отримання передбачених законодавством пільг та яке підтверджується комплектом документів, що засвідчують обставини, через які дитина не має батьківського піклування.
Успіхів Вам!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Здравствуйте, Олеся.
Давайте разбираться вместе, действительно ли в данной ситуации нужно опекунство.
В соответствии с Гражданским кодексом Украины опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров’я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов’язки.
Опіка встановлюється над малолітніми особами, які позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними. Суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Опіка або піклування встановлюються за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника. Опікуна або піклувальника призначає орган опіки та піклування, крім випадків, встановлених статтею 60 Цивільного Кодексу.
Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю.
Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.
Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. При призначенні опікуна для малолітньої особи та при призначенні піклувальника для неповнолітньої особи враховується бажання підопічного.
Как мы видим - цель опеки - обеспечение неимущественных и имущественных прав - то есть этот институт "работает" там, где от имени малолетнего лица производится прием или передача прав или обязанностей (продажа имущества, прием дара или наследства, защита нарушенных прав и т.д.).
Кроме того, опека устанавливается по месту проживания малолетнего лица или по месту проживания опекуна.
При желании оформить опеку тете необходимо прибыть у Украины и обратится в органы опеки по месту проживания племянницы. Предварительно необходимо получить нотариально заверенное согласие отца на установление опеки. Нотариально удостоверить такое согласие можно в консульстве Украины в Таиланде. В заявлении изложить все обстоятельства и основания для получения опеки. А при получении отказа - проанализировать причины и обратится в суд.
Однако на мой взгляд в описанном случае опека не нужна. Она была бы нужна, если бы (как пример) в интересах племянницы нужно было бы совершить какую-либо сделку (например принять дар или наследство).
В вашем случае по моему мнению будет достаточно от имени отца на территории Таиланда оформить на тетю доверенность на вывоз ребенка за рубеж. В такой доверенности указывается:
- цель поездки (учеба)
- оговорка о том, что тетя является ответственным лицом за содержание ребенка
- дата возврата в Украину
Доверенность оформляется в Таиланде в консульском учреждении Украины по предварительной записи. Поскольку доверенность будет использоваться не только в Украине но и в Польше, после оформления доверенности ее необходимо перевести на польский язык и апостилировать (двойной апостиль - на документе и на переводе). Сделать это придется уже в Украине - получить такую услугу в Таиланде навряд ли удастся.
Всего вам доброго.
Юрист, 7 років досвіду
Доброго дня! В даному випадку спочатку необхідно позбавити батьківських прав батька, оскільки згідно ст. 1 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" встановлено чіткі категорії дітей над якими можна встановити опіку. Позбавлення батьківських прав має відбуватись в судовому порядку. Процедура позбавлення батьківських прав складна. Адже це вимагає обов’язкового залучення Служби у справах дітей. Служба складає власний висновок, в якому зазначено, чи дійсно батька або мати слід позбавити прав. Звернутися до суду з позовом про позбавлення батьківських прав, крім батька або матері, можуть опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор та навіть сама дитина, якщо їй вже є 14 років. Стаття 164 Сімейного кодексу України визначає, що батьків можуть позбавити відповідних прав, якщо батько або мати, зокрема,не виконують свої обов’язки по вихованню дитини. Здебільшого суд позбавляє батьківських прав через ухилення від виконання батьками своїх обов’язків по вихованню дитини. Які саме обов’язки мають батьки перед своїми дітьми, визначає стаття 150 Сімейного кодексу України.
Після позбавлення батьківських прав батька дитини, можна зайнятись вже оформленням опіки над дитиною.
Мають перевагу серед інших осіб родичі дитини!
Для цього необхідно зібрати надзвичайно багато документів та подати в службу у справах дітей за місцем фактичного проживання заявника наступний список документації:заяву від бажаючого отримати опікунський статус; копії головних сторінок паспорта; довідку або декларацію про доходи за останній піврічний період; свідоцтво про шлюб (для людей, що мають дружину/чоловіка); свідоцтво про обов'язкове проходження спеціального навчання з виховання дітей (крім рідних); документ, що підтверджує наявність власної або орендованої житлової площі; висновок про поточний стан здоров'я заявника (додаток 5 до постанови КМУ 866);довідку психіатра, а також нарколога про відсутність захворювань, різних залежностей у того хто подає заяву і його сім'ї;документ про несудимість;згода осіб, які проживають з заявником, на взяття під опіку, оформлене в письмовому вигляді і нотаріально завірене.
