Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 06 февраля 2021, вопрос №37659 100₴

"Поділ майна при розлученні"

Добрий день. На разі перебуваю в стані розлучення( суду ще не було, але заяву вже подала). У шлюбі перебувала 8 років, є 2 неповнолітні дитини. Вони проживають зі мною. На моє ім'я оформлена земельна ділянка в розмірі 0.25 га, на цій же ділянці є недобудований будинок(буд.паспорт теж оформлений на мене). На чоловіка оформлений автомобіль і 2 земельні ділянки(0,10 га та 0,12га),які він отримав як учасник АТО.
На аліменти не подавала.
Як в моєму випадку ділиться майно?
Чи можу я оформити дарування недобудованого будинку на неповнолітніх дітей? Чи підлягає розподілу об'єкт, який подарований? Як забезпечити дітей, щоб вони не залишились без нічого?

Ответы юристов (10)

    Беликов Олег  Александрович
    30%

    Доброго дня. У ст. 60 Сімейного кодексу закріплено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

    Ч. 1 ст. 57 СК (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що особистою приватною власністю дружини, чоловіка, є:

    1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;

    2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

    3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто.

    За змістом статей 69, 70 СК дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.

    В вашому випадку все ділеться порівну. На дитину оформити недобудований будинок ви не зможете, а тільки зімельну ділянку. Те що подаровано поділу не підлягає.

    Гончаренко Константин
    25%

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Згідно з ст. 60 Сімейного кодексу закріплено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку. Якщо інше не прописано у шлбному договорі між сторонами.

    У разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними(50на 50)

    Якщо майно неможливо розділити ,за рішенням суду встановлюється компенсація за частку майна одного з подружя у вигляді фінансовоіі коспенсацііі.

    Подароване майно не підлягає поділу.

    Дитині Ви зможете оформити договір дарування лише на земельну ділянку, бо об'єкти незавершеного будівництва подарувати не можливо.

    Все ділиться судом ,або добровільно порівну згідно часток майна подружжя.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 3 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Анастасія!

    Відповідно до статті 70 Сімейного кодексу України (далі - СК), поділ подружжям нажитого в шлюбі спільного майна здійснюється в рівних частинах (порівну), однак при наявності спору про розподіл суд може не визнати майно спільним і зменшити або збільшити частку чоловіка або дружини. Згідно ч. 2, 3 ст. 70 СК, при розлученні і розділі цінного майна подружжя враховується внесок кожного з них в матеріальне забезпечення сім’ї, роль дружини і чоловіка у вихованні спільної неповнолітньої дитини (за наявності дітей), сума аліментів і вартість 50% частки придбаної в шлюбі квартири, машини та інших видів майна, які підлягають розподілу.

    Як ділиться майно при розлученні?

    Згідно чинного законодавства України, процедура поділу майна можлива як при розлученні, так і в період шлюбу. При цьому слід розуміти, що не всяке майно подружжя може бути поділене. Так, виходячи з норм статті 69 Сімейного кодексу, розділу підлягає лише майно, яке належить чоловікові та дружині на праві спільної сумісної власності, тобто придбане в шлюбі, а не після його розірвання.

    Відповідно до статті 61 СК, у спільній сумісній власності подружжя може бути будь-яке нерухоме і рухоме майно, а також грошові кошти, отримані під час перебування в шлюбі: дохід від підприємницької діяльності, заробітна плата, пенсія та інші заощадження. При укладанні фінансового договору в інтересах сім’ї, гроші та інше майно (кредит, гонорар, а у разі інвестування — квартира) теж є спільною сумісною власністю чоловіка і дружини.

    У законодавстві не вказано конкретний перелік всіх матеріальних цінностей, які можуть належати подружжю на праві спільної сумісної власності, однак п. 23 постанови Верховного Суду України № 11 від 21 грудня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» містить перелік речей, які діляться при розлученні:

    • приватизована квартира
    • земельна ділянка та приватний будинок
    • транспортні засоби (автомобілі, мотоцикли)
    • іпотечні квартири (куплені за інвестиційним договором, іпотекою)
    • грошові кошти, акції та інші цінні папери, депозитні вклади в банку
    • паєнакоплення в житлово-будівельному, дачно-будівельному, гаражному кооперативі
    • внески, сплачені дружиною або чоловіком при інвестуванні на етапі будівництва житла
    • грошові суми та майно, які належать одному з подружжя по зобов’язальним правовідносинам
    • страхова сума, страхове відшкодування, сплачені за рахунок спільних коштів чоловіка і дружини
    • страхові платежі, які були повернуті при достроковому розірванні договору страхування або які міг би одержати один із подружжя в разі дострокового розірвання такого договору на час фактичного припинення шлюбу

