Начните консультацию с юристом онлайн
Будет ли иметь юридическую силу расписка от бывшей жены что она не имеет фин претензий -И самое главное не будет подавать на алименты- в виду того что муж преобрел жильё ( оформил на себя) и прописывает в купленную квартиру её и малолетнего ребёнка и оплачивает ежемесячную сумму на ребёнка оговорённую прежде с женой
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (10)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеДоброго вечора!
На жаль, така розписка, хоть і письмова, не матиме юридичної сили.
Справа в тому, що відповідно до статті 27 ЦК України правочин, що обмежує можливість фізичної особи мати не заборонені законом цивільні права та обов'язки, є нікчемним.
Офіційно домовитись про аліменти можна 2 способами:
1. Шляхом укладення відповідного договору у нотаріуса.
2. Через суд.
Тому така розписка, якщо вона буде написана, вона не позбавить права колишню дружину звернутись до суду із позовною заявою про сплату аліментів у певній частині.
Раджу не йти шляхом розписки.
Успіхів, Якщо є питання, звертайтесь!
Адвокат, 18 лет опыта
Добрый день, Евгений!
Подобные вопросы оформляются по согласованию сторон нотариальными договорами, в которых оба родителя прописывают все аспекты содержания ребенка, его места проживания и т.д.
Расписка в дальнейшем не сможет стать исполнительным документом, если обстоятельства изменятся.
Обсудите возможность заключение нотариально заверенного договора.
Удачи Вам!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Вам необхідно укласти нотаріальний договір про порядок добровільної сплати аліментів з оформленням його згідно правил нотаріальних дій.
Розписки не мають жодних юридичних наслідків та мати дитини , будь-якому разі має право на стягнення ,аліментів через суд.
Тільки нотаріальний договір про порядок добровільної сплати аліментів на утримання дитини, якщо його порушити буде судова процедура і примусове рішення по стягненню ,через виконавчий документ в орган ДВС за заявою мами дитини.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта
Добрый вечер!
Алименты на детей могут выплачиваться добровольно или взиматься с плательщика принудительно.
Для добровольной уплаты алиментов по заработной плате необходимо обратиться в бухгалтерию работодателя с заявлением о перечислении алиментов на ребенка/детей. Заявление обычно подается в произвольной форме, где указывается сумма алиментных платежей или процент отчислений, а также банковские реквизиты получателя(-ей).
Законодательством предусмотрена возможность заключить договор о выплате алиментных платежей на ребенка согласно ст. 189 СК. Таковой заключается с соблюдением нотариальной формы. Настоящим договором родители устанавливают порядок и сроки содержания детей – в том числе, уплаты алиментов. Условия настоящего договора не должны нарушать законных прав детей.
Стороны должны выполнять условия договора. Если порядок уплаты алиментных выплат нарушен, то взыскать алиментные платежи по нему можно и через суд, и через получение исполнительной надписи нотариуса – как удобно взыскателю.
Для взыскания по исполнительной надписи нотариуса - нотариусу подается заявление, оригинал нотариального заверенного договора об уплате алиментов, требование о выплате долга полученное должником. Получив исполнительную надпись нотариуса, можно сразу обратиться к исполнителю для взыскания задолженности по алиментам.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Евгений!
"Будет ли иметь юридическую силу расписка от бывшей жены что она не имеет фин претензий -И самое главное не будет подавать на алименты- в виду того что муж преобрел жильё ( оформил на себя) и прописывает в купленную квартиру её и малолетнего ребёнка и оплачивает ежемесячную сумму на ребёнка оговорённую прежде с женой"?
- Юридическую силу имеет формально.
Для юридического оформления необходимо оформить алиментный договор.
Соответственно, алиментный договор – это соглашение между родителями, в соответствии с которым один из родителей обязуется выплачивать такие средства другому. При этом не имеет значения, разрывается ли брак, или сохраняется.
Основными положениями договора являются следующие:
1. Размер. Стоит иметь в виду, что законом установлен минимальный размер. Соответственно, договором не может устанавливаться меньший, нежели определён законом. Зато можно на собственное усмотрение определить либо некую фиксированную сумму, либо некий процент от дохода (совокупного либо полученного из какого-либо источника).
2. Сроки. Стороны могут самостоятельно определить периодичность (раз в неделю/месяц/квартал/год) выплат.
3. Порядок. Договором можно определить наиболее удобный для обоих родителей порядок выплат: наличными, почтовым или банковским переводом и т.п.
