Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 16 декабря 2020, вопрос №35017

Неправильно вказане ім'я у трудовій книжці

При оформленні трудової книжки роботодавець замість ім'я Василина вказав Валентина, що робити в такому випадку? Чи можна виправити і яким чином?

Ответы юристов (2)

    Камілова Марина  Сергіївна
    Камілова Марина Сергіївна 4 года назад

    Юрист, г. Киев, 9 лет опыта

    Доброго вечора) Вам необхідно звертатися до суду із позовною заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу!Якщо необхідна допомога у підготовці документів до суду, звертайтеся!Неправильно вказане ім'я у трудовій книжці

    При оформленні трудової книжки роботодавець замість ім'я Василина вказав Валентина, що робити в такому випадку? Чи можна виправити і яким чином?

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 года назад

    Адвокат, г. Днепр, 26 лет опыта

    Доброго дня!

    Варіанти вирішення Вашої ситуациі можуть бути такими:

    Варіант 1. Виправлення можна добитися через суд шляхом подачі позову про встановлення факту приналежності документу, зокрема трудової книжки, особі. У такій ситуації першим кроком буде подача заяви на нарахування пенсії, далі - діставання відмови ПФУ у зв'язку з помилкою в трудовій книжці. І третій крок - звернення до суду для встановлення юридичного факту.

    Варіант 2. Згідно Інструкції № 58 про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.93 року особі необхідно звернутися до того працедавця, який вніс неправильно відомості в трудову книжку. Згідно цієї ж Інструкції це його обов'язок, у тому числі заповнення граф ПІБ. Якщо такого працедавця немає на момент звернення, тоді до його правонаследователю або вищестоящого органу. Якщо і їх немає, тоді у вирішенні цього питання особі повинна допомогти відповідна архівна установа.

    Необхіно звернути увагу, що 16 квітня 2013 року Минсоцполитики видало лист "Відносно внесення виправлень в трудову книжку" № 54/06/186-13.

    Питання, як вирішувало Минсоцполитики, стосувалося виправлень помилок в прізвищі працівника, допущених в трудовій книжці. Як відмітило Минсоцполитики, відповідно до пункту 2.13 Інструкцій про порядок ведення трудових книжок працівників зміна записів в трудових книжках про прізвище, ім'я, по батькові і даті народження робиться власником або уповноваженим ним органом по останньому місцю роботи на підставі паспорта, свідоцтва про народження, про брак, про розірвання браку, про зміну прізвища, імені і по батькові з посиланням на номер і дату цих документів.

    З цього виходить, що для виправлення помилки в прізвищі не потрібно звернення до того працедавця, який вніс некоректний запис. Так, Минсоцполитики дозволяє виправити помилку в прізвищі працівника в трудовій книжці, допущену на одному з попередніх місць роботи, відділу кадрів на останньому місці роботи.

    Незважаючи на те що існує така можливість виправлення старої помилки на останньому місці роботи, останній працедавець може відмовитися вносити виправлення. Крім того, якщо навіть помилка буде виправлена, то, як показує практика, Пенсійний фонд при перевірці документів, поданих для оформлення і нарахування пенсії, за наявності виправлень може відмовити в оформленні документів.

    У такому разі особі необхідно буде звернутися до суду із заявою про встановлення юридичного факту приналежності йому трудової книжки. Більше того, у більшості випадків ПФУ сам рекомендує звернутися з таким позовом до суду.

    Отже, вирішувати Ваше питання необхідно з огляду на конкретні обставини Вашої ситуації (чи існує перший працедавець зараз та чи можливо здійснити таке виправлення, тощо).

    З повагою, адвокат Тетяна Власенко


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України