Відповідний вимогам комплект документів реєструють, вносять інформацію в базу даних, в десятиденний термін проводять перевірку житлово-побутових умов хто звернувся і готують висновок про можливість задоволення прохання. Остаточне прийняття рішення щодо опіки над дитиною займає до 30 днів, компетентний орган може задовольнити прохання чи відмовити із зазначенням причини та порядку оскарження. Звернути увагу необхідно, також на громадянство тітки дитини.
Юрист, м. Харків, 32 роки досвіду
Добрый день. Ребенок не является сиротой, так как у девочки есть отец, хоть и временно отсутствующий в Украине. Для того, чтобы ребенок мог поехать учиться в Польшу, а за поездку отвечала тетя, папа должен оформить доверенность в консульстве в Таиланде.
Адвокат, м. Київ
Опека устанавливается над малолетними детьми (в возрасте до 14 лет), которые являются сиротами или лишены родительской заботы, а также над недееспособными лицами.
Попечитель назначается несовершеннолетним (от 14 до 18 лет), которые являются сиротами или лишены родительской заботы и физическим лицам, признанням ограниченно дееспособными.Опекуна малолетнему ребенку и попечителя несовершеннолетнему может назначить орган опеки и попечительства, действующий при местной государственной администрации, по месту жительства ребенка или опекуна и попечителя.
В остальных случаях опекуна и попечителя назначает суд, по представлению органов опеки и попечительства.Физическое лицо может быть назначено опекуном или попечителем только по его письменному заявлению. Опекун или попечитель назначаються преимущественно из лиц, которые находятся в семейных, родственных отношениях с подопечным, с учетом личных отношений между ними, возможности лица исполнять обязанности опекуна или попечителя.
При назначении опекуна для малолетнего лица и при назначении попечителя для несовершеннолетнего лица учитывается желание подопечного.
Физическому лицу может бать назначен один или несколько опекунов или попечителей.Не могут быть опекунами, попечителями ребенка лица, которые:
1) ограничены в дееспособности;
2) признаны недееспособными;
3) лишены родительских прав, если эти права не были восстановлены;
4) были усыновителями (опекунами, попечителями, приемными родителями, родителями-воспитателями) другого ребенка, но усыновление было отменено или признано недействительным (была прекращена опека, попечительство или деятельность приемной семьи или детского дома семейного типа) по их вине;
5) находятся на учете или на лечении в психоневрологическом или наркологическом диспансере;
6) злоупотребляют спиртными напитками или наркотическими средствами;
7) не имеют постоянного места жительства и постоянного заработка (дохода);
8) страдают болезнями, перечень которых утвержден Министерством здравоохранения;
9) являются иностранцами, которые не состоят в браке, кроме случаев, когда иностранец является родственником ребенка;
10) были осуждены за преступления против жизни и здоровья, свободы, чести и достоинства, половой свободы и половой неприкосновенности личности, против общественной безопасности, общественного порядка и нравственности, в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов или прекурсоров, а также за преступления, предусмотренные статьями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Уголовного кодекса Украины, или имеют непогашенную или не снятую в установленном законом порядке судимость за совершение других преступлений;
11) по состоянию здоровья нуждаются в постоянном постороннем уходе;
12) являются лицами без гражданства;
13) находятся в браке с лицом, которое в соответствии с пунктами 3-6, 8 и 10 не может быть опекуном.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Опека – вид устройства детей в семьи, направленный на обеспечение прав и интересов маленьких граждан.
Установление опеки над ребёнком предполагает:
Согласно Правилам опеки и попечительства (утверждены Приказом № 34/166/131/88) право на опеку в Украине имеют малолетние граждане, родители которых:
Если у ребёнка есть родственники, готовые взять его к себе, малолетнего передают им на основании соответствующего приказа службы по делам детей. Для этого нужно предварительно написать в этот орган заявление.
Государственный орган принимает решение о временной передаче ребёнка, если сочтёт условия для жизни заявителя удовлетворительными, при этом учитывается мнение малолетнего.
Граждане, считающие, что так называемая временная опека, устанавливается надолго, ошибаются. Понятия временной опеки в законодательстве нет, так как отношения опекунства между временно помещёнными детьми и членами принявших их семей не возникают – чадо заберут, когда будет принято окончательное решение касательно его дальнейшей судьбы (п. 31 Постановления КМУ № 866).
