Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 03 сентября 2022, вопрос №72468 250₴

Выезд иностранных студентов поступивших в ВУЗ после 24.02

Здравствуйте,
Я официально поступил в Молдавский международный вуз на магстратуру 30.09. Обучение 2 года, русская группа. Обучение начинается с 01.10. На днях я получу официальные настоящие документы: приказ о зацислении, студенческий билет, квитанцию об оплате, официальное приглашение на 01.10.
Но есть вопросы:
1. По закону на сегодняшний день меня должны выпустить из страны если собрать ВСЕ НЕОБХОДИМЫЕ дополнительные документы?
2. По закону, есть ли разнича в пересечении границы между студентами которые поступили до 24.02 и после?
3. Если по закону я все же могу выехать как иностранный студент, то какая правильная и безопасная последовательность моих действий, что нужно собрать и в каком виде?
4. Говорят, чем больше документов у меня будет тем больше вероятность мне пересечь границу. Это правда? и какие дополнительные документы (доказательства) нужны?
5. Какие именно правовые документы (статья обзатц) запрещают мне выез когда я соберу все необходимые документы (в военкомате) по 23 статье?
6. На сегодняшний день, пограничники отказали одному студенту в выезде ссылаясь на постановление кабмина від 27.01.1995 № 57 пункт 2-6. правомерно ли это?
7. Если я обращусь в военкомат и мне удастся получить там отсрочку на период обучения (2 года обучение) и разрешение на выезд, но меня не выпустят пограничники. то может ли потом (после начала учебного года 1 октября) военкомат повесткой меня вызвать, потребовать документ НЕ ОТЧИСЛИЛИ ЛИ меня из-за неявки, и отменить отсрочку от мобилизации? Будут ли риски утратить отскочку от мобилизации если меня не выпустят и как этого избежать?

Ответы юристов (14)

    Карпенко Андрей Владимирович
    20%

    Вітаю!

    1-4.

    ВИ ЗАРАЗ НЕ ЗМОЖЕТЕ ВИЇХАТИ ЗА КОРДОН ЯК СТУДЕНТ ЗВНЗ.

    КОНСТИТУЦИЯ УКРАИНЫ :

    Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

    Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    В Україні порядок призову на військову службу громадян регулюють два ключові закони:

    • Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу";
    • Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

    У цих законах перелічені категорії громадян, які не підлягають призову під час загальної мобілізації.

    "Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" визначено перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації. Відповідно до абзацу другого частини статті 23 Закону, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають: здобувачі професійної (професійно-технічної), професійної вищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти й докторанти, які навчаються за денною чи дуальною формами здобуття освіти"

    ххх

    ЗАРАЗ ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про оборону України

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1932-12#Text

    особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій;

    воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень;

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;

    ЯКЩО ВИ ПРИЗОВНИК (ДО 27 РОКІВ), ТО ВІДСТРОЧКА ДЛЯ ПРИЗОВНИКІВ РЕГУЛЮЄТЬСЯ ІНШИМ ЗАКОНОМ.

    Останнім часом в військоматах вимагають підтвердження від Міносвіти що це навчання в рамках міжнародних договорів України про навчання у навчальних закладах інших держав.

    Згідно ст.17 ЗУ «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» ця вимога стосується осіб, котрі призиваються на строкову службу, а зараз йде призов по мобілізації.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

    1. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

    9. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у закладах освіти інших держав.

    Призов на строкову службу в квітні-червні 2022 року був скасований, а на жовтень-грудень 2022 року лишився.

    По інформації з 01.10.2022 року почнуть діяти в військоматах призовні комісії на строкову службу.

    УКАЗИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ:

    https://www.president.gov.ua/documents/6872021-410...

    https://www.president.gov.ua/documents/2302022-420...

    Де-юре студенти ані українських, ані закордонних вишів не можуть перетинати державний кордон під час воєнного стану. Але, за наслідками численних звернень, у березні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний направив листа Держприкордонслужбі, відповідно до якого військкомати отримали розпорядження надавати відстрочку та дозвіл на перетин кордону тим, хто навчався в іноземних вишах на момент початку мобілізації. Саме на підставі цього листа центри комплектування почали видавати довідки студентам, а вже прикордонники – випускати студентів закордонних ЗВО.

    Прикордонники пропускали всіх, хто мав відповідну довідку, видану військкоматом.

    Коли з'явилась велика кількість підроблених документів і прикордонники почали ретельно перевіряти документи, виявилося, що у тому числі, військкомати видавали довідки не тільки тим, хто навчався за кордоном станом на 24.02, як розпорядився Залужний, а й тим, хто вступив після початку мобілізації та не повинен був отримувати документ.

    Зараз у Верховній Раді працюють над тим, щоб дозволити виїзд за кордон усім студентам.

    Вирішувати чи давати дозвіл на виїзд, чи ні мають спеціальні комісії на базі територіальних центрів комплектування. Проте створити їх через воєнний стан не встигли.

    Одноосібно керівник регіонального центру комплектування такі рішення не може виносити. Комісії такі не були створені у зв’язку з тим, що був введений воєнний стан. Наразі є інформація про те, що головнокомандувач звернувся до Міністерства оборони з тим, щоб упорядкувати це питання відповідало нормам чинного законодавства.