    Відповідно до судової практики розгляду спорів про поділ майна, до спільної (сумісної) нажитої власності подружжя, що підлягає розподілу після розлучення, також відноситься: меблі та побутова техніка, придбана чоловіком або дружиною за час шлюбу (холодильник, телевізор, пральна і посудомийна машина, пилосос, СВЧ тощо); речі для професійних занять (комп’ютери, музичні інструменти, лікарське обладнання та інше); предмети духовного розвитку (книги, картини і т.п.); прикраси (золото, ювелірні вироби та дорогоцінне каміння).На відміну від транспорту і нерухомості, при розірванні шлюбу зазвичай не ділять предмети меблів, комп’ютерну та побутову техніку, однак висока залишкова вартість цих речей може вплинути на розподіл часток і «рівний» (за законом) розділ між дружиною і чоловіком грошей на рахунках, а також купленого під час шлюбу житла, авто, паркомісця чи інших дорогих об’єктів.

    Яке майно не ділиться при розлученні?

    Майно, що належить одному з подружжя на праві особистої приватної власності, поділу не підлягає. Відповідно до ст. 57 СКУ, приватною власністю дружини або чоловіка є:

    • майно, придбане до укладення шлюбу
    • майно, куплене за час шлюбу, але за особисті кошти
    • майно, отримане на підставі договору дарування або в порядку спадкування

    Крім того, особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування (навіть якщо вони були придбані за рахунок спільних коштів); премії, нагороди за особисті заслуги; грошові кошти, отримані як відшкодування за втрату (пошкодження) особистих речей, а також компенсація моральної шкоди; страхові суми, одержані за обов’язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням (при використанні власних коштів).

    У зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин, суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте ними за час їхнього окремого проживання. Також, при придбанні подружжям майна не тільки за спільні, а й особисті кошти, частка в цьому майні, відповідно до розміру особистого внеску, є приватною власністю чоловіка, дружини.

    Як поділити майно?

    Існує два способи розподілу майна після розірвання шлюбу:

    • добровільний
    • примусовий

    В добровільному порядку розділ спільного майна між подружжям здійснюється за домовленістю дружини і чоловіка, шляхом укладення договору про поділ майна або відповідно до пунктів шлюбного контаркту, якщо таку угоду було підписано.

    Примусовий порядок поділу спільного майна передбачає звернення до суду з позовною заявою про розподіл купленого у шлюбі майна. Тривалість розгляду справи зазвичай становить від одного до трьох років, оскільки рішення першої інстанції може бути оскаржено в апеляційному та касаційному порядку.

    Через тривалість судового процесу при вирішенні майнових суперечок між колишнім подружжям може застосовуватися альтернативний метод врегулювання конфлікту — медіація (досудові переговори із залученням третьої особи). Однак, в разі небажання будь-якої сторони застосовувати процедуру медіації, або ж неефективності досудового порядку врегулювання спору, єдиним можливим способом справедливо поділити нажиті матеріальні цінності є подача позову до судових інстанцій.

    Як оформити договір про розподіл майна?

    Згідно сімейного законодавства і Цивільного кодекса України, чоловік і дружина мають право укладати між собою договір про розподіл житла та іншого нерухомого майна. Подібна угода дає подружжю можливість в позасудовому порядку вирішити спірні питання з будинком (квартирою), а також самостійно визначити частки в нерухомості.

    Оформлення угоди про добровільний розподіл майна повинно здійснюватися з урахуванням законодавства, яке регулює порядок реєстрації нерухомості. Договір про поділ нерухомого майна, що перебуває у спільній частковій власності, укладається в письмовій формі та підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню (ст. 367 ЦК).

    Як визначається розмір частки чоловіка і дружини при розлученні?