Обязательно необходимо заверить алиментный договор у нотариуса, в противном случае он не будет иметь юридической силы. В нотариальном офисе на Оболони это можно сделать весьма недорого. Также стоит иметь в виду, что содержание такого договора не может быть в ущерб интересам ребёнка и противоречить действующему законодательству Украины.
Выплаты алиментов всё равно не избежать.
Для того, чтобы заверить алиментный договор, нотариус попросит предоставить:
Всего доброго, удачи Вам!
Юрист, г. Киев, 7 лет опыта
Добрий вечір.
У статті 180 Сімейного кодексу передбачено обов‘язок батьків сплачувати аліменти на дитину.
Отже, розписка не буде мати юридичного значення, оскільки право на отримання аліментів гарантується дитині, яка не досягла повноліття, а в окремих випадках — також для повнолітньої дитини, на рівні закону
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо вашого питання
Розписка- має юридичну силу але у вашому випадку це всього лише формально написаний документ, який наявні у вас правовідносини не закріпить та від розбіжностей у майбутньому не не убезпечить
Ваше волевиявлення варто зафіксувати у договорі. Даний договір необхідно укласти нотаріально. У відповідності до ч.2 ст. 109 СК України договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
Батьки мають право визначити не лише розмір, а й строки сплати відповідних періодичних платежів. Договори про сплату аліментів на дитину можуть встановлювати:
виплати аліментів у частці від заробітку (доходу) платника;
виплату аліментів у твердій грошовій сумі;
про погашення заборгованості за минулий час тощо.
Засоби забезпечення виконання аліментних зобов’язань
Крім того, у договорі можуть бути встановлені засоби забезпечення виконання зобов’язань, наприклад, сплата неустойки у разі прострочення строку виплати аліментів тощо.
Зокрема, у ст. 196 СК України визначено, що одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.
Отже, навіть при відсутність цієї умови у договорів, неустойка може нараховуватися згідно з вимогами законодавства.
СК України у ст. 190 передбачено припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно. Це означає, що той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку).
Укладення такого договору позбавляє того з батьків, хто відступив нерухоме майно, обов’язку грошового утримання дитини у вигляді сплати аліментів, однак, згідно ч. 3 ст. 190 СК України, не звільняє його від обовʼязку брати участь у додаткових витратах на дитину.
Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.
Особливості договору про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна
Договір про припинення права на аліменти у зв'язку з передачею нерухомого майна укладається в письмовій формі, нотаріально посвідчується і підлягає державній реєстрації.
Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.
Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.
У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно утримувати її.
На майно, одержане за договором не може бути звернене стягнення.
Майно, одержане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повноліття лише з дозволу органу опіки та піклування.
За позовом відчужувача нерухомого майна договір, може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов'язку по її утриманню.
Виходячи з вимог частини четвертої статті 55 Закону України «Про нотаріат», посвідчення договору про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно провадиться за місцезнаходженням цього майна або за місцем реєстрації однієї із сторін відповідного правочину.
Успіхів
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
С уважением Виктория Костромина
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Семейный кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/page):
"Стаття 190. Припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно
1. Той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).
Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.
Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.
2. Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.
У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно утримувати її.
3. Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.
4. На майно, одержане за договором відповідно до частини першої цієї статті, не може бути звернене стягнення.
5. Майно, одержане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повноліття лише з дозволу органу опіки та піклування.
6. Договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, визнається судом недійсним за вимогою відчужувача нерухомого майна у разі виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини.
У разі визнання договору недійсним у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно.
7. За позовом відчужувача нерухомого майна договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов'язку по її утриманню.";
"Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів...
2. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів...
Стаття 187. Відрахування аліментів на дитину за ініціативою платника або одержувача аліментів
1. Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.
Така заява може бути ним відкликана.
Стаття 189. Договір між батьками про сплату аліментів на дитину
1. Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом.
Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
2. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.",
Пост. ВСУ "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0003700-06#Te...):
"19...Батьки мають право з дозволу органу опіки та піклування укласти між собою договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо), який підлягає нотаріальному посвідченню й державній реєстрації (ст. 190 СК ( 2947-14 ). Укладення такого договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо від дитини, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на неї, викликаних особливими обставинами (ст. 185 СК ( 2947-14 ).
Згідно з ч. 6 ст. 190 СК ( 2947-14 ) договір про припинення права на аліменти суд визнає недійсним на вимогу відчужувача майна в разі виключення відомостей про нього як батька з актового запису про народження дитини.
Договір також може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї зі сторін у разі його істотного порушення другою стороною (ч. 2 ст. 651 ЦК ( 435-15 ). ".
