Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день!
Я являюсь учредителем ООО в Украине, которое основано как компания с иностранным капиталом - дочерняя фирма польского ООО. По видам деятельности открыты:
78.10 Діяльність агентств працевлаштування 18.11 Друкування газет
18.12 Друкування іншої продукції
45.11 Торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами 52.10 Складське господарство
63.12 Веб-портали
70.10 Діяльність головних управлінь (хед-офісів)
73.11 Рекламні агентства
74.90 Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у.
41.10 Організація будівництва будівель
42.21 Будівництво трубопроводів
Могу ли я бронировать своих сотрудников - мужчин в возрасте 18-60 лет во время военного положения и отправлять их в командировки заграницу?
Наличие такой брони дает разрешение на выезд за границу мужчине 35 лет, который не служил в армии, не был на военной кафедре в институте и не имеет военного звания?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (11)
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Відповідно до чинного законодавства підприємства, установи та організації мають право бронювати військовозобов’язаних, це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень). Відповідно, такі працівники відповідних підприємств та організацій не підлягають мобілізації.
Розділом V Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» встановлюються основні засади проведення бронювання. Метою бронювання, що здійснюється у мирний та воєнний час є забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період. Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.
Пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних подають до Мінекономіки виключно органи державної влади, інші державні органи (п. 2 постанови КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194). Підприємства, які мають потребу забронювати працівників, надсилають пропозиції щодо бронювання до органів державної влади, інших державних органів за відповідною сферою управління, галуззю національної економіки для аналізу та узагальнення. Таку позицію підтверджує й лист Мінекономіки від 08.03.2022 № 2714-20/9420-03.
В листі Міноборони від 11.03.2022 р. № 220/1469 повідомило, що Головнокомандувач Збройних Сил України прийняв рішення щодо заборони бронювання військовозобов'язаних, які мають дефіцитні для Збройних Сил України військово-облікові спеціальності.
ВСЕ ПРО БРОНЮВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ:
ВИСНОВОК:
1. Підприємства, які мають потребу забронювати працівників, надсилають пропозиції щодо бронювання до органів державної влади, інших державних органів за відповідною сферою управління, галуззю національної економіки для аналізу та узагальнення.
2. Якщо працівник заброньований , ТО він має право виїхати за кордон у відрядження.
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Здравствуйте!
1. Могу ли я бронировать своих сотрудников - мужчин в возрасте 18-60 лет во время военного положения и отправлять их в командировки заграницу?
Бронирование проводит не предприятие, а Министерство экономики ПО ПРЕДЛОЖЕНИЯМ ГОСУДАРСТВЕННЫХ ОРГАНОВ. Поэтому самостоятельно бронирование сотрудников вы не сможете провести. Вам необходимо направить свои предложения в определенный государственный орган по сфере экономики, а оно уже будет принимать решение: подавать кандидатуру в Минэкономики или нет.
Постановою Кабінету міністрів України від 03 березня 2022 р. № 194 закріплено порядок бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану.
Підприємства, установи і організації надсилають Пропозиції до органів державної влади, інших державних органів за відповідною сферою управління, галуззю національної економіки для проведення аналізу та узагальнення.
Органи державної влади, інші державні органи подають Міністерству економіки погоджені Міністерством оборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах і організаціях за формою згідно з додатком 1 в друкованій формі та/або в електронній формі з відповідним обґрунтуванням.
Міністерство економіки узагальнює подані органами державної влади, іншими державними органами пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних і протягом одного робочого дня приймає відповідне рішення та надсилає його копію Міністерству оборони, а також зазначеним органам.
У рішенні Міністерства економіки зазначається строк дії відстрочки, який не може перевищувати шість місяців.
З метою підтвердження надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час орган державної влади, інший державний орган видає військовозобов’язаному витяг з наказу Міністерства економіки.
Міністерство оборони організовує через Генеральний штаб Збройних Сил доведення в одноденний строк до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки витягів з наказів Міністерства економіки.
2. Наличие такой брони дает разрешение на выезд за границу мужчине 35 лет, который не служил в армии, не был на военной кафедре в институте и не имеет военного звания?
