Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 31 января 2021, вопрос №37311

Как мне быть в такой ситуации

Здравствуйте,Я БЕРЕМЕННА,в фирме идут сокращения,мне предложили уволится з угодной двоих сторон или брать больничный и тянуть до декрета(до декрета мне 20 дней),так как в моем районе сократили и работы мне нету....как мне быть в таком случае?работаю в фирме 5 месяц,отпуска дали только 8 дней,хотя имею право на все 24 дня,как мне с ними бороться?

Ответы юристов (9)

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 4 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179 КЗпП), одинокі матері при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю – є соціально захищеними категоріями. особливості їх працевлаштування та звільнення регламентується окремим розділом Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) – «Праця жінок».

    У частині третій, статті 184 КЗпП говориться, що звільнення вагітних жінок з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

    Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

    У статті 104 Цивільного кодексу України вказано, що реорганізація має форми злиття, приєднання, поділу, перетворення. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.

    Ліквідація юридичної особи – це припинення існування юридичної особи шляхом внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

    Якщо мова йде про реорганізацію, то у цьому процесі взагалі мова не повинна йти про звільнення будь-яких працівників. Відповідно до частини четвертої, статті 36 КЗпП у разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників, але, як казалося вище вагітні жінки підпадають під соціально-захищену категорію і не можуть бути звільнені за скороченням чисельності або штату працівників.

    Остаточний висновок – звільнення вагітних жінок неможливе.

    У разі порушення Ваших прав зверніться до територіального органу Держпраці з заявою про порушення та призначення позаплановоіі перевірки підприємства.

    Незаконне звільнення оскаржіть у суді.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    • Людмила Клиент 4 года назад

      Мне дали понять что со 2.02.21 мне нету работы,и чтобы я брала либо больничный либо за свой лет и тянула дни до декрета,подскажите,а если я не возьму больничный или за свой шеи,что мне тогда им говорить???

      • Гончаренко Константин
        Гончаренко Константин 4 года назад

        Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

        нехай наказом директора оформлюють Вам простій підприємства та 2/3 заробітноіі плати.

        Інакше заяву до Держпраці про рорушення трудових прав працівника(вашітноіі жінки), нехай проводять перевірку...

        З повагою,

        Костянтин Гончаренко

        • Людмила Клиент 4 года назад

          мне написали ,что у них нет простоя...как мне быть?как им это объяснить,что он есть по закону

          • Гончаренко Константин
            Гончаренко Константин 4 года назад

            Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

            Визначення простою наведено у ст. 34 КЗпП України. Простій – це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

            Посилайтесь на вказану статтю КЗпП, та в разі незгоди зверніться до Держпраці з заявою про проведення перевірки порушень роботодавця. Вони іім пояснять , що таке простій на підприємстві.

            Письмову відповідь дмректора долучіть до заяви як доказ.

            З повагою

            Костянтин Гончаренко

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Добрый вечер!

    1. Ни в коем случае не увольняйтесь по соглашению сторон, Вы очень много потеряете и в материальном и социальном плане.

    2. Не могут быть уволены по инициативе работодателя: беременные женщины; женщины, имеющие детей в возрасте до 3 лет (если ребенок нуждается в домашнем уходе на основании медицинского заключения — до 6 лет); одинокие матери при наличии детей в возрасте до 14 лет или ребенка-инвалида; отцы, которые воспитывают детей без матери; опекуны (попечители). Единственным исключением из этого правила будет полная ликвидация предприятия.

    3. Если для Вас нет работы, то пусть приказом Вас отправляют в простой и выплачивают 2/3 зарплаты.

    Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.

    • Людмила Клиент 4 года назад

      Спасибо большое!!!я им так и напишу

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    1. Выходите на работу.

    2. Нет для Вас работы - пусть для Вашей должности объявляют простой.

    В случае нарушения Ваших прав обращайтесь с жалобой в трудовую инспекцию или с иском в Суд.

    хххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Спасибо большое!!!я им так и напишу

    Есть возможность, отметьте мою работу на сайте.

    ххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України