Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 29 июля 2022, вопрос №70307

Чи пропустять мене через кордон у воєнний час, коли я комісований ще у 2012 році по стану здоровя.

В мене дві хронічні хвороби Псоріаз(це я по ній був комісований)
І вот недавно появилась Екзема кістів рук і ніг, але в мене зараз по обидвох хворобах ремісія, псоріаз ремісія 9 років а Екзема два місяці ремісії, ще мажу кремами.
Вот тому я незнаю коли мені скажуть у воєнокомі що в тебе чоловіче всьо добре з тобою бо нічого не видно , і якщо відправлять на обслідування чи зможуть вони по аналізах виявити той самий псоріаз і екзему чи це обовязково має бути активна фаза хвороби. А і ще в мене зір поганий короткозорість.

Ответы юристов (3)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Вітаю!

    ОСТАННЄ ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ВІД 25.07.2022 РОКУ

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність)

    Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)

    Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;

    Обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон.

    Остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів.

    ВАМ НЕ ДОЗВОЛЯТЬ ПЕРЕТНУТИ КОРДОН - У ВАС НЕМАЄ ЗАПИСУ ПРО НЕПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ У ВОЄННИЙ ЧАС ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ'Я.

    ВАМ ТРЕБА ПРОЙТИ ВЛК.

    Придатність до служби в армії визначає тільки ВЛК (військово-лікарська комісія).

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Володимире!

    Для остаточного визначення чи придатні Ви до військової служби, чи ні, Вам треба пройти повторну ВЛК! Тільки в компетенції такої комісії знаходиться остаточне рішення про виключення з військового обліку.

    Далі орієтуємося на роз’яснення Держприкордонслужби від 03 травня 2022 щодо змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Зокрема в них зазначається:

    «З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    1. Визнані встановленим порядком непридатними до військової служби за станом здоров’я з виключенням з військового обліку (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного або військовий квиток з відміткою, витяг з наказу про звільнення з військової служби та виключення зі списків особового складу);"

    АБО

    8. Пункт 2-6 Правил передбачає можливість виїзду за межі України інших зобов’язаних, які не віднесені до вище перелічених категорій:

    2) визнані відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії):

    висновок ВЛК;

    військово-обліковий документ з відповідною відміткою.

    Право на виїзд Вам нададуть такі документи:

    паспорт,

    військовий квиток з відміткою про непридатність до вйськової слцжби з виключенням з війсбкового обліку або з відміткою про тимчасову непридатність до військової служби.

    Будуть питання, натисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    ЧИ Є У ВАС ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ?

    Потрібно проходити військово-лікарську комісію (ВЛК).

    Сказати точно, яке рішення прийме ВЛК, юристи не можуть і не мають такого права, адже рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.

    Але тим не менше, на основі аналізу наказу Міністра оборони № 402 можна мати певне уявлення про той висновок, яки повинна зазначити ВЛК.

    Якщо має ситуація, коли ВЛК порушує вимоги законодавства та зазначає неправильний діагноз, потрібно пам'ятати, що у випадку незгоди з рішенням ВЛК, відповідно до пункту 2.4.10 Положення № 402, постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена до Центральної військово-лікарської комісії або до суду.

    Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України