Задайте вопрос юристу

839 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 09 мая 2022, вопрос №63902

Співробітник виїхав в Росію на санаторне лікування і не повернувся.Наші дії?

Добрий день!Будь ласка,підскажіть наші дії.1 лютого співробітник за визовом виїхав до Росії на санаторне лікування.У зв'язку з ситуацією повернутися не зміг до сього часу.На прохання написати заяву на звільнення,відмовився.На підприємстві наказом оголошен простій,але якщо є виробнича необхідність, робота виконується онлайн.Співробітник відмовляється виконувати роботу,тому що у нього не має технічної можливості.Які наші дії?

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Добрий день, Олена!

    Так, якщо ви почали процедуру звільнення до 24 лютого 2022 року, є варінти звільнення. За деталями зверніться до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись".

    Олена Клиент 2 года назад

    Співробітник виїхав 1 лютого.Спочатку знаходилась у таріфній відпустці,до 16 березня у відпустці без збереження заробітної плати.На даний час -на 2/3 окладу.Що робити далі,невідомо.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Ясно, тоді без згоди працівника буде практично неможливо його звільнити - тільки у разі перепрофілювання чи ліквідації підприємства. Звільнення за прогул в умовах воєнного стану заборонено. Проте, ніхто не зобов'язує Вас платити йому зарплату. З моменту відсутності його без поважної причини ставьте в табелі "і" чи "НВ", тобто відсутність з невстановлених причин.

    Ось потрібні Вам витяги із ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану:

    "Стаття 2. Особливості укладення трудового договору в умовах воєнного стану

    ...З метою оперативного залучення до виконання роботи нових працівників, а також усунення кадрового дефіциту та браку робочої сили, у тому числі внаслідок фактичної відсутності працівників, які евакуювалися в іншу місцевість, перебувають у відпустці, простої, тимчасово втратили працездатність або місцезнаходження яких тимчасово невідоме, роботодавець можуть укладати з новими працівниками строкові трудові договори у період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника."

    "Стаття 13. Призупинення дії трудового договору

    1. Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором.

    Дія трудового договору може бути призупинена у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.

    Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

    2. Призупинення дії трудового договору роботодавець та працівник за можливості мають повідомити один одного у будь-який доступний спосіб.

    3. Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового у повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України.".

    Олена Клиент 2 года назад

    Дякуємо!Гарного Вам дня!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Не має за що! якщо буде Ваша ласка, залиште відгук.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України