Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 23 августа 2022, вопрос №71813 650₴

Відсрочка від призову

Мобілізують. У мене обоє батьків з інвалідністю (мати 2 група з народження, батько 2 група понад 10 років). Є сестра, але вона давно не проживає з батьками і прописана в іншому місті. Як оформити таку відстрочку? Куди звертатися?

Ответы юристов (10)

    Промський Євгеній Сергійович

    Добрий день!

    Вашому чоловіку потрібно пред'явити у військкомат свідоцтво про народження (для підтвердження ступеня спорідненості) та документи про інваліднсть батьків, серед яких можуть бути:

    - довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або

    - посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,

    - пенсійне посвідчення чи

    - посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або

    - довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

    Якщо військкомат не буде виконувавати ваші законні вимоги рекомендую наступний порядок дій:

    1. Заздалегідь підготувати письмову заяву у вільній формі на ім'я керівника військкомату про надання відстрочки від мобілізації. До заяви долучити копії ваших документів. Заява робиться у 2 екземплярах: 1 здається до канцелярії, на другому ставиться відмітка і вона залишається у вас як доказ подання заяви.

    2. Скарги до Міністерства оборони.

    Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України 0 800 50 04 42

    Для письмових скарг: 03168, м. Київ-168, Повітрофлотський проспект, 6

    E-mail: admou@mil.gov.ua, тел.факс (044) 226-20-15

    При виникненні додаткових питань натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    100%

    Вітаю!

    Так, звичайно, у такому випадку ОСОБА має беззаперечне право на звільнення від мобілізації.

    Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    ...

    які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

    {Абзац одинадцятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

    ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИСЬ ДО ТЦК ТА СП, ДЕ ОСОБА ПЕРЕБУВАЄ НА ОБЛІКУ, ТА ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ НА ІМ'Я НАЧАЛЬНИКА ТЦК ТА СП.

    ДО ЗАЯВИ ПОТРІБНО ДОДАТИ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

    1. КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ІНВАЛІДНІСТЬ БАТЬКІВ.

    2. КОПІЮ СВІДОЦТВА ПРО НАРОДЖЕННЯ.

    3. КОПІЮ ПАСПОРТА.

    МОЖУ НАДАТИ ЗРАЗКИ ЗАЯВ ТА ПІДГОТУВАТИ ДОКУМЕНТИ.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    Богачевська Ольга Дмитрівна

    Доброго дня!

    Відповідно до абзацу одинадцятого частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Ви не підлягаєте мобілізації на підставі того, що ваша мама інвалід другої групи, а саме зазначено, що призову з мобілізації, не підлягають військовозобов’язані:

    «які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи».

    Тобто, Ви не підлягаєте мобілізації.

    Вказаним Законом не вимагається оформлення опікунства для того, щоб не підлягати мобілізації. Також, не вимагається аби у висновку МСЕК було зазначено, що мама потребує догляду.

    Отже, наявність у батьків другої групи інвалідності є окремою, самостійною підставою виходячи із якої Ви не підлягаєте мобілізації.

    Самостійно звертатися до військкомату та оформлювати відстрочку Ви не зобов`язані, лише в разі офіційного виклику (вручення повістки під ваш особистий підпис). У разі такого виклику Ви надасте документи для звільнення від призову(наведені нижче).

    Дієвий алгоритм щодо отримання відстрочки від призову під час мобілізації:

    Вам необхідно звернутися до ТЦКСП (військкомату) за місцем обліку(місцем перебування, роботи, навчання), та надати такі документи:

    - паспорти Ваш та Вашої матері(оригінали та копії),

    - Ідентифікаційний код(РНОКПП) Ваш та Вашої матері (оригінали та копії),

    - військовий квиток (приписне свідоцтво, тимчасове посвідчення),

    - Ваше свідоцтво про народження(оригінали та копії),

    - довідка МСЕК(за наявності з програмою реабілітації)

    - Посвідчення особи з інвалідністю (пенсійне або посвідчення про отримання соціальної допомоги).

    У разі відсутності військово-облікового документу, необхідно стати на облік до ТЦКСП (військкомату) за місцем обліку(місцем перебування, роботи, навчання), пройти медичну комісію та відповідно отримати військово-обліковий документ(військовий квиток, приписне свідоцтво, тимчасове посвідчення).

    Враховуючи вищенаведене, Ви маєте право на відстрочку від призову під час мобілізації, для отримання відстрочки необхідно надатидо ТЦКСП (військкомату) вищенаведені документи.

