Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 15 ноября 2019, вопрос №5955 150₴

Проживание детей после развода ?

Могу ли я после развода проживать не по месту регистрации меня и детей(не выписываясь),но на территории Украины?
Детям 11 и 12 лет, живу уже 4 года в гражданском браке, нас с мужем перевели по работе в другой город (военнослужащие), мужу дали служебную 3х комнатную квартиру в другом городе. Хотим перевезти детей ,чтоб были рядом! Сейчас дети с бабушкой. Но родной отец будет против! Как правильно поступить? В решении суда указано, что дети проживают с мамой, без указания адреса!

Ответы юристов (8)

    Тимченко Анастасия Александровна
    16.7%

    По территории Украины вы можете свободно передвигаться вместе с детьми. Снять с регистрации и зарегистрировать детей без согласия их отца вы не сможете, но жить без регистрации вполне можете, если у вас нет решения суда в котором жестко определено место жительства детей по определенному адресу. Естественно вы должны уведомить о новом месте жительства детей их отца. для того чтоб он имел возможность с ними общаться, но закон не требует его согласие на такой переезд.

    Киншов Дмитрий Сергеевич

    Добри вечір!

    Відповідно дл ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" - Громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, гарантуються свобода пересування та вільний вибір місця проживання на її території, за винятком обмежень, які встановлені законом.

    Тобто, Ви маєте повне право вільно пересуватися та проживати на території України. Вийняток у вашому випадку може бути тільки тоді, коли є рішення суду чи рішення органу опіки та піклування щодо визначення місця проживання дітей.

    Але також не потрібно забувати про те, що батько має право бачити своїх дітей та Ви не можете обмежувати таке право. Якщо Ви в добровільному порядку не вирішити питання побачень батька з дитиною, то батько буде мати право звернутися до органу опіки та піклування для врішення цього питання.

    Якщо відповідь допоомгла, прошу обрати її як кращу. Дякую.

    Ковальчук Владимир

    Однако согласно статье 161 Гражданского кодекса Украины, если мать и отец, которые проживают отдельно, не пришли к согласию относительно того, с кем из них будет проживать малолетний ребенок, спор между ними может решаться органом опеки и попечительства.При этом прописка является исключительно правом пользования. То есть прописка не дает лицу права владения или распоряжения имуществом, где такое лицо зарегистрировано.Итак, законодательством прямо не предусмотрено право бывшей жены проживать по месту регистрации Вашего общего ребенка. Однако если владелец имущества, где зарегистрирована ребенок, не против проживания матери ребенка в этом жилье, то она может там проживать.Договоренности можно закрепить путем подписания нотариально заверенного договора «содержания и воспитания ребенка», в котором родители определяют место жительства ребенка, порядок его содержания (алиментные обязательства) и участие в воспитании ребенка того из родителей, кто проживает отдельно

    Жупинский Николай Андреевич
    33.3%

    Если при расторжении брака дети по умолчанию остались проживать с Вами и муж не ставил вопрос о том, чтобы дети проживали с ним, то Вы свободно можете перемещаться на территории Украины вместе с детьми, просто ставя в известность их отца о вашем местонахождении. Если бывший муж с чем то не согласен и захочет определить место проживания детей с ним, то он может подать соответствующий иск в суд, но в Вашей ситуации шансы на то, что суд удовлетворит такой иск минимальные. Тем более, что после достижения ребенком возраста 10 лет учитывается его мнение, с кем из родителей он хотел бы проживать.

    Савченко Олександр
    33.3%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго вечора.

    Для виписки та прописки малолітньої дитини без дозволу батька (матері), необхідно подавати заяву від обох батьків.

    Якщо заява подається матір’ю чи батьком дитини, то інший із батьків має надати нотаріально завірену згоду на виписку та прописку на нове місце проживання дитини.

    ЦНАП відмовляє у наданні дозволу на зняття з місця прописки або на реєстрацію місця проживання у випадку, якщо особа не надала потрібних документів.

    У випадку, якщо батько не згоден на зміну місця проживання дитини, Вам необхідно:

    1) Звернутися у ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) із заявою про реєстрацію місця проживання дитини. Якщо потрібно ще й виписати дитину з попереднього місця проживання, додається заява про зняття з реєстрації місця проживання дитини;

    2) Отримати відмову у виписці та прописці дитини;

    3) Звернутися з позовом в суд.

    Тобто, потрібно в порядку цивільного судочинства звертатися із позовною заявою в суд за місцем прописки батька, який не надає письмового погодження на зміну місця проживання дитини

    Для подаяння позовної заяви потрібні наступні документи:

    Копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача;Копія паспорта та ідентифікаційного коду відповідача;Копія свідоцтва про народження дитини;Оригінал рішення ЦНАПу про відмову у виписці та (чи) прописки;Квитанція про сплату судового збору.Враховуючи, що рішенням суду про розлучення вже визначено місце проживання дитини саме з матір’ю, то в прохальній частині позовної заяви потрібно зазначити наступні позовні вимоги:1) зняти з реєстрації місця проживання дитину без згоди батька;2) надати дозвіл на реєстрацію місця проживання дитини без згоди батька.

    Якщо дана консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкращу.

    Всього доброго.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Хочу дещо додати.

    У законодавстві немає прямої заборони на зміну місця проживання дитини в межах України.

    Враховуючи, що в рішенні суду зазначено місце проживання дітей саме з матір'ю, то переїхати до іншого міста Ви з дітьми можете.

    Проблеми будуть лише у випадку зміни прописки. Змінити прописку Ви можете або зі згоди батька, або за рішенням суду.

    Проживання не за пропискою не тягне відповідальності.

    Токмач Галина Николаевна
    16.7%

    Здравствуйте. Можете проживать не по месту регистрации. Это не принципиально

    Костромина Виктория

    можете без его согласия - но если будут большие конфликты - подайте иск в суд на определение проживания детей с вами - ""нужна детальная консультация или помощь в подготовке иска - звоните"


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України