Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 22 сентября 2022, вопрос №73351

Зворотній перетин кордону, не має в базі прикордонної служби, які дії ?

Доброго дня!
При перетині кордону України на виїзд 24.02.22 громадянину України не поставили печатку в закордонний паспорт, це з’ясувалось згодом.
В міграційній службі закордонної держави печатку про перетин кордону поставили на окремому документі з датою 24.02.22
Які документи потрібно надати громадянину України прикордонній службі України на кордоні, при зворотньому поверненні, якщо його не внесли у відповідну українську базу? Чи достатньо печатки з міграційної служби? Чи можлива за це кримінальна відповідальність?
Громадянин має діючий закордонний паспорт старого зразка (не біометричний). Він призовного віку.
Планує повернення в Україну. Оскільки така ситуація сталася вперше, хоче розуміти шляхи її вирішення.

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня!

    Треба було одразу після перетину кордону в лютому стати на облік в українському консульстві і чесно повідоми їх про спосіб перетину кордону. Зараз важко зпрогнозувати як поведе себе в цій ситуації Держприкордонслужба при Вашому поверненні, оскільки у Ваших діях можуть запідозріти ознаки праопорушення, передбаченого статті 204-1.Кодексу України про адміністративні правопорушення - незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України, і буде доволі складно довести, що Вас просто пропустили без відповідної відмітки у паспорті!

    "Перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади -

    тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

    Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

    Чинність цієї статті не поширюється на випадки повернення в Україну без встановлених документів громадян України, які стали жертвами злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми, а також на випадки прибуття в Україну іноземців чи осіб без громадянства з наміром отримати притулок чи бути визнаними в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, якщо вони звернулися із заявою про надання притулку чи заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідно до Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

    Дусаю, що Вам варто звернутись до мене персонально, аби ми могли в приватному порядку обговорити цю проблему й спробувати знайти правильний алгоритм дій. Для того достатньо натиснути кнопку "звернутись" біля мого фото.

    • Анонім Клиент 2 года назад

      Дякую, за відповідь.

      Закордонний паспорт діючий, не підробний. Печатка міграційної служби справжня, але на окремому документі. Чому міграційна служба не сказала, що громадянин має піти ще й в консульство? Мені не зрозуміло… Але маємо, те що маємо…

      Я писала лист в Державну прикордонну службу України, з описом ситуації. Відповідь дали таку: Згідно статті 33 Конституції України, громадяни України не можуть бути позбавлені права в будь який час повернутись в Україну.

      Також статею 1 Закону України «Про порядок виїзду і в´їзду в Україну громадян України» передбачено, що громадянин України ні за яких підстав не може бути обмеженим у праві на в´їзду в Україну.

      А на практиці може виявитись, що в‘їхати ви можете, але отримаєте адміністративне покарання, я правильно зрозуміла?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Проблема не у в'їзді. Вам дозволять в'їзд за будь-яких обставин! Проблема в тому, що Ви не маєте відмітки про виїзд, і з цього приводу на пропускному пункті можуть виникнути питання. Тому, перед тим як в'їзджати, треба мати чіткий план і легенду, тобто пояснення, чому так сталося. Про це і треба поговорити приватно. Бо це питання делікатне і особисте - не для чужих очей.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Зараз складно відповісти, адже треба знати більше деталей.

    Але не думаю, що будуть проблеми, оскільки виїзд за кордон буд здійснений на законних підставах.

    У випадках необхідності детальної консультації, тисніть зелену кнопку «Звернутися»


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України