    У випадку, якщо територіальний центр комплектації та соціальної підтримки(військкомат) відмовлятися видавати відстрочку або вимагає документи, такі дії є незаконними. У такому випадку, необхідно письмово звернутися до тцксп(військкомату) з проханням надати відстрочку від призову під час мобілізації, разом із заявою подати підставу для відстрочення (документи, що підтверджують Ваш статус - документи у копіях, що наведені вище) та військовий квиток(приписне свідоцтво, тимчасове посвідчення). Заяву слід принести в 2-х примірниках, на Вашому (другому) повинні проставити позначку, якщо Ви отримали відмову, необхідно відправити поштою (з описом та повідомленням). При отриманні листа ТЦКСП не зможе посилатися на законодавство, яке не відповідає чинному законодавству та дійсності та надасть відстрочку.

    Cлід зазначити, що для виїзду за кордон за цією підставою отримувати відстрочку від призову не обов`язково.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Маргарита!

    Право на відстрочку за вказаною Вами причиною визначено у статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;"

    При тому зовсім не обов'язково таку відстрочку якось оформляти, та і такий порядок в законі нічим не передбачений. Якщо викличуть повісткою до ТЦК та СП, достатньо показати там документ, який підтверджує інвалідність батька, як також свідоцтво про народження, що пдітверджує родинний зв'язок - ЦЕ ВСЕ!

    Виникнуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю. Готовий на них відповісти!

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Умови відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації прописані у 23 статті закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    На відстрочку також можуть розраховувати особи, у яких чоловік, жінка або один з батьків є людиною з інвалідністю (I та II групи). Важливо зазначити, що лише наявність такого члена сім’ї вже надає право скористатися відстрочкою, тобто для цього за ними не обов’язково здійснювати догляд, жити разом чи бути опікуном.

    У Вас є два шляхи.

    1. Ви можете самостійно звернутися до ТЦК СП та подати заяву про надання відстрочки від мобілізації на підставі аб. 11 ч. 1 статті 23 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Заява складається у вільній формі. Там вказуєте, на кого пишете заяву (начальник відповідного ТЦК СП), ваші паспортні дані, прохання надати відстрочку відповідно до статті 23 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», число та підпис.

    До заяви необхідно долучити:

    • Ваш паспортний документ;
    • Ваше свідоцтво про народження
    • Документи що підтверджують інвалідність батьків (довідка до акту МСЕК, посвідчення інваліда, тощо)

    Ваша заява повинна бути зареєстрована у журналі вхідної кореспонденції. Вам повинні надати номер та дату реєстрації.

    2. Други шлях - це чекати коли Вас визвуть повісткою до ТЦК СП. Надалі алгоритм той самий.

    ОСНОВНЕ ЩО ВИ ПОВІИННІ РОЗУМІТИ. ВАШЕ ПРАВО НА ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЄ Є БЕЗУМОВНИМ, НЕ УЗГОДЖЕНЕ З ВИМОГОЮ ПРО ВАШЕ СПІЛЬНЕ МЕШКАННЯ АБО ОФОРМЛЕННЯ ПОСТІЙНОГО ДОГЛЯДУ ЗА БАТЬКАМИ. ВСІ ВИМОГИ ПРАЦІВНИКІВ ТЦК СП ЩОДО НАДАНЯ ВАМИ ДОДАТКОВИХ ДОКУМЕНТІВ (ДОВІДОК СОЦЗАХИСТУ, ВИСНОВКІВ ПРО ТЕ ЩО БАТЬКИ МАЮТЬ ПОТРЕБУ В СТОРОНЬОМУ ДОГЛЯДІ, ТОЩО) НЕЗАКОННІ. ВАМ ЗОБОВ'ЯЗАНІ НАДАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, ПРО ЩО ПОВИНЕН БУТИ ЗРОБЛЕНО ЗАПИС В ВАШОМУ ОБЛІКОВОМУ ДОКУМЕНТІ.

    ВИ МАЄТЕ ПРАВО ОСКАРЖИТИ ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ТЦК СП:

    Колл-центр Міноборони для вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян —

    (044) 454-41-36.