Если вашего сотрудника забронируют и он получит в военкомате удостоверение об отсрочке от мобилизации - он сможет пересечь границу, в том числе в командировку.
Підстави для отримання відстрочки від призову по мобілізації, що надають право для перетину кордону зазначений у ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text)
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
Державна прикордонна служба окремо роз’яснила підстави для пропуску за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років (https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-gromadyan-Ukraini-vikom-vid-18-do-60-rokiv-ne-zastosovutsya-obmezhennya-viizdu-za-kordon-/):
- які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (відповідно до рішення Уряду про затвердження переліку посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час).
Нормативні документи, що регулюють питання бронювання працівників:
Если будут нарушаться ваши права в военкомате, необходимо жаловаться в Министерство обороны
Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України 0 800 50 04 42
Жаловаться в письменном виде можно по адресу: 03168, м. Київ-168, Повітрофлотський проспект, 6
E-mail: admou@mil.gov.ua, тел.факс (044) 226-20-15
Если будут проблемы на границе, рекомендую такой алгоритм.
1. Викликати поліцію!
2. Письмова скарга керівнику посту!
3. Скарга на гарячу лінію ДПСУ (Cлужба «Довіра»:; +38(044)527-63-63 Телефон довіри - 1598)
4. Скарга на Урядову Гарячу лінію 1545.
Если остались вопросы - обращайтесь! Буду рад помочь!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий день, ЮЛИЯ!
"Могу ли я бронировать своих сотрудников - мужчин в возрасте 18-60 лет во время военного положения и отправлять их в командировки заграницу"?
- ВЫ НЕ МОЖЕТЕ ЭТО СДЕЛАТЬ ТАК. КАК КРОМЕ ТОГО, ЧТО ДОЛЖНО ИМЕТЬ МЕСТО: "замовникам мобілізаційних завдань (замовлень) на особливий період в умовах правового режиму воєнного стану" ТА "задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань, населення", ДОЛЖНО БЫТЬ СОБЛЮДЕНО СЛЕДУЮЩЕЕ:
"Наличие такой брони дает разрешение на выезд за границу мужчине 35 лет, который не служил в армии, не был на военной кафедре в институте и не имеет военного звания"?
ДА, ПРИ НАЛИЧИИ БРОНИРОВАНИЯ, ЕГО НЕ ИМЕЮТ ПРАВО ПРИЗВАТЬ ПО МОБИЛИЗАЦИИ, У НЕГО ДОЛЖНА БЫТЬ ОТСРОЧКА ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ.
ПРИ ЭТОМ, ПОДТВЕРЖДЕНИЕМ НАЛИЧИЯ ОТСРОЧКА ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ, ЯВЛЯЕТСЯ ПОЛУЧЕНИЕ В ЛЮБОМ ТЦКСП (ВОЕНКОМАТЕ) НА ОСНОВАНИИ ДОКУМЕНТОВ О БРОНИРОВАНИИ, ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ КАК:
- УДОСТОВЕРЕНИЕ О ПРЕДОСТАВЛЕНИИ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ И СООБЩЕНИЕ О ПОСТАНОВКЕ НА СПЕЦИАЛЬНЫЙ УЧЕТ.
Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
ЮЛІЯ!
РЕКОМЕНДУЮ ВАМ звернути увагу на підстави для отримання відстрочки від призову по мобілізації, що надають право для перетину кордону:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, але якій не встановлено інвалідність;
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи;
усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;
інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законом випадках.
Особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.
Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою.".
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
"Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
1) призвані чи прийняті на військову службу;
2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
4) досягли граничного віку перебування в запасі;
5) припинили громадянство України;
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими".
Також:
https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-gromadyan-Ukraini-vikom-vid-18-do-60-rokiv-ne-zastosovutsya-obmezhennya-viizdu-za-kordon-/
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЗдравствуйте, Юлия!
1. По поводу бронирования.