    При розділі спільно нажитого майна частки подружжя вважаються рівними, якщо інше не було визначено домовленістю між ними або шлюбним контрактом (ст. 70 СКУ). Тим не менше, принцип рівності часток чоловіка і дружини може бути переглянутий в судовому порядку, внаслідок чого вартість майна подружжя може бути зменшена або збільшена. Підставою для винесення судового рішення про зміну частки в майні є обставини, які мають істотне значення (наприклад, якщо один з подружжя не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї або приховав, знищив чи пошкодив спільне майно).

    Також частка майна дружини може бути більшою у випадках, коли після розірвання шлюбу неповнолітня дитина залишається проживати разом з матір’ю, якщо розмір аліментів, які виплачуються батьком на утримання дітей, є недостатнім. При цьому позбавити колишнього чоловіка частини належного йому майна можна тільки при наявності великої суми заборгованості зі сплати аліментів та за умови дотримання термінів давності звернення до суду.

    Який термін позовної давності при розподілі майна?

    Розділ майна між подружжям, які не розірвали шлюб, не обмежений термінами давності і може здійснюватися в будь-який час.

    У разі подання до суду позову про поділ спільної сумісної власності після розлучення, застосовується позовна давність у три роки і цей строк обчислюється з дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.

    Трирічний період, встановлений українським законодавством в якості обмеження строку позовної давності, означає, що вже через 3 роки з моменту завершення шлюборозлучного процесу колишнє подружжя не зможе поділити куплене житло, землю, машину та інші цінні речі. Винятком є менше 5% випадків, коли дружина або чоловік не знали про дорогі покупки та не підозрювали про факт витрати коштів другим чоловіком.

    Як при розлученні ділиться квартира (будинок)?

    Процедура розділу спільної квартири і будинку досить клопітка та має безліч нюансів, які впливають на результат судового розгляду. При цьому слід пам’ятати, що неповнолітні діти не можуть претендувати на частку квартири при її розділі, якщо вона знаходиться у власності одного чи обох батьків. Це обумовлено статтею 173 Сімейного кодексу, згідно якої майно дітей і батьків є роздільним. Іншими словами, частка дитини в майні відсутня.

    Поділ квартири або будинку, які придбано в кредит (іпотеку), здійснюється в рівних частинах між чоловіком і дружиною. Однак, слід пам’ятати, що кредитний договір, підписаний за згодою другого з подружжя, вважається укладеним в інтересах сім’ї і тягне за собою солідарну відповідальність дружини та чоловіка за його виконання, в тому числі, щодо повернення кредитних коштів.

    Як розділити земельну ділянку при розлученні?

    Поділ землі між колишнім подружжям багато в чому залежить від розміру ділянки, кількості власників і порядку оформлення прав власності на майно, а також техніко-юридичних умов. Якщо немає можливості поділити земельну ділянку в натурі (тобто шляхом виділення частки), чоловік і дружина можуть вирішити питання самостійно (укласти договір) або звернутися до суду. Також способом вирішення проблеми є продаж земельної ділянки з подальшим розділом отриманих грошей. Крім того, один з подружжя може відмовитися від своєї частки у праві спільної сумісної власності на землю і отримати грошову компенсацію.

    Чи можна розділити автомобіль при розлученні?

    Відповідно до ч. 2 ст. 71 СК України машина є неподільною річчю при розділі майна, тому після розлучення вона присуджується лише одному з подружжя (при цьому автомобіль оцінюється і дружині / чоловіку виплачується 50% компенсація вартості авто). Як правило суд приймає рішення на користь того з подружжя, на кого зареєстрований автомобіль, хто ним керує та здійснює технічне обслуговування.

    Реєстрація машини на чоловіка або дружину не дає їм переважного права на авто, так як вони мають рівні права на володіння, користування і розпорядження спільним майном. У судовій практиці є випадки передачі автомобіля другому з подружжя, виходячи з його інтересів або при наявності дітей.

    Якщо машина була куплена у шлюбі, але за документами оформлена на чоловіка, він може продати або переписати її перед розлученням, однак дружина має право на отримання часткового відшкодування вартості авто.

    Чи діляться кредити і борги при розлученні?

    Кредити є невід’ємною частиною сучасного життя і нерідко до моменту розірвання шлюбу подружжя обростає не лише спільним майном, але і боргами. Законодавство відносить боргові зобов’язання, взяті в період шлюбу, до загального майна подружжя і, як наслідок, їх розділ відбувається за тими ж правилами, що діють при розподілі решти майна.

