Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 26 января 2021, вопрос №36955

Отказ от приемного ребёнка супруги с которой проживаю в браке 4 года

Добрый день. 4 года назад я вступил в брак со своей супругой с который так же проживаю на данный момент. На момент свадьбы у жены был ребёнок 5 лет. После свадьбы я сделал поспешное решение и удочерил ребёнка. Сейчас в связи с проблемами в семье от меня требуется отказ от ребёнка супруги. По обоюдному согласию с ее и моей стороны.
Подскажите пожалуйста куда нужно для этого обратиться? Какие нужны документы? И как правильно называется данная процедура.
Заранее спасибо за ответ.

Ответы юристов (1)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 3 года назад

    Адвокат, г. Днепр, 25 лет опыта

    Общаться в чате

    Добрый день!

    Без изучения всей ситуации сложно давать конкретные рекомендации. Укажу 3 основных варианта разрешения ситуации:

    В соответствии ст ст.236 Семейного кодекса - признать усыновление недйствительным:

    1. Усиновлення визнається недійсним за рішенням суду, якщо воно було проведене без згоди дитини та батьків, якщо така згода була необхідною.

    2. Усиновлення визнається недійсним за рішенням суду, якщо усиновлювач не бажав настання прав та обов'язків, які виникають у результаті усиновлення (фіктивне усиновлення).

    3. Усиновлення може бути визнане недійсним за рішенням суду, якщо воно було проведене на підставі підроблених документів.

    4. Усиновлення може бути визнане недійсним за рішенням суду у разі відсутності згоди на усиновлення осіб, зазначених у статтях 220-222 цього Кодексу.

    5. Якщо одним із подружжя усиновлена дитина другого з подружжя, усиновлення може бути визнане недійсним за рішенням суду, якщо буде встановлено, що на момент усиновлення другий із подружжя не мав наміру продовжувати з ним шлюбні відносини.

    Следующий вариант - в соответствии со ст.238 Семейного кодекса Украины - отменить усыновление:

    1. Усиновлення може бути скасоване за рішенням суду, якщо:

    1) воно суперечить інтересам дитини, не забезпечує їй сімейного виховання;

    2) дитина страждає недоумством, на психічну чи іншу тяжку невиліковну хворобу, про що усиновлювач не знав і не міг знати на час усиновлення;

    3) між усиновлювачем і дитиною склалися, незалежно від волі усиновлювача, стосунки, які роблять неможливими їхнє спільне проживання і виконання усиновлювачем своїх батьківських обов'язків.

    2. Скасування усиновлення не допускається після досягнення дитиною повноліття.

    Усиновлення може бути скасоване після досягнення дитиною повноліття, якщо протиправна поведінка усиновленого, усиновлювача загрожує життю, здоров'ю усиновлювача, усиновленого або інших членів сім'ї.

    3. Усиновлення повнолітньої особи може бути скасовано судом за взаємною згодою усиновлювача і усиновленого або на вимогу одного з них, якщо сімейні відносини між ними не склалися.

    4. Усиновлення скасовується від дня набрання чинності рішенням суду.

    Третий вариант (усыновление здесь не фигурирует, Вы выступаете как отец ребенка):

    Если появится биологический отец (новый муж у Вашей супруги) ребенка - Вы пишите заявление о том, что не возражаете против усыновления Вашего ребенка (нотариально удостоверяете), а затем происходит процедура усыновления биологическим отцом (новым мужем) в судебном порядке (Вы эту процедуру проходили при своем усыновлении).

    Повторюсь - все сугубо индивидуально, необходимо понимать всю ситуацию в целом, позицию супруги (какой ее желаемый результат).

    С уважением, адвокат Татьяна Власенко


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України