Гражданский кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
"Стаття 27. Запобігання обмеженню можливості фізичної особи мати цивільні права та обов'язки
1. Правочин, що обмежує можливість фізичної особи мати не заборонені законом цивільні права та обов'язки, є нікчемним...".
---
Во-первых. как условие освобождение от уплаты алиментов является не регистрация ребенка местом жительства в жилье, а передача этого жилья в собственность ребенка или ребенка с матерью - без дальнейших выплат с Вашей стороны. При этом, Вы имеете право расторжения этого договора в случае существенного нарушения условий содержания ребенка матерью, конечно, с возобновлением права ребенка на алименты.
Во-вторых, предусмотрено три способа выплаты алиментов: по Вашему заявлению по месту работу; заключением нотариального договора об уплате алиментов; по решению суда. Расписка в данном случае не является ни одним из предусмотренных способов. Кроме того, в расписке должник обязуется по своему обязательству, а не "ввиду что муж ... оплачивает ежемесячную сумму на ребёнка оговорённую прежде с женой" - т.е. фактически мать выдает Вам расписку в том, что Вы будете выплачивать оговоренную сумму.
В-третьих, расписка, что мать "не будет подавать на алименты" ограничивает как ее право обращения в суд о взыскании алиментов, так и право ребенка на алименты - такая расписка является, будет ничтожной, не имеющей юридической силы и правовых последствий.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Семейный кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/page):
"Стаття 190. Припинення права на аліменти на дитину у зв'язку з набуттям права власності на нерухоме майно
1. Той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).
Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права відповідно до закону.
Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.
2. Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.
У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов'язується самостійно утримувати її.
3. Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на дитину.
4. На майно, одержане за договором відповідно до частини першої цієї статті, не може бути звернене стягнення.
5. Майно, одержане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повноліття лише з дозволу органу опіки та піклування.
6. Договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, визнається судом недійсним за вимогою відчужувача нерухомого майна у разі виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини.
У разі визнання договору недійсним у відчужувача відновлюється право власності на нерухоме майно.
7. За позовом відчужувача нерухомого майна договір, укладений відповідно до частини першої цієї статті, може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов'язку по її утриманню.";
"Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів...
2. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів...
Стаття 187. Відрахування аліментів на дитину за ініціативою платника або одержувача аліментів
1. Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати, пенсії, стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.
Така заява може бути ним відкликана.
Стаття 189. Договір між батьками про сплату аліментів на дитину
1. Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом.
Договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.
2. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.",
Пост. ВСУ "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0003700-06#Te...):
"19...Батьки мають право з дозволу органу опіки та піклування укласти між собою договір про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо), який підлягає нотаріальному посвідченню й державній реєстрації (ст. 190 СК ( 2947-14 ). Укладення такого договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо від дитини, від обов'язку брати участь у додаткових витратах на неї, викликаних особливими обставинами (ст. 185 СК ( 2947-14 ).
Згідно з ч. 6 ст. 190 СК ( 2947-14 ) договір про припинення права на аліменти суд визнає недійсним на вимогу відчужувача майна в разі виключення відомостей про нього як батька з актового запису про народження дитини.
Договір також може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї зі сторін у разі його істотного порушення другою стороною (ч. 2 ст. 651 ЦК ( 435-15 ). ".
Гражданский кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
"Стаття 27. Запобігання обмеженню можливості фізичної особи мати цивільні права та обов'язки
1. Правочин, що обмежує можливість фізичної особи мати не заборонені законом цивільні права та обов'язки, є нікчемним...".
---
Во-первых. как условие освобождение от уплаты алиментов является не регистрация ребенка местом жительства в жилье, а передача этого жилья в собственность ребенка или ребенка с матерью - без дальнейших выплат с Вашей стороны. При этом, Вы имеете право расторжения этого договора в случае существенного нарушения условий содержания ребенка матерью, конечно, с возобновлением права ребенка на алименты.
Во-вторых, предусмотрено три способа выплаты алиментов: по Вашему заявлению по месту работу; заключением нотариального договора об уплате алиментов; по решению суда. Расписка в данном случае не является ни одним из предусмотренных способов. Кроме того, в расписке должник обязуется по своему обязательству, а не "ввиду что муж ... оплачивает ежемесячную сумму на ребёнка оговорённую прежде с женой" - т.е. фактически мать выдает Вам расписку в том, что Вы будете выплачивать оговоренную сумму.
В-третьих, расписка, что мать "не будет подавать на алименты" ограничивает как ее право обращения в суд о взыскании алиментов, так и право ребенка на алименты - такая расписка является, будет ничтожной, не имеющей юридической силы и правовых последствий.