    «Гаряча лінія» Відділу по роботі з громадянами та доступу до публічної інформації — (044) 253-04-71;

    «Гаряча лінія» Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Силах України щодо організації визволення військовослужбовців Збройних Силах України, які незаконно утримуються незаконними збройними формуваннями, реагування на факти порушення законності у Збройних Силах України — (044) 454-73-03;

    ВИ ТАКОЖ МАЄТЕ ПРАВО ЗВЕРНЕННЯ БЕЗПОСЕРАДНЬО ДО СУДУ ЗА ОСКАРЖЕННЯ ДІЙ АБО БЕЗДІЯЛЬНОСТІ (НЕ РЕАГУВАННЯ НА ВАШУ ЗАЯВУ) ПРАЦІВНИКІВ ТЦК СП.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Мєньков Андрій Васильович

    Доброго дня Маргарита.

    Військовозобов"язаного у якого батьки є інвалідами 2 групи мобілізувати можуть тільки за його згодою.

    Треба написати заяву про надання відстрочки та додати копії довідок МСЕК про встановлення інвалідності. Копії завірити власноручним підписом. Для чого у верхньому правому куті написати "Копія", а у нижньому "Згідно з оригіналом", підписати, написати ПІБ та дату. Заяву треба написати у двох примірниках. На вашому примірнику працівник війсккомату має поставити відмітку про прийняття заяви, бажано штамп та вхідний номер кореспонденції, або написати від руки. І не тільки розписатися, а вказати посаду, ПІБ та дату отримання. У разі відмови посавити відмітку відправляйте ваш примірник на адресу військкомату цінним листом з описом вкладення у конверт та письмовим повідомленням про отримання відправлення.

    У разі відмови треба вимагати, щоб вона була оформлена в письмовому вигляді та звертатися до адміністративного суду з позовом про зобов"язання вчинити певні дії, а саме надати відстрочку від призову. При цьому, відповідно до правил адміністративного судочинства, правомірність прийнятого рішення має доводити саме військкомат, як суб"єкт владних повноважень, а не особа, яка звернулась до суду. У разі задоволення позову суд стягне на вашу користь судові витрати, у тому числі за послуги адвоката.

    Карпенко Андрей Владимирович

    Вітаю!

    ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ЯК ОСОБА, ЯКА МАЄ БАТЬКІВ, КОТРИЙ Є ІНВАЛІДАМИ ДРУГОЇ ГРУПИ.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;

    Документів, що підтверджують інвалідність (один з них):

    • довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о);
    • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
    • пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності;
    • довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

    ДОПОКИ ВАМ НЕ НАДІЙШЛА ПОВІСТКА З ВІЙСЬКОМАТУ, НЕ РАДЖУ ВАМ САМОМУ ТУДИ ЙТИ.

    ЗРОБІТЬ КСЕРОКОПІЇ ДОКУМЕНТІВ БАТЬКІВ ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ (КРАЩЕ ЗАВІРТЕ НОТАРІАЛЬНО) ТА ЗАВЖДИ ТРИМАЙТЕ ПРИ СОБІ.

    Бабенко Олександр Юрійович

    Вітаю.

    Відповідно до закону ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Ви дійсно маєте право на відстрочку від мобілізації.

    Для оформлення Вам необхідно звернутись до РЦКТтаСП особисто, або листом направити наступні документи:

    1 Заява в довільній формі про надання відстрочки відповідно до ст 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    2. копію свідоцтва про народження своє - документ підтверджує родинний зв'язок з батьком та мітір'ю

    3. копії паспортів батьків.

    4 копію довідки МСЕК про призначення групи інвалідності батькам, або інши документ, котрий засвідчує групу інвалідност - посвідчення інваліда, тощо.

    5 копію свого паспорту та військового квитка/тимчасового посвідчення військовозобов'язаного.

    Дані копії можете особисто завірити - пишете "згідно з оригіналом", підпис ПІБ та дата, або звернутись до нотаріуса для завірення копій (на Ваш розсуд).

    Даний пакет документів, якщо особисто надаєте, надаєте посадоівй особі РЦКтаСП, при собі майте другий оригінал заяви, на якому проставлять реєстраційний номер або відмітку про реєстрацію. Якщо в РЦКтаСП відмовляються реєструвати Вашу заяву - вимагайте гарячу лінію МО, дані комісара обласного ЦКтасП для написання скарги.

    Якщо надсилаєте листом - лист відправити цінним листом з описом додатків, та повідомленням про отримання.

    У разі додаткових питань - звертайтесь. надам детальну консультацію

    Гончаренко Константин

    Доброго дня!

