Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 22 сентября 2022, вопрос №73347

Відповідальність за несвоєчасне проходження повторної медкомісії

Добрий день. Що може загрожувати чоловіку який виїде за кородон маючи тимчасову не придатність (до 2 місяців) і вчасно не повернеться в Україну?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Андріє!

    Неявка для проходження ВЛК можлива, якщо є поважна причина - наприклад, хвороба, підтверджена лікарняним. В інших випадках Ви можете бути притягнені до різної форми відповідальності.

    Відповідно до статті 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення в разі нез'явлення за викликом територіального центру комплектування та соціальної підтримки для проходження ВЛК у воєнний час тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Національній поліції надано право здійснювати адміністративне затримання військовозобов'язаних при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до територіального центру комплектування (статті 259 та 262 Кодексу про адміністративні правопорушення, частина 3 статті 38 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу»).

    Окрім того, статтею 336 Кримінального кодексу передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. За вчинення такого злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років. Але у випадку з ВЛК така відповідальність наступає доволі не часто. Лише, коли вже після проходження ВЛК Ви не з'явитесь за мобілізаційним розпорядженням!

    Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Андрію.

    Це залежить від того, чи отримав чоловік при останньому проходженні ВЛК повістку і від того, яким буде строк прострочення.

    Тому не раджу все ж зловживати строком у 2 місяці.

    У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку «Звернутися»


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України