Начните консультацию с юристом онлайн
Я проходив військову кафедру під час універу. З військомату сповістили через сільську раду що я повинен прийти у воєнкомат, у разі неявки у військомат ваша справа буде передана в розшук правоохоронним органам. Що являється вагомою причиною "не явки" до військомату? І як я взнаю чи я дійсно в розшуку? Чи являється офіцер зарасу резервістом і неявка під час війни відразу грозить стаття 3-5 років?
Що за справа, як буде виглядати цей розшук, і що за це грозить?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта
Вітаю!
Є тільки дві поважні причини, через які чоловік може не прибути до призовного пункту за повісткою:
Про такі випадки необхідно повідомити, після чого буде призначено нову дату явки у військкомат.
Для уникнення від відповідальності
Згідно ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text), поважними причинами неприбуття призовників до призовних ділянок у строк, встановлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, підтверджені відповідними документами, визнаються: перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, що позбавили його можливості особисто прибути у зазначений пункт та строк; смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) чи близького родича його дружини".
В ВАШОМУ випадку законною підставою для неявки у військкомат є хвороба (будь-яке захворювання), що є поважною причиною для неявки. Ви можете викликати швидку допомогу та отримати довідку про виклик швидкої допомоги з наступним направленням на лікування до лікарні, яку потім направить до військкомату із заявою у зручний спосіб. Також, Ви можете звернутися до будь-якої лікарні та отримати довідку про те, що захворіли та проводиться лікування, яку потім направить до військкомату зручним способом. Крім того, Ви можете лягти в лікарню (НАЙКРАЩЕ) та отримати довідку про те, що захворіли та проводиться лікування, яку потім направити до військкомату зручним способом(поштою).
Підтвердження хвороби повинно бути з дня неявки(краще, щоб хвороба була затяжною), потім дозвонитися до військомату та сказати, що захворіли, та надасте довідку.
ЯКЩО У ВАС НЕ БУДЕ ПІДТВЕРДЖЕННЯ, ВАС ПРИТЯГНУТЬ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.
ПІСЛЯ ЗАВЕРШЕННЯ ЛІКУВАННЯ ВИ НЕ ЗОБОВ'ЯЗАНІ З'ЯВИТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬКОМАТУ) САМОСТІЙНО - ЧЕКАЙТЕ ПОВТОРНОГО ВИКЛИКУ ПОВІСТКОЮ.
Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку "Звернутися".
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Романе!
Поважні причини неявки до ТЦК та СП:
1.Хвороба, підтверджена лікарняним.
2. Складні сімейні обставини, також підстверджені відповідними сімейними обставинами.
3. Непереборна сила (стихійне лихо, небезпечні для людини атмосферні явищв тощо)
У разі неможливості явки до ТЦК, Ви попереджаєте про це останній листом, відправленим кур'єром, або замовним пакетом, відправленим поштою з увіломленням про вручення.
Після закінчення дії зазначених поважних причин для явки до ТЦК Вам слід чекати повторну повістку.
Юрист, г. Днепр, 11 лет опыта
ВІтаю. Щодо вагомих причин неявки колеги вже вказали.
Щодо розшуку - РЦКтаСП дійсно передає документи про встановлення місця знаходження особи, в поліції цей матеріал реєструється, здійснюються заходи пошуку. В тому числі відвідування місця мешкання, опитування родичів, сусідів інших осіб. У разі достатніх підстав, слідчий орган може розпочати кримінальне провадження