    Домовитися про поділ боргів — найпростіший і найдешевший спосіб. На жаль, він не завжди можливий і тоді виникає необхідність судового вирішення спору. При розгляді подібних справ, суд, в першу чергу, повинен встановити, на які цілі були витрачені кредитні кошти. Таким чином, чоловік, який не бажає самостійно виплачувати борг, взятий на сімейні потреби, повинен довести, що отримані в кредит гроші були витрачені не на особисті цілі.

    Як розділити бізнес при розлученні?

    Підприємство, засноване чоловіком або дружиною є окремим об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, в який входять всі види майна, включаючи внесок в статутний капітал і майно, виділене з їх спільної сумісної власності. Таким чином, статутний капітал і майно підприємства, які були сформовані за рахунок спільної власності подружжя, згідно Рішення Конституційного Суду України № 17-рп/2012 від 19.09.2012 року, є об’єктом їх спільної сумісної власності.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    • Крикун Сергій  Павлович

      Коллега Савченко, Ваше заключение: "Трирічний період, встановлений українським законодавством в якості обмеження строку позовної давності, означає, що вже через 3 роки з моменту завершення шлюборозлучного процесу колишнє подружжя не зможе поділити куплене житло, землю, машину та інші цінні речі." - ошибочно.

      Пост. Пленума ВС Украины "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0011700-07):

      "15...Початок позовної давності для вимоги про поділ спільного майна подружжя, шлюб якого розірвано, обчислюється не з дати прийняття постанови державного органу РАЦС (статті 106, 107 СК) ( 2947-14 ) чи з дати набрання рішенням суду законної сили (статті 109, 110 СК), а від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності (ч. 2 ст. 72 СК). -

      о чем Вы писали перед изложенным заключением: "У разі подання до суду позову про поділ спільної сумісної власності після розлучення, застосовується позовна давність у три роки і цей строк обчислюється з дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності."

      Повод для участия в вопросе, как правило, находится - или по сути вопроса, или по содержанию ответов.

    Костромина Виктория

    На моє ім'я оформлена земельна ділянка в розмірі 0.25 га, на цій же ділянці є недобудований будинок(буд.паспорт теж оформлений на мене). На чоловіка оформлений автомобіль і 2 земельні ділянки(0,10 га та 0,12га),які він отримав як учасник АТО.

    Если Вы участок приобрели (купили) в браке на совместные деньги и дом строили совместно - то 1/2 будет Мужа .

    По автомобилю - также.

    А если Он авто приобрел до брака или за личные деньги - вы делиться не будет.

    Его участки - не делятся.

    Дарение на дом без его согласия - Вы сделать неСможете

    будут дополнительные вопросы или детальная консультация Или нужна помощь в подготовке документов - обращайтесь через Сайт .

    С уважением Виктория Костромина

    Карпенко Андрей Владимирович

    Добрый день!

    1. Все имущество приобретенное в браке является совместной собственностью супругов и подлежат разделу в равных долях. У детей долей нет.

    2. Если земля под домом приобретена во время брака, то она делится 50 на 50.

    3. Недостроенный дом оценивается, и одна из сторон выплачивает другой стороне 50% компенсации стоимости.

    4. Машина делится 50% на 50%. Ее оценивают и та сторона у которой остается машина выплачивает другой стороне компенсацию.

    5. Земля, полученная Вашим мужем, как участником АТО, разделу не подлежит - это его личная собственность.

    УДАЧИ!

    Пользователь не активен
    25%
    Пользователь не активен 3 года назад

    Юрист, г. Киев

    Общаться в чате

    Доброго дня!

    Поділ майна подружжя регулюється нормами Сімейного кодексу України (далі - СК) (ст. 60, 70 та ін.), з урахуванням приписів цивільного законодавства.

    З інформації наданої вами "У шлюбі перебувала 8 років, є 2 неповнолітні дитини. Вони проживають зі мною. На моє ім'я оформлена земельна ділянка в розмірі 0.25 га, на цій же ділянці є недобудований будинок(буд.паспорт теж оформлений на мене). На чоловіка оформлений автомобіль і 2 земельні ділянки(0,10 га та 0,12га),які він отримав як учасник АТО. На аліменти не подавала", відповіді на питання наступні:

    Питання 1 "Як в моєму випадку ділиться майно?" - згідно до норм СК України майно подружжя, якщо не має шлюбних договорів, чи договору про поділ майна подружжя - ділиться порівну, але допускається відступ від принципу рівності, у випадках наприклад, якщо діти залишаються проживати з одним із подружжя, або ж якщо інший з подружжя свідомо вчиняв правочин не на користь сім'ї, й ін. Питання 2 "Чи можу я оформити дарування недобудованого будинку на неповнолітніх дітей?" - до завершення будівництва як такого об'єкту нерухомості ще не має, він - не є зареєстрованим у державних реєстрах, а від так не може наразі бути подарований.

