Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 07 августа 2022, вопрос №70849 450₴

актуалізація просроченого паспорту при ухилі від строкової військової служби

доброго дня. людина декілька років ухиляється від строкової військової служби і після того як виповнилось 25 не встигла актуалізувати паспортні дані до початку війни. знаю що раніше паспортний сервіс "Документ" не мав ніякого відношення до військомату або правоохоронних органів але чув що тепер це не так. чи правда це і чи є для людини в такій ситуації якісь можливості для акуталізації просроченого паспорту? дякую за відповіді

Ответы юристов (7)

    Карпенко Андрій Володимирович
    22.2%

    Вітаю!

    На період воєнного стану в країні громадяни України та іноземці, які перебувають на території нашої країни, повинні мати при собі будь-який документ, що посвідчує особу. У зв’язку з тим, що можливість обміну такого документа через закінчення строку його дії або вклеювання фотографії до паспорта громадянина України по досягненні 25 та 45 років є обмеженою, громадянам України надано можливість пред’являти документ, строк дії якого закінчився, або документ, що посвідчує особу, до якої своєчасно не вклеєна фотокартка. Тобто в період введеного в Україні воєнного стану документ, строк дії якого закінчився або документ, до якого своєчасно не вклеєно фотокартку, визнається як такий, що підтверджує особу та є чинним на території України.

    Керуючись цим, ніякі штрафи або інші санкції за проживання за недійсним паспортом громадянина України не можуть бути застосовані, бо навіть прострочені документи, без наявності належної фотокартки, вважаються дійсними в Україні.

    https://web.facebook.com/dmsu.gov.ua/posts/pfbid0s...

    • Назар Клиент 2 года назад

      зрозуміло, тобто паспорт є дійсним. а чи можна зараз актуалізувати паспорт через "Документ" або ДМС враховуючи ухил від строкової військової служби? знов ж таки, чув що тепер вони в умовах воєнного часу співпрацюють з правоохоронними органами/військоматом і тому є ризик потрапити під відповідальність

    Айвазян Юрій Климентійович
    33.3%

    Доброго дня, Назаре!

    Даю відповідь на всі Ваші питання, включно із додатковим.

    В умовах воєнного стану Державною міграційною службою тимчасово призупинено роботу інформаційно-комунікаційних систем ДМС та надання адміністративних послуг.

    Так, під час воєнного стану ДМС:

    • не видаватиме паспорт громадянина України та не здійснюватиме доставки виготовлених документів безпосередньо до територіальних органів;
    • не вклеюватиме фотокартки до паспорта громадянина України по досягненню 25- і 45-річного віку.

    Особи можуть пред’являти документ строк дії якого закінчився, або до якого своєчасно не вклеєна фотокартка як документа, що посвідчує особу.

    Також ДМС звертає увагу, що всі, хто перебуває на території України повинні мати при собі наступні документи, що підтверджують особу:

    • паспорт громадянина України у формі картки або книжечки,
    • паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

    Для іноземців та осіб без громадянства:

    • посвідка на постійне проживання,
    • посвідка на тимчасове проживання,
    • посвідчення біженця,
    • посвідчення особи яка потребує додаткового захисту.

    На період дії воєнного стану у громадян України, іноземців та осіб без громадянства обмежена можливість обміну документів, що посвідчують:

    • особу,
    • підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи

    Що стосується ухилення від призову по мобілізації, то це не найкращий шлях вирішувати цю проблему.

    По-перше, є ціла низка законних підстав, які надають право на відстрочку під час мобілізації. З усіма ними можні ознайомитись у статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Зробити це можна тут:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    По-друге, розібратися в цьому Вам може допомогти адвокат, якій обізнаний на "воєнному" законодавстві, в тому числі, це можу бути і я. Тому, якщо буде бажання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю. Поспілкуємося онлайн та виробимо цілком законний алгоритм дій, який надасть Вам можливість не переховуватись більше від закону.

    Успіхів Вам!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    22.2%

    Вітаю, Назаре!

    Декілька практичних порад по Вашому питанню:

    1. Ваш паспорт є дійсним, принаймні протягом дії воєнного стану! Після закінчення воєнного стану займетесь цим питанням більш детально!

    2. Зараз мова про строкову військову службу не йде! Весною призову не було, можливо і не буде восени!

    Зараз ТЦК та СП займаються виключно питаннями мобілізації військовозобов’язаних та резервістів.

    3. Потрібно більше деталей щодо того, що саме Ви маєте на увазі під ухилом від строкової військової служби, в чому він проявлявся!

    4. Можете актуалізовувати дані і зараз. Штраф за ухилення від строкової військової служби наразі неможливий! Але в країні йде мобілізація, тому потрібно проаналізувати наявність у вас відстрочки від призову під час мобілізації.

    5. Міграційна служба не співпрацює із військкоматами з приводу зазначених Вами питань! Але все ж для повної інформації потрібно від Вас більше деталей!

    Успіхів ! Якщо треба більш детальна консультація, тисніть кнопку Звернутися

    Промський Євгеній Сергійович
    22.2%
    Промський Євгеній Сергійович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

    Добрий день!

    1. На період воєнного стану в країні громадяни України та іноземці, які перебувають на території нашої країни, повинні мати при собі будь-який документ, що посвідчує особу. У зв’язку з тим, що можливість обміну такого документа через закінчення строку його дії або вклеювання фотографії до паспорта громадянина України по досягненні 25 та 45 років є обмеженою, громадянам України надано можливість пред’являти документ, строк дії якого закінчився, або документ, що посвідчує особу, до якої своєчасно не вклеєна фотокартка. Тобто в період введеного в Україні воєнного стану документ, строк дії якого закінчився або документ, до якого своєчасно не вклеєно фотокартку, визнається як такий, що підтверджує особу та є чинним на території України.

    Керуючись цим, ніякі штрафи або інші санкції за проживання за недійсним паспортом громадянина України не можуть бути застосовані, бо навіть прострочені документи, без наявності належної фотокартки, вважаються дійсними в Україні. Таким чином, ви можете вклеїти фотокартку після закінчення воєнного стану.

    2. Державна міграційна сулжба не веде взаємодії з військкоматами по даним питанням, тому якщо по дорозі туди ви не зустрінете співробітників військкомату - все має бути добре.

    При виникненні питань - звертайтесь! Буду радий допомогти.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Доброго дня!

    В умовах воєнного стану Державною міграційною службою тимчасово призупинено роботу інформаційно-комунікаційних систем ДМС та надання адміністративних послуг.

    Так, під час воєнного стану ДМС:

    не видаватиме паспорт громадянина України та не здійснюватиме доставки виготовлених документів безпосередньо до територіальних органів;не вклеюватиме фотокартки до паспорта громадянина України по досягненню 25- і 45-річного віку.

    Особи можуть пред’являти документ строк дії якого закінчився, або до якого своєчасно не вклеєна фотокартка як документа, що посвідчує особу.

    Ваш паспорт діє до завершення воєнний стану.

    Також ви можете використовувати онлайн документ з додатку Дія вони є дійсними та прирівнюються до паперових.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Карпенко Андрій Володимирович

    Державне підприємство «Документ» не надає послугу по вклеюванні фото.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024