Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

17 сентября 2022, вопрос №73122

Дрібне хуліганство. Що загрожує?

Доброго вечора. Посварилися з сусідкою ,вийшла нецензурна лексика з обоїх сторін. Але вона написала заяву , складено протокол,передано до суду . Скажіть що мені загрожує,маю 2 дітей ,переживаю аби не сісти на 15 діб

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Марина!

    Відповідно до статті 173 КУпАП до дрібного хуліганства відносять нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Іншими словами, дрібним хуліганством визнаються дії, що не мають ознак кримінально караного хуліганства.

    • нецензурна лайка в громадських місцях;

    Нецензурна лайка - це одна з грубих форм неповаги до громадської моральності, непристойні висловлювання, один із найогидніших різновидів словесної брутальності. У правовій літературі справедливо зазначається, що незалежно від того у зв'язку з якими обставинами особа висловлює своє роздратування у формі нецензурної лайки, вона скоює проступок, за який підлягає відповідальності в адміністративному порядку.

    Словесне хуліганство не загрожує життю та здоров'ю людей, проте використання нецензурних слів виявляє, перш за все, грубе, образливе ставлення до оточуючих. Воно, знижуює рівень людського спілкування та завдає моральної шкоди духовному стану суспільства, ображає людську гідність.

    • образливе чіпляння до громадян;

    Чіпляння - це докучлива поведінка, пов'язана з діями щодо ображання, які зневажають честь і гідність людини та утискають чию-небудь волю, причому у грубій розв'язній манері. Це може бути: хапання за одяг, насильницьке утримання за руки, демонстративний зрив головного убору, навмисне загороджування виходу або проходу, вимога дати цигарку або пускання в обличчя диму від неї, утримання дівчини з непристойною пропозицією та інші подібні дії. Для всіх подібних випадків характерним є ігнорування волі та бажання оточуючих, прагнення нав'язати свою волю, а точніше - свавілля.

    Стаття 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, -

    тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

    {Стаття 173 із змінами, внесеними згідно із Законами № 55/97-ВР від 07.02.97 , № 2744-VI від 02.12.2010 }

    У Вашому випадку стала звичайна побутова сварка, яка може перетворитись у щось більше лише в одному випадку - коли це відбувалось у публичному місці!

    Виникнуть додаткові питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 года назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Вам потрібно було подати до поліції зустрічну заяву. В ній Ви мали б вказати, що сусідка також вживала щодо Вас нецензурні слова. Після того сусідка, можливо, погодилась би на висунуту Вами пропозицію укласти угоду про примирення сторін чи примирення винного і потерпілого, тобто укладення так званої мирової угоди. Якщо заява сусідки була прийнята поліцією, а Ваша заяву на сусідку не була прийнята поліцією, то провадження ведеться лише проти Вас.

    Ви можете попросити в суду відправити справу на доопрацювання поліцією та зобов'язати поліцію прийняти Вашу зустрічну заяву і скласти протокол і щодо дій Вашої сусідки.

    Можете звертатись до мене з цим чи іншими питаннями для надання різноманітних додаткових юридичних послуг.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України