    Питання 3 "Чи підлягає розподілу об'єкт, який подарований? Як забезпечити дітей, щоб вони не залишились без нічого?" - зважаючи на те, чи був побудований такий об'єкт (незавершеного будівництва) під час шлюбу, за чий кошт, чи є земельна ділянка під ним приватизованою одним з подружжя, його поділ може бути виконаний для подружжя - не в рівних долях.

    Крижановська Єлізавета Сергіївна
    20%

    Доброго дня! Все майно яке було придбане у шлюбі не залежно від того на кого з подружжя воно було зареєстровано, являється спільною власністю подружжя. У разі якщо майно було приватизоване, або подароване одному з подружжя - поділу вказане майно не може підлягати, окільки воно являється індивідуальною власністю одного із подружжя, також сюди відносяться речі,які були придбані для здійснення проф. діяльності одного з подружжя! Недобудований будинок вважається власністю подружжя, оскільки Ви не отримуєте аліментів можливо домовитись з чоловіком про отримання частки недобудови в рахунок аліментів, та ви не зобовязуєтесь в подальшому стягувати з нього аліменти на неповнолітніх дітей!

    Токмач Галина Николаевна

    Доброго дня, Анастасія.

    Зробити дарування на дитину зможете, але потрібна буде згода батька та органу опіки.

    Те, що незавершене будівництво, не страшно.

    Краще б домовитись з чоловіком і оформити у нотаріуса без суду договір про розподіл майна.

    В іншому випадку - ділиться все навпіл, або в рівному еквіваленті (вам одне майно, йому - інше), виходячи з вартості майна. Можна буде в самому суді в будь-який момент укласти мирову угоду і якимось чином домовитись на найвигідніших всім умовах.

    Адвокат Евгений Александрович

    Добрий день!

    Майно, яке набуте за час шлюбу, незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку. Такими поважними причинами можуть бути, наприклад, навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо.

    Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання цим майном, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

    До майна, що належить подружжю на праві спільної сумісної власності відноситься:

    • майно, набуте за час шлюбу (за винятком речей індивідуального користування);
    • доходи, отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія та інші);
    • речі придбані для одного із подружжя для професійних занять (музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка тощо).

    Якщо майно дружини/чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, або якщо один із подружжя своєю працею чи коштами брав участь в утриманні майна, управлінні цим майном чи догляді за ним, то таке майно або дохід, одержаний від цього майна, у разі спору можуть бути визнані за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності.

    Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

    • майно, набуте до шлюбу;
    • майно, набуте за час шлюбу на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
    • майно, набуте за час шлюбу за кошти, які належали їй чи йому особисто;
    • житло, набуте за час шлюбу внаслідок його приватизації;
    • земельна ділянка, набута за час шлюбу внаслідок приватизації;
    • речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;
    • премії, нагороди, які вона, він одержала за особисті заслуги (суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями сприяв її одержанню);
    • кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала та відшкодування завданої моральної шкоди;
    • страхові суми за обов'язковим чи добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, які були особистою приватною власністю кожного з подружжя;
    • майно, набуте за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин (за рішенням суду);
    • якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, які належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю;
    • якщо річ, що належить одному з подружжя, плодоносить, дає приплід або дохід (дивіденди), він є власником цих плодів, приплоду або доходу (дивідендів).

    Як провести розділ майна добровільно:

    Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою, уклавши договір про поділ майна або договір про виділ майна зі складу майна подружжя.

    Договір про поділ чи виділ нерухомого майна підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

    Який порядок поділу майна через суд:

    Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними.

    Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя.

    Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема, на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою та попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.

    У разі, коли жоден із подружжя не вчинив таких дій, а неподільні речі не можуть бути реально поділені між ними, суд визнає ідеальні частки подружжя в цьому майні без його реального поділу і залишає майно у їх спільній частковій власності.

    За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею/ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України