Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 31 мая 2022, вопрос №65669

Випробувальний строк. Його продовження.

Я влаштувалася на роботу, меня встановили випробувальний строк на 3 місяці. Через тиждень після цого закінчення роботодавець сказав мені, що продовжує його. Чи правомірні такі дії?

Ответы юристов (5)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 2 года назад

    Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

    ВІтаю!

    Строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.

    Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.

    • Анна Клиент 2 года назад

      Добрий день. Дякую

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    ЦЕ НЕПРАВОМІРНО. РОБОТОДАВЕЦЬ НЕ МАВ ПРАВА ЙОГО ПРОДОВЖУВАТИ.

    ЦЕ ЧІТКО РЕГУЛЮЄТЬСЯ КОДЕКСОМ ЗАКОНІВ ПРО ПРАЦЮ УКРАЇНИ:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text

    Стаття 27. Строк випробування при прийнятті на роботу

    Строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.

    Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.

    До строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.

    {Стаття 27 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР № 5938-11 від 27.05.88; Законами № 871-12 від 20.03.91, № 263/95-ВР від 05.07.95, № 1096-IV від 10.07.2003, № 1367-VIII від 17.05.2016}

    Стаття 28. Результати випробування при прийнятті на роботу

    Коли строк випробування закінчився, а працівник продовжує працювати, то він вважається таким, що витримав випробування, і наступне розірвання трудового договору допускається лише на загальних підставах.

    У разі встановлення роботодавцем невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні. Розірвання трудового договору з цих підстав може бути оскаржене працівником в порядку, встановленому для розгляду трудових спорів у питаннях звільнення.

    {Стаття 28 із змінами, внесеними згідно із Законами № 871-12 від 20.03.91, № 1367-VIII від 17.05.2016}

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!

    • Анна Клиент 2 года назад
      Дуже Вам дякую
      • Кирда Вячеслав Володимирович

        НЕМАЄ ЗА ЩО, АННО!

        Якщо консультація була корисною, буду вдячний за натиснуту Вами галочку внизу мого фота (відгук вітається).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України