Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день! Подскажите пожалуйста .. супруга инвалид 2 группы, в уходе не нуждается, официально трудоустроена, опекунство не оформляли, никаких выплат по уходу я не получаю. Имеем удостоверение об инвалидности (МСЕК) 2 группа и свидетельство о регистрации браке. Мы имеем право выехать за границу во время военного положения в Украине после 24 февраля 2022 года ? Имеет ли право приграничная служба требовать какие то доп. документы заверенные судом, справки из военкоматов и просто отказать в выезде сопровождающему мужу ?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду
Добрый день! Имеете право на выезд, указанных Вами документов достаточно. Требовать дополнительные документы право не имеют. Для более подробной консультации нажимайте кнопку "Обратиться".
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Відповідь на Ваше питання є у роз’ясненнях Держприкордонслужби від 03 травня 2022 щодо змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.
https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...
Зокрема в них зазначається:
«З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.
Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:
6. Для супроводу:
1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"
На кордон7і треба мати:
паспорт,
документ, який підтвердує інвалідність дружини,
Свідоцтво про шлюб.
До військомату йти не треба! Ніякових додатвкових документів не треба!
ЯКЩО РАПТОМ У ВАС ВИНИКНУТЬ ПРОБЛЕМИ З ПРИКОРДОННИКАМИ (ВСЕ БУВАЄ), ОСЬ ВАМ АЛГОРИТМ ДІЙ, ЯКИМ МОЖНА СКОРИСТАТИСЯ В ТАКИХ ВИПАДКАХ:
По-перше, на всі відмови Держприкорджон служби треба вимагати пісьмового підтвердження та одразу його оскаржувати. В таких випадках вони будуть відчувати більше відповідальності та діяти не так нахабно.
По-друге, згідно з роз’ясненнями самої Держприкордонслужби України та відповідно до статті 23 Закону України “Про доступ до публічної інформації” рішення, дії чи бездіяльність органів ДПС можуть бути оскаржені до Голови Державної прикордонної служби України, вищого органу або суду..
По-третє, згідно ст. 14Закону України Про прикордонний контроль від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)
"Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України
…Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом...".
Відповідно до статті 24 Закону України “Про доступ до публічної інформації” відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень за:
відмову в задоволенні запиту на інформацію;
відстрочку задоволення запиту на інформацію;
ненадання відповіді на запит на інформацію;
надання недостовірної або неповної інформації;
несвоєчасне надання інформації;
невиконання органами Держприкордонслужби обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”;
інші рішення, дії чи бездіяльність органів Держприкордонслужби, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Особи, на думку яких їхні права та законні інтереси порушені органами Держприкордонслужби, мають право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди в порядку, визначеному законом
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів Держприкордонслужби до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
По-четверте, телефони Держприкодонслужби, які можуть згодитись в таких випадках!
1598 (ДЛЯ ДЗВІНКІВ З МОБІЛЬНОГО); +38(044)527-63-63 (ДЛЯ ДЗВІНКІВ ІЗ-ЗА КОРДОНУ)
- ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ (СЛУЖБА «ДОВІРА»)
(044) 527-64-29; (044) 239-84-80 (ФАКС)
- ПОДАННЯ ЗАПИТІВ НА ОТРИМАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ
(044) 527-64-29; (044) 239-84-80 (ФАКС)
- ПОДАННЯ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН
Нарешті, по-п’яте, прикордонники зобов’язані надавати консультації в телефонному режимі у пунктах пропуску за такими номерами:
(033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);
(032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );
(067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);
(031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);
(037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);
(043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);
(032) 275 62 90 – Західне регіональне управління.
Якщо у Вас будуть до мене уточнюючі питання, звертайтесь персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото.
Вдачи!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Антоне!
Мы имеем право выехать за границу во время военного положения в Украине после 24 февраля 2022 года ? - ТАК, МАЄТЕ ПРАВО НА ВИЇЗД ЗА КОРДОН. АЛЕ ТІЛЬКИ РАЗОМ.
Имеет ли право приграничная служба требовать какие то доп. документы заверенные судом, справки из военкоматов и просто отказать в выезде сопровождающему мужу ? - НІ. НІЧОГО ТАКОГО НЕ МАЮТЬ ПРАВА ВИМАГАТИ. ДОЗВІЛ ВІЙСЬККОМАТУ НЕ ПОТРІБНО.
Якщо Вам потрібна детальна консультація або алгоритм дій, натискайте кнопку "Звернутися".
Адвокат, м. Рівне, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДОброго дня,
Вам потрібно свідоцтво про шлюб та посвідчення дружини -інваліда чи інші докази того, що вона інвалід.
ЯК супровід дружини і тільки один раз за час війського стану ви можете перетнути кордон .
Спасибо большое за понятные ответы!