Таким образом, если бабушка, дедушка или другой родственник желают, чтобы им малыша оставили навсегда, они должны предпринять действия для установления опеки над ним.
Опекуна малолетним, лишённым родительской заботы, назначает суд по представлению органа опеки. В остальных случаях государственный орган самостоятельно подбирает ребёнку взрослого, который будет его опекать (ч. 3 ст. 60 СК Украины).
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Добрый день!
По Вашему вопросу сообщаю следующее:
В любом случаи для получения опеки Вам нужно обратиться в отдел опеки и попечительства в местном совете.
Тети ребенка необходимо на время оформления опеки прибыть в Украину, если другие родственники отсутствуют у ребенка.
Ознакомьтесь с этими документами и для Вас должно быть все понятно
1. https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/162001537 - ПОРЯДОК провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини
2. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0387-99 - Правила опіки та піклування
3. https://ursambo.com/ukr/zahist-prav-simyi/yak-proh...
В каких случаях устанавливается опека (попечительство)?Опека, попечительство устанавливается над детьми-сиротами и детьми, лишенными родительской опеки. Опеке подлежит ребенок, не достигший 14 лет, а заботе - от 14 до 18 лет.Опека (попечительство) над несовершеннолетними (малолетними) детьми, устанавливается, если родители: умерли, неизвестно их местонахождение, признаны в судебном порядке безвестно отсутствующими или умершими.Опека также устанавливается над совершеннолетним лицом, признанным в судебном порядке недееспособным из-за неспособности осознавать значение своих действий или руководить ими вследствие хронического стойкого психического расстройства.Опеку (попечительство) может быть установлено и при жизни родителей несовершеннолетних (малолетних) детей в случаях, когда родители:- судом лишены и родительских прав или принято решение об отобрании ребенка и передаче его под опеку, независимо от того, лишены они родительских прав или нет, поскольку пребывание с ними опасно для жизни ребенка;- признанные в судебном порядке недееспособными или ограниченно дееспособными (психически больные, умственно отсталые или находятся в частном стационарном лечении в лечебно-профилактическом учреждении или на государственном содержании и домах-интернатах)- более 6 месяцев не могут заниматься воспитанием своих детей (осуждены к лишению свободы на длительное время, по состоянию здоровья и инвалиды I-II групп;- более 6 месяцев не проживают совместно с ребенком и без уважительных причин не принимают участия в его воспитании и содержании, не проявляют в отношении ребенка родительского внимания и заботы или подбросили (оставили) ребенка и это подтверждено соответствующими актами, составленными органами внутренних дел;- отказались от детей в установленном законом порядке;- выехали на постоянное место жительства или постоянное место работы за границу или находящихся в длительном командировке;- находятся под следствием.Кто ответственен за осуществление опеки и попечительства:Согласно ст. 56 Гражданского кодекса Украины органы, на которые возложено осуществление опеки и попечительства, их права и обязанности по обеспечению прав и интересов физических лиц, нуждающихся в опеке и попечительства, устанавливаются законом.Непосредственное ведение дел по опеке и попечительству возлагается в пределах их компетенции в соответствующие отделы и управления местной государственной администрации районов, районов городов Киева и Севастополя, исполнительных комитетов городских или районных в городах советов. В поселках и селах делами опеки и попечительства непосредственно ведающие исполнительные комитеты сельских и поселковых советов.
Процедура установления и прекращения опеки и попечительства над несовершеннолетним лицомОб установлении опеки над малолетним ребенком и попечительства над несовершеннолетним ребенком, судебная процедура установления опеки или попечительства возможна только в случае, если основанием для установления опеки и попечительства является дело в производстве суда, в процессе рассмотрения которой стало известно о наличии ребенка, который остался без родительской попечительства. В таких случаях установления опеки или попечительства осуществляется в том же производстве. Во всех остальных случаях опека и попечительство устанавливаются органами опеки и попечительства.Основанием для прекращения опеки является передача малолетнего ребенка к компетенции органа, а именно органа опеки и попечительства. который принимает соответствующее решение о прекращении опеки или суда.