Постановлением Кабмина №194 от 03.03.2022 определен порядок бронирования военнообязанных за органами госвласти, другими государственными органами, а также предприятиями, учреждениями, организациями, удовлетворяющими потребности ВСУ, других военных формирований и населения в условиях правового режима военного положения. Если говорить о бизнесе, то тут может идти речь лишь о критической сфере производства, куда входят предприятия, работающие непосредственно на нужды армии: оружие или комплектующие к нему, сельское хозяйство, торговля продовольствием и т.д.
Действие постановления также распространяется и на уполномоченные банки, вовлеченные в работу в условиях особого периода.
Согласно этому порядку органы государственной власти и другие госорганы представляют Министерству экономики согласованные Министерством обороны предложения по бронированию военнообязанных в соответствующих сферах управления, отраслях национальной экономики, на предприятиях, в учреждениях и организациях в утвержденной постановлением форме с соответствующим обоснованием.Обобщив представленные предложения, Минэкономики в течение 1-го рабочего дня принимает соответствующее решение и направляет его копию Министерству обороны, а также указанным органам.
Для подтверждения отсрочки от призыва на военную службу во время мобилизации и военного времени орган государственной власти выдает военнообязанному извлечению из приказа Минэкономики.
Минобороны через Генштаб ВСУ организует доведение таких подъемников до территориальных центров комплектования и социальной поддержки, то есть военкоматов. Делается это в однодневный срок.
Насколько мне известно Генштаб и Министерство обороны, пока еще не обнародовали подбного списка, чтобы можно было на него опираться в отношениях с местными органами власти по поводу заявок на бронирование своих работников. Тем не менее, это не мешает Вам находится в постоянном контакте с упомянутыми государственными органами и получить информацию из первых рук.
2. Можно попробовать организовать получение отсрочки от военной службы и мобилизации индивидуально, используя другие законные основания.
Практически все они изложены в ст. 23 ЗАКОН УКРАЇНИ Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
Там, в частности, говорится:
"Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років;
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії II-III ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України, або дитина з інвалідністю, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, до досягнення нею 23 років;
усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);
зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;
народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;
інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;
жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:
військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;
працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.
Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".
Обратите внимание также на
ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю і хворими дітьми
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2122-20#Text
Он небольшой, и вы без труда его одолеете.
Категории граждан, имеющих согласно упомянутых законом отсрочку от призыва и мобилизации, также получают право и на БЕСПРЕПЯТСТВЕННОЕ ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ
3. Кроме того, есть разъяснения по этому поводу Госпогранслужбы Украины:
"Як неодноразово повідомлялося, на період дії правового режиму воєнного стану Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється.
Згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до окремих осіб цієї категорії, зокрема:
- які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (відповідно до рішення Уряду про затвердження переліку посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час);
- які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку.
- на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
- які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
- на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю віком до 18 років або повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи, до досягнення нею 23 років.
- усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років.
- зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.
- які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
- здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).
Крім того нагадаємо, що перетнути кордон на виїзд з України можуть військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законодавством випадках, зокрема:
водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку https://www.facebook.com/MinInfra.UA/posts/3250891...
люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують https://www.facebook.com/DPSUkraine/posts/29603762...
Окремо звертаємо увагу, що всі громадяни, які підпадають під виключення, повинні мати необхідні документи для підтвердження. При цьому у ході заходів прикордонного контролю перевірятиметься їх дійсність і факт видачі відповідними органами..
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЮлия!
Если у мужчины будет одно из названных выше оснований, он сможет соответственно обратиться в ТЦКСП (военкомат), подать соответствующие документы - паспорт, ИК, военный билет, справку МСЭК и другие документы в зависимости от категории - и пройти при необходимости ВЛК. На основании решения комиссии ТЦКСП может освободить его от службы, дав тем самым право выезда за границу. в других случаях основание для этого это могут быть дети, больные родители и т.д. Одним словом, читайте представленные мною законы.
Я бы советовал Вам обсудить этот вопрос персонально, т.к. неизвестны обстоятельства, связанные с Вашим мужчиной. это можно сделать через зел. кнопочку "связаться". Так будет все намного проще.