    Достатньо оформити постійний догляд за мамою на підставі довідки ЛКК будь-якої лікарні, що мама потребує постійного догляду, у органі соц захисту подасте ддокументи та отримаєте рішення про призначення родича доглядачем з відповідною виплатою, подасте - рішення органу соц захисту, довідку про інвалідність мами МСЕК - 157/о , свій паспорт, свідоцтво про народження для підтвердження родинних зв язків з мамою та заяву на відстрочку до тцк сп(воєнкомат)

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

    визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина з інвалідністю, яка має будь-які види порушень функцій організму III-IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії II-III ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України, або дитина з інвалідністю, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (такі особи

    можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи, до досягнення нею 23 років;

    усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

    зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

    народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

    працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, податкової міліції, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Державної виконавчої служби України, Управління державної охорони України;

    інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки;

    жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:

    військовослужбовців або працівників утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення;

    працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції та загинули або пропали безвісти під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення;

    осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, за умови що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;

    осіб, які загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії з утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами.

    Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

    Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги). Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою".

    Вам треба мати копію довідки МСЕК про Вашу інвалідність чи інвалідність родичанад яким ви здійснюєте опіку , чи постійний догляд (за висновком ЛКК згідно довідки органу соц. Захисту як доглядач з відповідними виплатами), або висновок про термінове лікування закордоном та військовий квиток де вказано про відстрочку, або довідку про це, також паспорт закордонний

    Таке формулювання може дати підставу для відстрочки з правом виїзду, візьміть на ВЛК всі медичні документи оригінали та копії , копії залиште у них в тцк сп.

    або домагатися висновку ВЛК про непридатність з виключенням з обліку

    Нові правила перетину з 03.05.22

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крикун Сергій  Павлович

    "ПОРЯДОК ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0378-22#Text):

    " I. Загальні положення..

    2. Реєстр - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

    3. Основними завданнями Реєстру є:

    ведення військового обліку громадян України;...

    II. Суб’єкти Реєстру та їх завдання...

    16. Органами ведення Реєстру є ТЦК та СП,...

    17. Орган ведення Реєстру для виконання функцій ведення Реєстру призначає відповідальних осіб за ведення Реєстру.

    18. Призначена відповідальна особа за ведення Реєстру відповідно до покладених на неї обов’язків здійснює:

    внесення відомостей до електронних форм облікових карток призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до нормативно-правових актів з питань ведення військового обліку, взяття (зняття) на військовий облік з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів з існуючими обліковими даними;

    внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, ТЦК та СП, військових частин, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов’язаними та резервістами;

    верифікацію персональних та службових даних призовників, військовозобов’язаних або резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію;

    перегляд та друк облікових документів, звітів та статистичних відомостей Реєстру відповідного ТЦК та СП,...

    III. Відомості, що вносяться до Реєстру

    1. Відомості Реєстру - це інформація про персональні та службові дані призовника, військовозобов’язаного та резервіста.

    2. До персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста належать:...

    відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження);

    відомості про сімейний стан особи та членів її сім’ї (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), а також дітей)...

    відомості про стан здоров’я (у тому числі про встановлення, зміну групи інвалідності), що збираються з метою визначення придатності для виконання військового обов’язку;..

    6. Збирання відомостей здійснюється органами ведення Реєстру на підставі відомостей, що подаються органу ведення Реєстру особисто призовниками, військовозобов’язаними та резервістами,...

    IV. Порядок внесення та актуалізація відомостей Реєстру

    1. Створення облікового запису в Реєстрі здійснюється призначеними відповідальними особами за ведення Реєстру органів ведення Реєстру шляхом заповнення електронних форм облікових карток призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    2. Актуалізація (внесення змін) відомостей Реєстру здійснюється:

    в електронному режимі - шляхом інформаційної взаємодії між Реєстром та інформаційно-телекомунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи;

    у ручному режимі - шляхом внесення призначеною відповідальною особою за ведення Реєстру відомостей до електронних форм облікових карток призовників, військовозобов’язаних та резервістів, відповідно до нормативно-правових актів з питань ведення військового обліку.

    3. Верифікація персональних та службових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що вони надають особисто, з базою даних Реєстру здійснюється призначеними відповідальними особами за ведення Реєстру відповідно до покладених на них обов’язків.".

    ---

    Доброго дня, Маргарито! Крім подання особою, що "мобілізують", заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (про що наведено колегами), вважаю за необхідне також звернутись до відповідальної особи РТЦК та СП за ведення Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів про внесення до персональних даних особи в Реєстрі відомостей інвалідність батьків, що буде запобіжником подальших в майбутньому можливих призовів особи.

    У випадку особистого звернення (у форматі “Звернутись”) дивіться попередньо мій профіль, вказуйте свою e-mail адресу.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України