важно знать: Основанием для прекращения опеки является достижение ребенком 15 лет. В этом случае опека автоматически превращается в заботы, и опекун без дополнительного решения становится попечителем с соответствующими правами и обязанностями.Попечительство прекращается в соответствии с оснований, определенных в ст. 77 Гражданского кодекса Украины. В частности такими основаниями являются:достижения физическим лицом совершеннолетия;регистрация брака несовершеннолетнего лица;предоставлении несовершеннолетнему лицу полной гражданской дееспособности;- возобновление гражданской дееспособности физического лица, гражданская дееспособность которого была ограничена.Дополнительными основаниями для прекращения опеки является смерть опекуна или подопечного.
С уважением,
Константин Гончаренко
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Гражданский кодекс Украины (ГК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):
"Стаття 58. Фізичні особи, над якими встановлюється опіка
1. Опіка встановлюється над малолітніми особами, які є сиротами або позбавлені батьківського піклування, та фізичними особами, які визнані недієздатними."
Семейный кодекс Украины (СК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14):
"Стаття 6. Дитина ...
2. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років...".
Закон Украины "Про охорону дитинства" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2402-14):
"Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:...
діти, позбавлені батьківського піклування, - ...безпритульні діти...
безпритульні діти - діти, які були покинуті батьками, самі залишили сім’ю або дитячі заклади, де вони виховувались, і не мають певного місця проживання;..."
ГК Украины:
"Стаття 60. Встановлення опіки та піклування судом...
3. Суд встановлює опіку над малолітньою особою, якщо при розгляді справи буде встановлено, що вона позбавлена батьківського піклування, і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування...".
"Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/866-2008-п):
"...Влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
31. Тимчасове влаштування дитини, яка залишилася без батьківського піклування, у тому числі дитини, розлученої із сім’єю, проводять у межах компетенції служба у справах дітей та уповноважений орган Національної поліції за місцем виявлення дитини.
Дитина, яка залишилася без батьківського піклування, у тому числі дитина, розлучена із сім’єю, тимчасово може бути влаштована у:
сім’ю родичів, знайомих;...
Дитина, в якої є родичі або інші особи, з якими в неї на момент залишення без батьківського піклування склалися близькі стосунки (сусіди, знайомі) та які бажають залишити її на виховання у своїй сім’ї, може перебувати в їх сім’ї до прийняття рішення про влаштування дитини. Підставою для тимчасового перебування дитини в сім’ї родичів або інших осіб, з якими у неї склалися близькі стосунки, є наказ служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини, виданий на підставі:
заяви особи про надання згоди на тимчасове влаштування в її сім’ю дитини, а також копія паспортного документа або посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або довідки про звернення за захистом в Україні. У разі подання копії паспортного документа іноземця до неї додається копія посвідки на постійне проживання або посвідки на тимчасове проживання в Україні;
акта обстеження умов проживання особи;...
37. Для влаштування дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, служба у справах дітей за місцем походження дитини повинна зібрати такі документи: (смотрите самостоятельно - прим.авт.)...
40. Особа, яка виявила бажання взяти на виховання в сім'ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання: (смотрите самостоятельно - прим.авт.)...
42. Опіка, піклування над дитиною встановлюється рішенням районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади за наявності документів, зазначених у пункті 40 цього Порядку, або судом.
Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника...".
Таким образом, кроме оформления попечительства на малолетним ребенком предусмотрена процедура временного устройства на основании приказа Служби по делам детей. Считаю надлежащим обратиться в Службу по делам детей по месту проживания ребенка (районную г Киева).
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Доброї ночі, Олеся!
Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцяти років.
Опікуном, піклувальником дитини може бути за її згодою повнолітня дієздатна особа.При призначенні дитині опікуна або піклувальника органом опіки та піклування враховуються особисті якості особи, її здатність до виховання дитини, ставлення до неї, а також бажання самої дитини.
Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника.
Враховуючи те, що опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, що у даному випадку не має місце, так як у племінниці є її батько.
Вам необхідно отримати дозвіл батька на виїзд дитини за кордон, її супроводження, у вигляді заяви, а не довіреності, яка посвідчується у Консульстві України у Королівстві Таїланд, при цьому, консул виконує функції та повноваження нотаріуса:
https://thailand.mfa.gov.ua/pochesne-konsulstvo
https://mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dokumenti-ta...
Якщо в подальшому у Республіці Польщі, треба буде представляти інтереси племінниці при оформленні документів на проживання, вступі до учбового закладу та навчанні, Вы маєте право домовитися з батьком на видачу довіреності, яка посвідчується у Консульстві України у Королівстві Таїланд.
Всього доброго!
Успіхів Вам!