    ЗАРАЗ ВИПУСКАЮТЬ ТІЛЬКИ ТИХ СТУДЕНТІВ ЗВНЗ, КОТРІ ПОЧАЛИ НАВЧАТИСЬ ДО 24.02.22 Р.

    ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ ВІД 08.08.2022

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Виїзд студентів-чоловіків, які навчаються за кордоном

    Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які,навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі) у закладах освіти за кордоном і на час оголошення мобілізації перебували на території України, та не змогли в установленому порядку виїхати за межі України для продовження навчання – мають право на виїзд з України у разі наявності:

    студентського квитка або студентської візи;

    перекладені та нотаріально завірені документи навчання особи у закордонному вузі;

    військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією);

    довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю, Дмитро!

    НАДАЮ ВІДПОВІДІ НА ВАШІ ПИТАННЯ.

    Но есть вопросы:1. По закону на сегодняшний день меня должны выпустить из страны если собрать ВСЕ НЕОБХОДИМЫЕ дополнительные документы?

    НЕМАЄ ЗАКОНУ, ЯКИЙ НАДАЄ ПРАВО СТУДЕНТАМ ВИЇЗДИТИ З УКРАЇНИ, НА ЖАЛЬ.

    ЗА СЬОГОДНІШІМИ РЕАЛІЯМИ СТУДЕНТІВ, ЯКІ ВСТУПИЛИ ПІСЛЯ 24.02.2022 НЕ ПРОПУСКАЮТЬ ЧЕРЕЗ КОРДОН УКРАЇНИ.

    2. По закону, есть ли разнича в пересечении границы между студентами которые поступили до 24.02 и после?

    НІЧОГО ТАКОГО НЕМАЄ. ЦЕ ПРОСТО ПОЗИЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, УЗГОДЖЕНА ЯК Я ПРИПУСКАЮ З ВИЩИМ КЕРІВНИЦТВОМ, ЩОДО ПРОПУСКУ ТІЛЬКИХ ТИХ СТУДЕНТІВ, ЯКІ НАВЧАЛАСЬ ДО 24.02.2022.

    3. Если по закону я все же могу выехать как иностранный студент, то какая правильная и безопасная последовательность моих действий, что нужно собрать и в каком виде?

    ЗАГАЛОМ ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ДО СЕРЕДИНИ ЛИПНЯ (коли ще всіх студентів пропускали) ПОТРІБНО БУЛО МАТИ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

    студентський квиток або студентська віза

    та

    перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі

    та

    військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією);

    та

    довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

    4. Говорят, чем больше документов у меня будет тем больше вероятность мне пересечь границу. Это правда? и какие дополнительные документы (доказательства) нужны?

    НАСПРАВДІ ТАК, ЧИМ БІЛЬШЕ, ТИМ КРАЩЕ.

    АЛЕ ГОЛОВНИЙ НЮАНС І ПРОБЛЕМА ПОЛЯГАЄ В ТОМУ, ЩО НЕ ПРОПУСКАЮТЬ ПРИКОРДОННИКИ, ЯКЩО ВСТУПИЛИ ПІСЛЯ 24.02.

    АЛЕ ВСЕ Ж РАДЖУ ОФОРМЛЮВАТИ ДОКУМЕНТИ, АЛЕ ДУМАЮ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ ВСЕ МОЖЕ ВИРІШИТИСЬ. СПОДІВАЮСЬ В ПОЗИТИВНУ ДЛЯ СТУДЕНТІВ СТОРОНУ.

    МОЖЕМО ОБГОВОРИТИ ВСІ ДЕТАЛІ ІНДИВІДУАЛЬНО.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    22%
    Айвазян Юрий Климентьевич год назад

    Адвокат, г. Николаев, 32 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Дмитре!

    В законі щодо виїзду студентів на навчання до іноземних вишів нічого не змінилося, але на жаль змінилося в головах українських прикордонників!

    Втім, давайте по порядку...

    В травні цього року Адміністрацією Державної прикордонної служби України надані вичерпні роз’яснення щодо змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383 та від 01 квітня 2022 р. № 399.

    Серед іншого, зміни визначили деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану. В них зокрема зазначається, що право на виїзд з України мають особи, які:

    "3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти)".

    8 серпня цього ж року ця підстава була цілком підтверджена в останніх роз'ясненнях ДПСУ:

    "Виїзд студентів-чоловіків, які навчаються за кордоном.

    Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які,навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі) у закладах освіти за кордоном і на час оголошення мобілізації перебували на території України, та не змогли в установленому порядку виїхати за межі України для продовження навчання – мають право на виїзд з України у разі наявності:

    1. студентського квитка або студентської візи;

    2. перекладені та нотаріально завірені документи навчання особи у закордонному вузі;

    3. військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією);

    4. довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти)".

    ОТЖЕ, ВИГЛЯДАЄ ТАК, ЩО В ОБОХ ВИПАДКАХ ДЛЯ УСПІШНОГО ВИЇЗДУ ПОТРІБНІ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

    студентський квиток (за наявності) або студентська віза, або міжнародний студентський квиток ISIC

    довідка ВУЗу про зарахування на денну форму навчання (з нотаріально завіреним перекладом),

    до цих двох документів ще можна було б ждодати контракт студента з ВУЗом (теж перекладений),

    воєнний документ з відповідною відміткою про надання відстрочки,

    довідка з ТЦКСП для ДПСУ, що останній не проти виїзду студенту за кордон на навчання в іноземному ВУЗі

    та, звичайно, закордонний паспорт

    ВСЕ ЦЕ, ЯК Я РОЗУМІЮ, БУЛО У ВАС НА РУКАХ В МОМЕНТ ЗНАХОДЖЕННЯ НА ПУНКТІ ПРОПУСКУ!

    Але проблема полягає в тому, що пару тижнів тому назад прикординники припинили випускати молодих людей на зазначеній підставі з однієї дивної причини, яку вони, доречи, в жодній письмовій відмові нікому не озвучують: з їхньої, скажімо, напівофіційної точки зору: ПРАВО НА ВИЇЗД МАЮТЬ ЛИШЕ ТІ ОСОБИ, ЯКІ ВСТУПИЛИ В ІНОЗЕМНИЙ ВИШ ДО 24,02.22 РОКУ!

    Зараз ця хибна практика вже набула сталого вигляду, тобто не випускають жодну особу, що зарахована до іноземного вишу до 24 лютого.

    Не можу сказати, що це питання не викликало серйозного громадського обурення... Викликало, і ще яке! І я знаю, що питання вирішується зараз на самому високому рівні. Проте, коли буде встановлена справедливість на цей момент сказати важко, на жаль!

    ЗВИЧАЙНО І ПРО ВСЯК ВИПАДОК ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ВАМ НАГАДАТИ, ЩО РІШЕННЯ ДПСУ МОЖНА ОСКАРЖИТИ... ЯК БИ ТАМ НЕ БУЛО, ВОНО - НЕЗАКОННЕ!!! Але чи реально це вирішить питання, сказати напевно не можу.

    законом передбачена можливість оскарження рішення ТЦКСП:

    По-перше, скарги на незаконні дії представників «військоматів», пов’язані із процесом мобілізації можуть бути в усній формі викладені на гарячій лінії Міністерства Оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 (нижче більш детально).

    По-друге, скарги на порушення законодавства під час мобілізації подаються керівнику Центру комплектування та соціальної підтримки (воєнкому) або до вищестоячого обласного ТЦКСП (військкомату).

    Скарга має містити детальний опис обставин порушення і клопотання про припинення порушення.

    По-третє, у випадку відсутності належної реакції «воєнкома), незаконні дії, що стосуються мобілізації можуть бути оскаржені до адміністративного суду. Для отримання правової допомоги з цього питання необхідно звернутися до адвоката.

    Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України

    0 800 50 04 42

    Call-центр Міністерства оборони Українидля вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян:

    Розпорядок роботи Саll-центру Міністерства оборони України

    Понеділок — четвер з 09.00 до 18.00

    П’ятницяз 09.00 до 16.45

    Перерва на обід з 13.00 до 13.45

    Субота з 09.00 до 15.00

    Call-центр Збройних Сил України для забезпечення своєчасного та якісного розгляду звернень (заяв) громадян. До нього входять Call-центри видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань, Call-центри Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь", Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги.

    Номер багатоканального зв'язку Call-центру Збройних Сил України — 0800500410, (044) 454-44-99.

    Графік роботи Call-центрів видів, окремих родів війск (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань - у робочі дні з 09.00 до 18.00.

    Графік роботи Call-центрів Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь" —цілодобово, щоденно.

    Графік роботи Call-центру Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги — у робочі дні з 09.00 до 18.00. Електронна адреса: Call-center_ZSU@mil.gov.ua.

    «Гаряча лінія» з питань проходження військової служби за контрактом, в тому числі для бажаючих вступити до українського війська, відповіді на телефонні дзвінки за телефоном

    0 800 500 051 — щоденно з 09.00 до 18.00 крім суботи та неділі;

    ТЕПЕР ВАШІ ПИТАННЯ:

    1. По закону на сегодняшний день меня должны выпустить из страны если собрать ВСЕ НЕОБХОДИМЫЕ дополнительные документы?

    Як я і казав вище, на жаль, не випустять за жодних обставин і будуть придумувати далі різні причини, аби того не роботи. Справжню причину я Вам озвучив!

    2. По закону, есть ли разнича в пересечении границы между студентами которые поступили до 24.02 и после?

    По закону ніякої ріжниці не має!!! В тому то і все діло! На сьогодня рішення ДПСУ виглядає абсолютно абсурдно, тобто з їхньої точки зору виходить, що в цьому році ніхто не має права бути зарахованим під час звичайного сезону прийому до іноземного вишу і тим більше навчатися в них

    3. Если по закону я все же могу выехать как иностранный студент, то какая правильная и безопасная последовательность моих действий, что нужно собрать и в каком виде?

    Законний пакет документів, потрібний для виїзду, я вже виклав Вам вище.

    4. Говорят, чем больше документов у меня будет тем больше вероятность мне пересечь границу. Это правда? и какие дополнительные документы (доказательства) нужны?

    На жаль, це не продуктивна думка. Вона не допоможе виїхати! ВРЕШТІ РЕШТ, ДУМАЮ, ЩО ТРЕБА ТРОХИ ПОЧЕКАТИ - ДВА, МОЖЛИВО, ТРИ ТИЖНЯ... НЕ ВІРЮ, ЩО ЦЯ ПРОБЛЕМА ЗАЛИШИТЬСЯ БЕЗ РОЗВ'ЯЗАННЯ! ТРИМАЙТЕ ЗІ МНОЮ ЗВ'ЯЗОК!

    У разі уточнень чи додаткових питань можете поспілкуватись зі мною в режимі онлайн. Для того треба лише натиснути зелену кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Вдачи Вам!

    Богачевська Ольга Дмитрівна

    Доброго дня.

    Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" для тих, хто здобуває професійну, фахову передвищу та вищу освіту, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами, передбачає лише відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

    Ні Закон "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України", ні Правила перетинання державного кордону громадянами України якийсь окремий порядок перетину державного кордону військовозобов’язаними-студентами, що вступили до закордонних закладів освіти, не встановлюють. Зараз це питання регулюється роз’ясненнями Державної прикордонної служби України ("ДПСУ").

    Зараз перетнути кордон можуть лише військовозобов’язані-чоловіки, які стали студентами до 24 лютого 2022 року. Якщо, звичайно, немає інших підстав для відстрочки від мобілізації. Шлях повернення до очного навчання за кордоном для такої категорії осіб потребує:

    1. отримати підтвердження з місця навчання.

    Щоб запустити процес для перетину кордону військовозобов’язаному-студенту в першу чергу необхідно отримати документи, що підтверджують його статус як студента іноземного університету у двох екземплярах.

    Це може бути договір із закладом освіти про навчання за контрактом, довідка з місця навчання або будь-яке інше офіційне підтвердження. Проте у цих документах обов`язково має бути зазначено назву навчального закладу, ПІБ студента, дати початку і закінчення навчання, денна або дуальна форма навчання тощо. Їх також необхідно перекласти на українську та нотаріально завірити.

    Друга вимога - наявність студентського квитка або студентської візи. Нині багато студентів, які не мають студентського квитка свого навчального закладу, оформлюють міжнародний студентський квиток ISIC онлайн і показують цифровий студентський квиток прикордонникам в застосунку "Дія".

    2. отримати посвідчення про відстрочку та довідку для виїзду за кордон у військкоматі.

    Інший пакет документів для перетину кордону - військово-облікові документи з записом щодо надання військовозобов’язаному студенту відстрочки від призову та довідка для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти.

    Тому військовозобов’язаному-студенту слід звернутися до військкомату із нотаріально завіреними й перекладеними вищезгаданими документами про навчання, військово-обліковими документами (військовий квиток, приписне посвідчення тощо) та написати заяву. Нині таку заяву розглядають від двох тижнів до місяця.

    3. будьте готові пройти співбесіду на кордоні.

    Останній крок - власне перетин державного кодону військовозобов’язаним-студентом в одному з пунктів пропуску через державний кордон України. Там працівники ДПСУ перевіряють документи, які підтверджують право особи для виїзду на навчання в іноземному університеті, паспорт для виїзду за кордон. Дуже часто проводять коротку співбесіду, щоб перевірити правдивість, наданих документів.

    Під час такої співбесіди часто ставлять питання щодо майбутнього навчання. Наприклад:

    • Яка мова викладання? Що саме вивчив студент протягом попереднього навчального року? Іноді прикордонники просять розповісти те, що вивчив мовою викладання.
    • У якому місті навчається? Де жив за кордоном до війни? Можуть також попросити розповісти про місто, де знаходиться навчальний заклад.
    • Чому обрав саме цей навчальний заклад? Що подобається в ньому? Які недоліки?

    Прикордонники також можуть попросити надати додаткові докази: квитанції про оплату навчання, листування із викладачами, однокурсниками, залікову книжку, електронний кабінет студента тощо. Також перевіряють, чи перетинав кордон студент до війни.

    Адвокат Евгений Александрович
    20%

    Здравствуйте, Дмитрий!

    "1. По закону на сегодняшний день меня должны выпустить из страны если собрать ВСЕ НЕОБХОДИМЫЕ дополнительные документы"?

    - ДА.

    МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

    "2. По закону, есть ли разнича в пересечении границы между студентами которые поступили до 24.02 и после"?

    - ПО ЗАКОНУ НЕТ, ТАКОЙ РАЗНИЦЫ И ОГРАНИЧЕНИЯ ЧЕТКО В ЗАКОНЕ НЕ ПРЕЛУСМОТРЕНО.

    "3. Если по закону я все же могу выехать как иностранный студент, то какая правильная и безопасная последовательность моих действий, что нужно собрать и в каком виде"?

    - З СОБОЮ ДО ТЦКСП ВЗЯТИ:

    ПЕРЕКЛАДЕНІ ТА ПОСВІДЧЕНІ НОТАРІАЛЬНО:

    - студентський квиток або студентська віза (ПО МОЖЛИВОСТІ);

    - перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі.

    ОТРИМАТИ В ТЦКСП:

    - військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією),

    - довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

    "4. Говорят, чем больше документов у меня будет тем больше вероятность мне пересечь границу. Это правда? и какие дополнительные документы (доказательства) нужны"?

    - ЕСЛИ ПО СУТИ, ТО ДА.

    При наличии вопросов, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!

    Гончаренко Константин
    18%

    Доброго дня!

    Щодо Вашої заявки , щодо перетину кордону: Зможете виїхати , але довідку з іноземного ВНЗ , треба перекласти на державну мову у нотаріуса та завірити переклад нотаріально Значення має , якщо ви маєте приписне свідоцтво і вам від 18-27 років тоді ви є призовником і можете отримати довідку з ТЦК СП (Воєнкомат) про відстрочку. за навчанням ( на кордоні треба довідка, або наказ про зарахування з ВНЗ З НОТАРІАЛЬНИМ ПЕРЕКЛАДОМ та довідка про відстрочку з ТЦК СП). ТАКОЖ СТУДЕНТСЬКИЙ квиток ВНЗ Якщо ж ви маєте воєнний білет то ви є військовозобов язаний і відстрочка за навчанням може бути надана згідно ст, 23 ЗУ Про мобілізацію і моб підготовку , відмовити не мають права , але можуть. Мають у довідку дописати: тцк сп не заперечує виїзду закордон ( спеціальний бланк уже видало Міністерство оборони України всім ТЦК СП.)Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством. Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника) посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі) Крім того обмеження не стосуються осіб: на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або на утриманні яких є дитина з інвалідністю. А також тих, хто є: усиновителем опікуном, або чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції, та під час дії воєнного стану. • які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.• здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі). • водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку; • люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують. • Також якщо ви зайняті постійним доглядом за особою поважного віку , яка цього потребує згідно висновку ЛКК будь-якої лікарні. • --- З повагою, Костянтин Гончаренко

    ---

    Гончаренко Константин

    Доброго дня!

    ВАМ ТРЕБА ПОДАТИ ЗАЯВУ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ): через канцелярію з штампом про прийняття

    З А Я В А

    про постановку мене на військовий облік, видачу мені військового квитка офіцера запасу (тимчасового посвідчення), надання мені відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки та про надання (направлення) у мою адресу як військовозобов’язаного повідомлення про те, що я не підлягаю призову по мобілізації, так як маю право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, за листом-повідомленням, разом з наданням (направленням) мені довідки для Державної прикордонної служби України відносно мене, як військовозобов’язаного про те, що я не підлягаю призову по мобілізації, так як маю право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації

    Повідомляю, що ___.

    Відповідно до вимог ст.40 Конституції України - «Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк».

    Згідно до вимог ст.1 Закону України «Про звернення громадян» - «Звернення громадян. Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. …».

    Відповідно до вимог ст.18 Закону України «Про звернення громадян» - «Права громадянина при розгляді заяви чи скарги. Громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право: особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви; знайомитися з матеріалами перевірки; подавати додаткові матеріали або наполягати на їх запиті органом, який розглядає заяву чи скаргу; бути присутнім при розгляді заяви чи скарги; користуватися послугами адвоката або представника трудового колективу, організації, яка здійснює правозахисну функцію, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку; одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги; висловлювати усно або письмово вимогу щодо дотримання таємниці розгляду заяви чи скарги; вимагати відшкодування збитків, якщо вони стали результатом порушень встановленого порядку розгляду звернень».

    Згідно до вимог ст.19 Закону України «Про звернення громадян» - «Обов'язки органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, їх керівників та інших посадових осіб щодо розгляду заяв чи скарг. Органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; у разі прийняття рішення про обмеження доступу громадянина до відповідної інформації при розгляді заяви чи скарги скласти про це мотивовану постанову; на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу; скасовувати або змінювати оскаржувані рішення у випадках, передбачених законодавством України, якщо вони не відповідають закону або іншим нормативним актам, невідкладно вживати заходів до припинення неправомірних дій, виявляти, усувати причини та умови, які сприяли порушенням; забезпечувати поновлення порушених прав, реальне виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення; вживати заходів щодо відшкодування у встановленому законом порядку матеріальних збитків, якщо їх було завдано громадянину в результаті ущемлення його прав чи законних інтересів, вирішувати питання про відповідальність осіб, з вини яких було допущено порушення, а також на прохання громадянина не пізніш як у місячний термін довести прийняте рішення до відома органу місцевого самоврядування, трудового колективу чи об'єднання громадян за місцем проживання громадянина; у разі визнання заяви чи скарги необгрунтованою роз'яснити порядок оскарження прийнятого за нею рішення; не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам; особисто організовувати та перевіряти стан розгляду заяв чи скарг громадян, вживати заходів до усунення причин, що їх породжують, систематично аналізувати та інформувати населення про хід цієї роботи. У разі необхідності та за наявності можливостей розгляд звернень громадян покладається на посадову особу чи підрозділ службового апарату, спеціально уповноважені здійснювати цю роботу, в межах бюджетних асигнувань. Це положення не скасовує вимоги абзацу дев'ятого частини першої цієї статті».

    Відповідно до вимог ст.19 Конституції України – «Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

    Згіднодо вимог ст.21 Конституції України – «Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними».

    Відповідно до вимогст.22 Конституції України – «Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

    Так, з метою реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів, як людини і громадянина, я як військовозобов’язаний, маю право звернутися з заявою до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які є обов’язковими для вирішення лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

    Відповідно до вимог п.16 ч.1 ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» «Заходи правового режиму воєнного стану. 1. В Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану:...16) забороняти громадянам, які перебувають на військовому або спеціальному обліку у Міністерстві оборони України, Службі безпеки України чи Службі зовнішньої розвідки України, змінювати місце проживання (місце перебування) без дозволу військового комісара або керівника відповідного органу Служби безпеки України чи Служби зовнішньої розвідки України».

    Згідно до вимог ст.37 Закону України «Про військовий обов’язок і військовуслужбу» «Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього. 1. Взяттю на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України підлягають громадяни України:... 2) на військовий облік військовозобов'язаних: звільнені з військової служби в запас; які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково відповідно до Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу»; військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання; звільнені зі служби поліцейські, особи начальницького та рядового складу Міністерства внутрішніх справ України, Державного бюро розслідувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (крім осіб, прийнятих на службу цивільного захисту у порядку, визначеному Кодексом цивільного захисту України, до проходження строкової військової служби), Державної кримінально-виконавчої служби України, співробітники Служби судової охорони, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України; які набули громадянства України і згідно з цим Законом підлягають взяттю на облік військовозобов'язаних; зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України; які відповідно до статті 18 цього Закону звільнені від призову на строкову військову службу; які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників; які звільнені зі служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування у запасі; 3) на військовий облік резервістів: які зараховані в особливий період на службу у військовому оперативному резерві; які уклали контракт про проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань; які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання. ...».

    Так, в зв’язку з введеним та продовженням дії воєнного стану в Україні, дією правового режиму воєнного стану, я повинен стати на військовий облік, за місцем реєстрації мого тимчасового місця проживання, за ___.

    Вказане свідчить про необхідність поставити мене на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    Відповідно до вимог Указу Президента України «Про Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу» № 582/2016 від 30.12.2016 року; наказу Міністерства оборони України № 610 від 21.11.2017 року «Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного», передбачено порядок видачі військовозобов’язаному військового квитка (тимчасового посвідчення).

    Так, я повинен мати військово-обліковий документ: військовий квиток (тимчасове посвідчення).

    Згідно до вимог п.п.2 п.8 Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 року «Про загальну мобілізацію» – «У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: 1. Оголосити та провести загальну мобілізацію (далі – мобілізація).2. Мобілізацію провести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. 3. Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом. … 8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку: 1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини; 2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;…».

    Відповідно до вимог ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» – «Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації…Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...».

    Так, враховуючи те, що я є студентом денного відділення у іноземному учбовому закладі: ,___ копія якого мною приєднана до даної заяви /Додаток № 1/.

    Відповідно до листа-повідомлення Державної прикордонної служби України, на сайті: Уряд вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України (dpsu.gov.ua): «04 квiтня 2022 10:53 Серед іншого, зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану. Також перетнути державний кордон на виїзд з України можуть громадяни України, …. та здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі)», а за позицією Державної прикордонної служби України при перетині кордону військовозобов’язаним треба пред’являти листи, довідки для Державної прикордонної служби України відносно особи військовозобов’язаного про те, що ця особа не підлягає призову по мобілізації, так як має право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на підставі абз.2 ч.3 ст.23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»: «…Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...».

    Таким чином, з метою реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів, як людини і громадянина, я як військовозобов’язаний, маю право звернутися з заявою до Мукачівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яка є обов’язковою для вирішення, для отримання мною як військовозобов’язаним повідомлення про те, що я не підлягаю призову по мобілізації, так як маю право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, за листом-повідомленням, разом з наданням (направленням) мені як військовозобов’язаному довідки для Державної прикордонної служби України про те, що я не підлягаю призову по мобілізації, так як маю право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

    На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами Конституції України;Загальної Декларації прав людини; Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; Міжнародного пакту про громадянські і політичні права; Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року «Про введення воєнного стану в Україні»; Указу Президента України № 133/2022 від 14.03.2022 року «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»; Указу Президента України № 259/2022 від 18.04.2022 року «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»; Указу Президента України № 341/2022 від 17.05.2022 року «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»; Указу Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 року «Про загальну мобілізацію»; Указу Президента України № 69/2022 від 24.02.2022 року «Про загальну мобілізацію»; Указу Президента України № 342/2022 від 17.05.2022 року «Про продовження строку проведення загальної мобілізації»; Законів України «Про звернення громадян», «Про правовий режим воєнного стану», «Про військовий обов’язок і військовуслужбу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», -

    ПРОШУ :

    1. За даною моєю заявою, вирішити питання про постановку мене на військовий облік, видачу мені військового квитка (тимчасового посвідчення), надання мені відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, з видачею довідки довідки для Державної прикордонної служби України відносно мене, як військовозобов’язаного про те, що я не підлягаю призову по мобілізації, так як маю право на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

    2. Про результати розгляду даної заяви, прошу Вас, мене повідомити увстановлений законом строк.

    Додаток:

    1) Копія Довідки про навчання у ___ на ___ аркушах.

    З повагою

    Військовозобов’язаний:___

    «___».06.2022 року.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Дмитрий Клиент год назад

    5. Какие именно правовые документы (статья обзатц) запрещают мне выез когда я соберу все необходимые документы (в военкомате) по 23 статье?

