Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
917 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Можно ли мужчине 36 лет выехать из Украины если он не служил, имеет при себе белый билет (не годен в мирное время, но частично годен в военное), но у него одна мать преклонных лет - пенсионер, и больше нет никого из родственников. Нет ни жены, не детей, не отца , вообще никого? Или нужно ждать пока не закончится военное положение?
И сколько можно его продлевать?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Добрий день!
На період дії воєнного стану забороняється виїзд за межі країни громадян України чоловічої статі від 18 до 60 років, водночас це обмеження не застосовуються до окремих категорій осіб.
Зокрема, за інформацією Державної прикордонної служби, згідно з вимогами законодавства обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до осіб:
Щодо перетину кордону людьми з інвалідністю та особами, що їх супроводжують
Відповідно до урядової постанови від 12 березня 2022 р. № 264 особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати кордон за наявності одного з таких документів:
Крім того, згідно з Постановою, разом із кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, котра потребує постійного догляду, дозволено перетинати кордон одному із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або іншій особі, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства.
Документом, який підтверджує здійснення догляду в цьому випадку може бути посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Також людину з інвалідністю, яка визнана недієздатною або обмежена у дієздатності, може супроводжувати один опікун, піклувальник чи член сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку.
Отже, наразі, ви не маєте права на перетин кордону. Ознайомтесь, з вищевказанами категоріями осіб, які мають право на виїзд, можливо, у вас є інші обставини.
У разі виникнення питань, звертайтесь через кнопку "Звернутися".
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Добрий вечір. Зараз право на виїзд закордон мають невійськовозобов'язані, які визнані непридатними до служби в армії і в мирний, і у військовий час. Також для наявності права на перетин кордону таким чоловікам потрібно бути виключеними з військового обліку. Зняття з військового обліку-це не виключення з військового обліку і права на перетин кордону не дає.
Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими запитаннями для надання різних додаткових юридичних послуг.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте!
К сожалению НЕТ.
Обратите внимание на ИНЫЕ ОСНОВАНИЯ для получения отсрочки от призыва по мобилизации, которые дают право на пересечение границы.
При наличии вопросов, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!