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Розділом V Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» встановлюються основні засади проведення бронювання. Метою бронювання, що здійснюється у мирний та воєнний час є забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період. Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, визначаються цим Законом, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.
Найбільш проблемним для більшості підприємств України є питання, чи є можливим бронювання працівників після початку мобілізації.
Ситуація ускладнюється тим, що документи, якими врегульовуються обсяги та порядок бронювання відсутні у публічному доступі, оскільки віднесені до інформації для службового користування. Так, постанова Кабінету Міністрів України № 377 від 9 червня 1994 р. «Про затвердження Положення про військовий облік військовозобов’язаних та призовників» має гриф «Для службового користування», але у неофіційних джерелах вказується, що пунктом 15 Положення передбачається, що бронювання відбувається на підставі інформації, що подається керівником юридичної особи . Пунктом 3.4. Інструкції організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах, затверджені наказом Міністра оборони України від 15.12.2010 N 660 визначається, що на керівників підприємств покладається своєчасне оформлення бронювання військовозобов’язаних за підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час . Однак, відкритими документами не передбачене жодне визначення поняття «своєчасно». Окремі посадовці трактують таке визначення як «у мирний час» , проте Законом (див. вище) можливість бронювання не обмежується мирним часом.
Таким чином, при наявності подібного спору, завжди є можливість це швиденько оскаржити
---
Існує Перелік військово-облікових спеціальностей осіб офіцерського складу, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 20 червня 2012 року № 412/ДСК, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16 липня 2012 року за № 1190/21502 (із змінами) , його використовують у своїй роботі ТЦК СП
Щодо порядку бронювання є постанова КМУ ПОСТАНОВА
від 03 березня 2022 р. № 194 Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану
Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)
посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або
висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)
Крім того обмеження не стосуються осіб:
на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або
які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або
на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.
А також тих, хто є:
усиновителем
опікуном, або
які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
---
Ви можете здійснити оплатуюристу, натиснувши "галочку зеленого кольору під фото обраного юриста", з залишенням відзиву, а також додатково: у разі наявності можливості у графі: "Віддячити".
Під час воєнного стану це дуже актуально.
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
БРОНЮВАННЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАННИХ – це надання їм відстрочки від мобілізації строком до 6 місяців.
МАЄ ПРАВО БРОНЮВАТИ ПРАЦІВНИКІВ
Органи державної влади
Інші державні органи Органи місцевого самоврядування Підприємства, установи, організації, яким встановленомобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно
для забезпечення функціонування державних органів та
виконання мобілізаційних завдань (замовлень).
ПРОЦЕДУРА БРОНЮВАННЯ
Зацікавлений орган, підприємство подає до профільнихорганів державної влади, інших державних органів, ОВА лист та пропозицію.
Орган державної влади, інший державний орган подає Мінекономіки пропозиції щодо бронювання (узгоджену з Міноборони).
Мінекономіки узагальнює подані пропозиції, протягом 1 робочого дня ухвалює відповідне рішення.
Мінекономіки надсилає копію рішення Міноборони, а також держоргану, що подав пропозицію.
Генштаб передає до ТЦК витяги з наказів Мінекономіки.
Успіхів
Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта
Добрый день, Юлия!
По указанным видам деятельности, бронь предприятие на сотрудников осуществить не сможет.
Для брони предприятие должно иметь первоочередную необходимость для обеспечения населения и\или армии.
Подумайте о других основаниях отсрочки.
Обращайтесь.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня, Юлія!
Державна прикордонна служба окремо роз’яснила підстави для пропуску за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років (https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-g...
- які мають посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік (відповідно до рішення Уряду про затвердження переліку посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час);
Постанова Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 р. № 194 "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/194-2022-%D0%B...):
1. Установити, що в умовах правового режиму воєнного стану бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, а також підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби Збройних Сил, інших військових формувань, населення (далі - підприємства, установи і організації), здійснюється у порядку, визначеному цією постановою.
3. Міністерство економіки узагальнює подані органами державної влади, іншими державними органами пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних і протягом одного робочого дня приймає відповідне рішення та надсилає його копію Міністерству оборони, а також зазначеним органам.
