Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 07 апреля 2022, вопрос №61223 150₴

Ошибочно получена на укрпочте пенсия умершего человека за два месяца,

Ошибочно получили мамину пенсию по ведомостям,нам почтальен давала,так как мама была лежачей больной.Получили за март и апрель 6.04 ,а мама умерла 3.04. Имеем ли мы право не возвращать эти деньги,так как письменного подтверждения они не дают,только в устной форме,о возврате денег,а ведомости с моей подписью сданы?

Ответы юристов (8)

    Карпенко Андрій Володимирович
    33.3%
    Карпенко Андрій Володимирович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Здравствуйте!

    Статья 53 Закона Украины «О общеобязательном государственном пенсионном страховании», в случае смерти пенсионера лицам, которые осуществили похороны, выплачивается помощь в размере двухмесячной пенсии, которую гражданин получал до смерти.

    Для того, дабы получить эти выплаты, нужно обратиться в территориальный орган ПФУ, в котором числился скончавшийся до самой смерти.

    Помощь будет выдана на основе следующих документов: заявления о выплате помощи; справки про смерть пенсионера, или вытяга из Государственного реестра актов гражданского состояния граждан о смерти для получения помощи на похороны в оригинале; свидетельства о смерти; документов, которые удостоверяют личность, которая будет совершать захоронение (паспорт или другой документ).

    Вывод:

    1. Сумму после 03.04 необходимо вернуть.

    2. Получите сумму двухмесячной пенсии мамы, ЕСЛИ ВЫ занимались ее похоронили.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий вечір, Надія!

    Так, після смерті матері, Ви мали право на отримання сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, яка виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали, що і було зроблено.

    Питання виплати недоотриманої пенсії в зв’язку зі смертю пенсіонера регулюється статтею 91 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та частиною першою статті 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

    Якщо буде не усна розмова, а письмовий лист, тоді будете вирішувати пиатння щодо повернення.

    У всякому випадку, Ви маєте право отримати недоотримано пенсію померлого, яка виплачується - по місяць смерті включно, тому у разі її повернення, Ви зможете всеодно її отримати.

    Процедура зазначена тут:

    Отримання недоотриманої пенсії за життя пенсіонера в порядку спадкування — WikiLegalAid

    При наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    Всього доброго!

    Гончаренко Константин
    33.3%
    Гончаренко Константин 3 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    Ви отримали недоотриману пенсію плюс ще одну на витрати з поховання, все законно.

    Якщо ПФУ звернеться до Вас письмово з листом будете вирішувати питання з поверненням.

    Процесс отримання є законним , регулюється статтею 91 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та частиною першою статті 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Макаєв Руслан
    33.3%
    Макаєв Руслан 3 года назад

    Юрист, г. Киев, 12 лет опыта

    Доброго вечора! За загальною практикою ви повинні отримати допомогу від пенсійного фонду, а не за померлу матір на пошті. Від вас ПФУ буде просити повернути гроші. Моя Вам порада - звернутись до ПФУ, повернути кошти та вирішити питання про отримання допомоги на поховання у встановленому законодавством порядку, тим більше що документів вони вимагають не багато: ваші документи (паспорт та РНОКПП), витяг з реєстру актів цивільного стану, копію свідоцтва про смерть, довідку про причину смерті та банківський рахунок. Виплату проводять на другий-третій робочий день після подачі документів. Успіхів.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Вітаю, Надія!

    Згідно

    Стаття 53. Розмір допомоги на поховання пенсіонера

    У разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.

    А отже нічого смертельного з моральної точки зору не сталося. Скорше за все Пенсійний фонд побажає повернути ці кошти, оскільки вони прийшли не за призначенням. В тому випадку зробіть це. Та отримайте допомогу на поховання пенсіонера. Для того треба подати лише свідоцтво про смерть матері та паспорт.

    Вдачи Вам!

    Мєньков Андрій Васильович

    Добрый день Надежда.

    После смерти мамы Вам необходимо было обратиться в Пенсионный фонд предоставив им свидетельство о смерти. В связи с тем, что пенсия получены после смерти пенсионера нет смысла не возвращать эти деньги, поскольку ПФ скорее всего их отсудит и вдобавок взыщет судебные расходы. Обратитесь в ПФ для урегулирования вопроса.

    По закону Вы имеете право получить помощь на погребение в размере двухмесячной пенсии, получаемой пенсионером на момент смерти.

    Нобходимо написать заявление о выплате помощи на погребение и к нему приложить:

    документ, удостоверяющий личность заявителя (ваш паспорт);

    свидетельство о смерти;

    выписка из Государственного реестра актов гражданского состояния граждан о смерти для получения помощи на захоронение или справку о смерти пенсионера;

    номер банковского счёта.

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта

    Добрый день, Надежда!

    Если вы наследница и лицо, которео досматривало маму, вы имеете право на получение пенсии по месяц ее смерти включительно.

    Не вижу оснований, по которым вы должны возвращать эти деньги.

    Кто вам выдвинул такое основание - возвращать деньги?

    Набирайте.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня, Надія!

    Имеем ли мы право не возвращать эти деньги,так как письменного подтверждения они не дают,только в устной форме,о возврате денег,а ведомости с моей подписью сданы? - так, маєте право не повертати.

    Безпідставно набуті особою кошти, які належать до виплат встановлених абзацом 2 частини 1 ст. 1215 Цивільного кодексу (зокрема, пенсія), не підлягають поверненню при дотриманні двох умов.

    Відповідно до ст. 1215 Цивільного кодексу не підлягає поверненню безпідставно набуті зарплата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізособі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фіз- або юрособою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

    Так, Верховний Суд у справі № 6-151цс13 дійшов висновку, що оскільки судами не встановлений факт несумлінного придбання пенсіонером отриманих коштів у розмірі 123649 грн 48 коп., Які є пенсійною виплатою, призначеної йому Управлінням ПФУ, як не встановлено і наявність рахункової помилки, то відповідно до ст. 1215 ЦК поверненню зазначена сума не підлягає. Суд касаційної інстанції у справі безпідставно не застосував до спірних правовідносин положення ст. 1215 ЦК та у зв'язку з цим постановив незаконне рішення.

    ВСУ зробив висновок, що безпідставно набуті особою кошти, що належать до виплат встановлених абзацом 2 частини 1 ст. 1215 ЦК (зокрема, пенсія), за відсутності рахункової помилки з боку особи, яка добровільно провела їх виплату, і факту недобросовісності набувача, не підлягають поверненню.

    Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися" і я відповім на них в індивідуальному порядку.

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України