Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 08 января 2022, вопрос №54108

Работодатель не увольняет по уважительной причине, грозит просто уволить по статье

Здравствуйте. При трудоустройсте на работу работодатель не дал мне дней стажировки, сраз вывев на рабочий день. Как оказалось, работа для меня физически невыносимая, так как у меня травма спины, и даже отработать смену 9 часов - критично тяжело, и впоследствии больно. Попросила работодателя увольнения, он сказал что не будет меня увольнять, я могу написать заявление после выходных, и ждать еще две недели. Физически я не вынесу работать еще две недели. В противном случае грозится уволить по статье. На мои слова о том, что у меня травма, отвечает "Ну было же видно на какую работу ты устраиваешься", но, повторяю, стажировочных дней у меня не было. Подскажите, пожалуйста, что делать в такой ситуации?

Ответы юристов (1)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Здравствуйте, Юлия!

    Плохо, что Вы не можете отработать 2 недели , но Вас можно понять.

    Тогда нужно смотреть на основания, при наличии которых работодатель обязан Вас уволить в день, когда Вы просите.

    Они определены в статье 38 КЗпП Украины.

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Может быть рассмотреть основания по поводу переезда.

    Обращайтесь, проконсультирую!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA