Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 06 сентября 2022, вопрос №72564

Виїхав закордон та не повернувся

Доброго дня!
Якщо військовозобов'язаний виїде закордон як волонтер чи водій через систему шлях, то яка відповідальність може бути за неповернення в зазначений термін? Особа несе персональну відповідальність чи відповідатиме тільки організація, яка зробила документи для виїзду?

Ответы юристов (4)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Прямої особистої відповідальності за вказане діяння не встановлено, але кожний окремий випадок потрібно розглядати з огляду на конкретні обставини справи. Вказане діяння можливо розглядати як порушення правил військового обліку, або якщо, наприклад, була отримана повістка і особа в цей час виїхала та не повернулась, то це окремий склад правопорушення.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна 2 года назад

    Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    Відповідно до Постанови від 20.05.2022 року № 615 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/615-2022-%D0%B...

    Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:

    військових, правоохоронних органів;

    військових адміністрацій;

    медичних закладів;

    відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

    Рішення про виїзд за межі України, яке дає можливість перетину державного кордону, приймається на строк не більше шести місяців.

    Особи, зазначені в абзаці першому цього пункту, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетину державного кордону.

    У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном та/або зміни мети виїзду за кордон, що встановлені цим пунктом, Мінінфраструктури та військові адміністрації скасовують своє рішення про виїзд за межі України відповідних осіб протягом семи робочих днів з моменту встановлення фактів зазначених порушень.

    У разі непідтвердження мети поїздки уповноважені службові особи Держприкордонслужби відмовляють особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, у перетинанні державного кордону в порядку, визначеному частиною першою статті 14 Закону України “Про прикордонний контроль”.

    Іншої відповідальності законодавством не передбачено.

    На даний час законом чітко не передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність саме за неповернення додому у втановлений термін.

    Якщо не було повістки про явку до ТЦКСП, то адміністративної відповідальності не буде, а також і кримінальної відповідальності.

    Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Відповідальність нестиме і організація (у вигляді заборони в подальшому отримання дозволів на виїзд), так і особа (теоретично можливо розглядати це як ухилення від мобілізації за ст. 336 ККУ).

    Успіхів!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Відповідальність за Ваше неповернення в Україну нестимете і Ви, і та організація, під чиїм дахом Ви виізджали. Останній заборонять здійснювати перевезення за кордон, а Вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності по ст. 336 ККУ.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України