Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день! Мій син зник безвісти в травні цьго року. При призові він підписав документ, що у разі, якщо з ним щось трапиться, кошти, які призначаються при цьому має отриматм--мати. Коли мені надали повідомлення з військомату, що син зник безвісти, я надала всі необхідні довідки, але до цього часу нічого не отримала. На разі мені зателефонували з частини і сказали, що треба інші довідки. Тобто, копії свідоцтв про народження дітей та інші. Він розлучений з 2012 року, діти на утриманні матері, двоє. Питання-- 1. Всі кошти має отримати мати дітей, чи їх розділять між дітьми та матір"ю зниклого безвісти?
2. Якщо не отримувати ці кошти, при поверненні зниклого безвісти, він сам може їх отримати в повному обсязі з часу зникнення, тобто, з травня 2022р.?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Людмила!
Родинам захисників, які потрапили в полон, заручники, інтерновані або зникли безвісти, проводяться виплати в межах грошового забезпечення захисника, відповідно до порядку, затвердженого постановою Кабміну від 30 листопада 2016 року №884.
Безвісно відсутнім для цілей цієї виплати військова частина вважає зниклого безвісти під час захисту Вітчизни військовослужбовця, щодо якого понад 15 днів відсутні відомості про місце його перебування, крім відомостей про самовільне залишення військової частини або місця служби.
Виплата грошового забезпечення здійснюється таким членам сімей:
У разі письмової відмови однієї з осіб від виплати грошового забезпечення її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на його одержання.
Хто з родини захисника має право на грошове забезпечення?
Виплата грошового забезпечення здійснюється з дня захоплення захисника у полон або заручниками, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти, членам сімей захисників.
Для цього необхідно подати:
Командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає протягом 15 днів подані документи та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.
Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (установи, організації), місця служби або дезертирували, не здійснюється.
Виплати грошового забезпечення працівникам поліції, які потрапили в полон, зникли безвісти або загинули
Розрахунки для родини загиблого поліцейського здійснюються відповідно до наказу МВС від 6 квітня 2016 року №260 “Про затвердження порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським НПУ та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання” та постанови КМУ від 28 лютого 2022 року №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану”.
Вказані кошти перераховуються на картковий рахунок таких працівників або на депонований рахунок, отримання яких здійснюється відповідно до чинного законодавства.
Одноразова грошова виплата сім’ям загиблих захисників згідно з постановою Кабміну від 28 лютого 2022 року №168 (15 000 000 гривень)
Право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім’ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) захисника. Члени сім’ї та батьки загиблого (померлого) захисника визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці – відповідно до закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Сім’ям загиблих осіб виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів:
Днем виникнення такого права є дата загибелі особи в період дії воєнного стану, що зазначена у свідоцтві про смерть.
Виплата одноразової грошової допомоги, здійснюється також сім’ям захисників, які померли внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого під час захисту Батьківщини у період дії воєнного стану, не пізніше ніж через 1 рік після поранення (контузії, травми, каліцтва).
Одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності, згідно з постановою Кабміну від 25 грудня 2013 року №975 (173 670 гривень – 1 860 760 гривень, на 2022 рік)
Згідно зі статтею 16-2 Закону №2011-XII та постановою КМУ №975 одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі, кратному до одного прожиткового мінімуму (ПМ), встановленого законом на 1 січня року, в якому настала подія.
Днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є:
Розміри одноразової грошової допомоги, згідно з постановою Кабміну від 25 грудня 2013 року №975, на 2022 рік
1. У разі загибелі (смерті) захисника під час виконання ним обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, або смерті захисника, звільненого з військової служби, протягом року після звільнення з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби, родині передбачається грошова допомога у розмірі 750 ПМ, або 1 860 760 гривень.
2. У разі загибелі (смерті) захисника, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, або смерті захисника, звільненого з військової служби, протягом року після звільнення з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов’язаних із проходженням військової служби; або загибелі (смерті) військовозобов’язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, що настала під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, – родині передбачається грошова допомога у розмірі 500 ПМ, або 1 240 500 гривень.
3. У разі встановлення військовослужбовцю інвалідності: I групи – 400 ПМ – 992 400 гривень, II групи – 300 ПМ – 744 300 гривень, III групи – 250 ПМ – 620 250 гривень.
4. Захиснику (крім строкової служби), інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через 3 місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, – родині передбачається грошова допомога у розмірі від 120 ПМ до 70 ПМ (173 670 гривень).
5. У разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності розмір допомоги становить: % втрати працездатності, зазначений у висновку МСЕК * 50 – 70 ПМ (прожиткових мінімумів). Станом на 1 січня 2022 1 ПМ становить – 2481 гривень.
До відома:
Перелік документів для отримання ОГД (одноразової грошової допомоги)
Члени сім’ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (в минулому – військкомату)/СБУ/ГУ НП, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів, нижчезазначені документи.
ОГД при загибелі захисника:
До заяви додаються копії:
Для ОГД при інвалідності чи втраті працездатності захисника подають такі документи:
До заяви додаються копії:
Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого фото.