    6. На сегодняшний день, пограничники отказали одному студенту в выезде ссылаясь на постановление кабмина від 27.01.1995 № 57 пункт 2-6. правомерно ли это?

    7. Если я обращусь в военкомат и мне удастся получить там отсрочку на период обучения (2 года обучение) и разрешение на выезд, но меня не выпустят пограничники. то может ли потом (после начала учебного года 1 октября) военкомат повесткой меня вызвать, потребовать документ НЕ ОТЧИСЛИЛИ ЛИ меня из-за неявки, и отменить отсрочку от мобилизации? Будут ли риски утратить отскочку от мобилизации если меня не выпустят и как этого избежать?

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго дня, Дмитро!

    5. Какие именно правовые документы (статья обзатц) запрещают мне выез когда я соберу все необходимые документы (в военкомате) по 23 статье?

    РОЗУМІЄТЕ, В ЧОМУ СПРАВА. ПО СУТІ, НІЯКИЙ ЗАКОН ВАМ НЕ ЗАБОРОНЯЄ ВИЇЗД ЯК СТУДЕНТУ, АЛЕ І НІЯКИЙ НЕ НАДАЄ ТАКОГО ПРАВА.

    КАТЕГОРІЯ СТУДЕНТІВ НАРАЗІ ОПИНИЛАСЬ В ЯКОМУ ОКРЕМОМУ СТАТУСІ, НЕ ВИЗНАЧЕНОМУ В ЗАКОНОДАВСТВІ НА ПРЕДМЕТ МОЖЛИВОСТІ ВИЇЗДУ. І У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ЦИМ ПРИКОРДОННИКИ ПО СУТІ КОГО ХОЧУТЬ, ТОГО І ПРОПУСКАЮТЬ.

    6. На сегодняшний день, пограничники отказали одному студенту в выезде ссылаясь на постановление кабмина від 27.01.1995 № 57 пункт 2-6. правомерно ли это?

    СКЛАДНО СКАЗАТИ, ЧИ ПРАВОМІРНО. БІЛЬШЕ ТАК, АНІЖ НІ. АЛЕ ВИ МАЄТЕ ПРАВО ЦЕ ОСКАРЖУВАТИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.

    7. Если я обращусь в военкомат и мне удастся получить там отсрочку на период обучения (2 года обучение) и разрешение на выезд, но меня не выпустят пограничники. то может ли потом (после начала учебного года 1 октября) военкомат повесткой меня вызвать, потребовать документ НЕ ОТЧИСЛИЛИ ЛИ меня из-за неявки, и отменить отсрочку от мобилизации? Будут ли риски утратить отскочку от мобилизации если меня не выпустят и как этого избежать?

    ПОВІСТКА ВАМ МАЄ БУТИ ВРУЧЕНА ТІЛЬКИ В ЗАКОННИЙ СПОСІБ. ЦЕ ЗАКОННО І ТАК МОЖЕ БУТИ.

    ОДНАК ВИ ПОВИННІ БУДЕТЕ ПІДТВЕРДЖУВАТИ СВІЙ ФАКТ СТУДЕНТСТВА. НАРАЗІ Є РІЗНІ МОЖЛИВОСТІ ЩОДО НАВЧАННЯ-ОНЛАЙН.

    МОЖЕМО ДЕТАЛЬНО ПРОГОВОРИТИ ВАШУ СИТУАЦІЮ.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

    Адвокат Евгений Александрович

    Дмитрий!

    "5. Какие именно правовые документы (статья абзац) запрещают мне выезд когда я соберу все необходимые документы (в военкомате) по 23 статье"?

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України: Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua) ЗАТВЕРДЖЕНО

    постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. N 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. N 724) ( 724-2010-п )

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону

    громадянами України "2-6. У разі введення на території України надзвичайного або

    воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Ця норма не поширюється на осіб, визначених в абзацах другому - восьмому частини третьої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ( 3543-12 ).

    { Правила доповнено пунктом 2-6 згідно з Постановою КМ N 383 ( 383-2022-п ) від 29.03.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 399 ( 399-2022-п ) від 01.04.2022 } ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...

    Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

    "6. На сегодняшний день, пограничники отказали одному студенту в выезде ссылаясь на постановление кабмина від 27.01.1995 № 57 пункт 2-6. правомерно ли это"?

    - ДА, ТАКОЕ МОГЛО БЫТЬ.

    ВЕДЬ ТАКАЯ НОРМА ЕСТЬ, ХОТЯ Я ОБЫЧНО ПРИМЕНЯЮТ ДЛЯ СТУДЕНТОВ УКРАИНСКИХ НАЦИОНАЛЬНЫХ ВУЗОВ.

    "7. Если я обращусь в военкомат и мне удастся получить там отсрочку на период обучения (2 года обучение) и разрешение на выезд, но меня не выпустят пограничники. то может ли потом (после начала учебного года 1 октября) военкомат повесткой меня вызвать, потребовать документ НЕ ОТЧИСЛИЛИ ЛИ меня из-за неявки, и отменить отсрочку от мобилизации? Будут ли риски утратить отсрочку от мобилизации если меня не выпустят и как этого избежать"?