5. З метою підтвердження надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час орган державної влади, інший державний орган видає військовозобов’язаному витяг з наказу Міністерства економіки.
6. Міністерство оборони організовує через Генеральний штаб Збройних Сил доведення в одноденний строк до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки витягів з наказів Міністерства економіки.
Тому раджу спочатку звернутися до Адміністрації Державної прикордонної служби України за роз'ясненнями щодо можливості виїзду за кордон на підставі Витягу з наказу Мінекономіки. Адже пунктом 2 цього наказу передбачено, що всім заброньованим військовозобов'язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації строком на 6 місяців.
- поштою (на адресу Адміністрації Державної прикордонної служби України: м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26);
- на електронну пошту: zvernennia@dpsu.gov.ua.
- на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.
ОТДЕЛЬНО ПО ВАШИМ ВОПРОСАМ:
1) Могу ли я бронировать своих сотрудников - мужчин в возрасте 18-60 лет во время военного положения и отправлять их в командировки заграницу? - так, можете. Для цього Вам потрібно подати Міністерству економіки погоджені Міністерством оборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах і організаціях. Мінекономіки в зворотному порядку надсилає рішення.
2) Наличие такой брони дает разрешение на выезд за границу мужчине 35 лет, который не служил в армии, не был на военной кафедре в институте и не имеет военного звания? - так. Заброньованим працівникам надається відстрочка від призову на військову службу по мобілізації та право на виїзд за кордон.
Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися".
ВСЬОГО ДОБРОГО!
Юрист, 19 лет опыта
Доброго дня Юлія.
Можливо наступна інформація буде корисною.
Відповідно до Закону України “Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку” передбачено таке поняття, як бронювання.
Бронювання військовозобов’язаних у воєнний час здійснюється за рішенням Мінекономіки з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій, зокрема уповноважених банків, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення.
Іншими словами, бронювання військовозобов’язаних — це надання їм відстрочки від мобілізації (строк не може перевищувати 6 місяців).
Адже окрім ведення військових дій має працювати і служба тилу: населення має забезпечуватись всім необхідним для життєдіяльності, а економіка має працювати. Для цього і передбачено, що представники певних професій мають продовжувати виконувати свої посадові обов’язки, а для цього укладається список тих, хто на найближчі 6 місяців не може бути мобілізованим.
Як це відбувається
Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2022 № 194 визначено порядок бронювання військовозобов’язаних за органами держвлади, іншими держорганами, а також підприємствами, установами, організаціями, які задовольняють потреби ЗСУ, інших військових формувань, населення в умовах правового режиму воєнного стану. Дія вказаної постанови поширюється також на уповноважені банки, залучені до роботи в умовах особливого періоду.
Алгоритм дій
Згідно з цим порядком органи держвлади, інші держоргани подають Мінекономіки погоджені Міноборони пропозиції щодо бронювання військовозобов’язаних у відповідних сферах управління, галузях національної економіки, на підприємствах, в установах та організаціях у затвердженій постановою формі з відповідним обґрунтуванням.
Узагальнивши подані пропозиції, Мінекономіки протягом 1 робочого дня приймає відповідне рішення та надсилає його копію Міноборони, а також зазначеним органам.
Форми пропозицій затверджені постановою Кабміну.
Який термін бронювання
Термін дії відтермінування не може перевищувати 6 місяців.
Який документ підтверджує бронювання
З метою підтвердження надання відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації та воєнного часу орган держвлади видає військовозобов’язаному витяг із наказу Мінекономіки.
Міноборони організує через Генштаб ЗСУ доведення в одноденний термін до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки виписок із наказів Мінекономіки.
Джерела:
Закон України “Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку”
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#n458
Постанова КМУ від 03 березня 2022 року № 194
https://www.kmu.gov.ua/…/deyaki-pitannya-bronyuvannya…
Постанова КМУ від 07 березня 2022 року № 218 https://www.kmu.gov.ua/…/pro-vnesennya-zmin-do…
https://www.legalaid.gov.ua/publikatsiyi/bronyuvan...