    - ОНИ НЕ УЗНАЮТ ЗДЕСЬ ВЫ ИЛИ НЕТ, ПОВЕСТКИ НЕ БУДЕТ.

    ЕСЛИ ВАС ОТЧИСЛЯТ, ТО ВЫ ПОТЕРЯЕТЕ ОТСРОЧКУ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ.

    ЕСЛИ ВЫ НЕ БУДЕТЕ УЧИТЬСЯ, ОТСРОЧКА ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ, МОЖЕТ БЫТЬ ОТМЕНЕНА.

    При наличии вопросов, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Всего доброго!

    Карпенко Андрей Владимирович

    5. Какие именно правовые документы (статья обзатц) запрещают мне выез когда я соберу все необходимые документы (в военкомате) по 23 статье?

    6. На сегодняшний день, пограничники отказали одному студенту в выезде ссылаясь на постановление кабмина від 27.01.1995 № 57 пункт 2-6. правомерно ли это?

    7. Если я обращусь в военкомат и мне удастся получить там отсрочку на период обучения (2 года обучение) и разрешение на выезд, но меня не выпустят пограничники. то может ли потом (после начала учебного года 1 октября) военкомат повесткой меня вызвать, потребовать документ НЕ ОТЧИСЛИЛИ ЛИ меня из-за неявки, и отменить отсрочку от мобилизации? Будут ли риски утратить отскочку от мобилизации если меня не выпустят и как этого избежать?

    ххх

    5. Нормативных документов, которые дают перечень лиц, которым запрещено выезжать за границу, не существует.

    6. Правомерность под вопросом. Но ОСПОРИТЬ это практически невозможно.

    7. Военкомат Вам разрешение не даст, пограничники не разрешат выехать за границу, А вот стабилизировать могут с большой долей вероятности.

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які,навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі) у закладах освіти за кордоном і на час оголошення мобілізації перебували на території України, та не змогли в установленому порядку виїхати за межі України для продовження навчання – мають право на виїзд з України у разі наявності:

    студентського квитка або студентської візи;

    перекладені та нотаріально завірені документи навчання особи у закордонному вузі;

    військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією);

    довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

    Успіхів

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр год назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Добрый день, Дмитрий!

    1. По закону на сегодняшний день меня должны выпустить из страны если собрать ВСЕ НЕОБХОДИМЫЕ дополнительные документы? - к сожалению, согласно законодательства студенты иностранных вузов имеют право только на отсрочку от мобилизации, но не на выезд за границу. При этом, согласно информации на сайте ГПС Украины от 07.09.2022 студенты могут выезжать за границу для продолжения обучения (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...).

    2. По закону, есть ли разнича в пересечении границы между студентами которые поступили до 24.02 и после? - да, до 24.04. вообще не было никаких ограничений на выезд за границу для военнообязанных мужчин.

    3. Если по закону я все же могу выехать как иностранный студент, то какая правильная и безопасная последовательность моих действий, что нужно собрать и в каком виде? - если Вы имеете статус призывника, то на Вас не действуют ограничения на выезд за границу. То есть, Вы имеете право на выезд согласно законодательства.

    Вам нужно подать у ТЦКСП (военкомат) заявление об оформлении отсрочки и разрешения на выезд за границу. Советую отправлять почтой заказным письмом с описью вложения. Могу подготовить для Вас такое заявление.

    4. Говорят, чем больше документов у меня будет тем больше вероятность мне пересечь границу. Это правда? и какие дополнительные документы (доказательства) нужны? - нет. Самое главное - это отсрочка и разрешение на выезд за границу, а документа о зачисление на обучение достаточно и одного.

    5. Какие именно правовые документы (статья обзатц) запрещают мне выез когда я соберу все необходимые документы (в военкомате) по 23 статье? - пункт 2-6 Правил (но только если Вы имеете статус военнообязанного, а не призывника).

    6. На сегодняшний день, пограничники отказали одному студенту в выезде ссылаясь на постановление кабмина від 27.01.1995 № 57 пункт 2-6. правомерно ли это? - да, но они противоречат сами себе.

    7. Если я обращусь в военкомат и мне удастся получить там отсрочку на период обучения (2 года обучение) и разрешение на выезд, но меня не выпустят пограничники. то может ли потом (после начала учебного года 1 октября) военкомат повесткой меня вызвать, потребовать документ НЕ ОТЧИСЛИЛИ ЛИ меня из-за неявки, и отменить отсрочку от мобилизации? - лично я советую одновременно отправить обращение в Администрацию ГПС Украины. Поскольку пункт 2-6 Правил действует еще с 29.03.2022 года и несмотря на это всех студентов выпускали, а сегодняшние отказы дискриминируют Вас и нарушают ваше право на получение высшего образования.

    8. Будут ли риски утратить отскочку от мобилизации если меня не выпустят и как этого избежать? - отсрочка теряется только в случае отчисления с вуза.

    Если Вам нужна детальная консультация и помощь в подготовке документов, можете написать мне на почту mailmessage@ukr.net

    Рибінцев Сергій Сергійович

    Доброго дня!

    Як студент іноземного ВНЗ ви не можете виїхати наразі, з урахуванням останіх змін до законодавства.

    Але відстрочка як варіант можливий для опрацювання.

    Звертайтесь.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України