Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 26 вересня 2022, питання №73507

Правомерен ли Отказ о предоставления отсрочки?

Добрый день!
у мужа есть дочь - инвалид от первого брака. Он взял в больнице Решение ЛКК об назначении статуса ребенок - инвалид. Алименты на дочь он оплачивает вовремя и в полном объеме.
Также, мы находимся в зарегистрированном браке в котором у нас есть совместная дочь. Я имею сына от первого брака который проживает с нами. Алименты на сына я получаю вовремя и в полном объёме.
Ранее я здесь задавала вопрос об отсрочке и вы, уважаемые юристы, посоветовали предоставить справку об инвалидности старшей дочери, свидетельство о рождении общей дочери , свидетельство о рождении его пасынка и свидетельство о нашем браке. Таким образом, он должен попадать под отсрочку по двум категориям:
"Стаття 23 ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію:
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
Но!!! военкомат дал отказ по этим двум пунктам.
Мотивирует это следующем:
1 . В законе типа ключевое понятие указано ВИХОВУВАТЬ ребенка инвалида. т.е содержание ( уплата алиментов) для назначения отсрочки не важно. Нужно каким-то образом доказать что он именно ВИХОВУЕТ инвалида.
на мой вопрос а что тогда входит в понятие "Алименты" военный юрист сказал что оплата только жизненных потребностей.
2. По поводу содержания троих детей. Тут типа как раз важно СОДЕРЖАНИЕ ( материальное) этих детей. А на пасынка он же не платит алименты а платит биологический отец. Т.е отчим НЕ СОДЕРЖИТ его.
подскажите, как поступить и добиться отсрочки?

Відповіді юристів (4)

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрый день! В вашем случае нужно получать письменный отказ (если такой не предоставили) и подавать жалобу в областной военкомат и Министерство обороны. Для более подробной консультации нажимайте кнопку "Обратиться".

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Анна!

    Очевидно, що треба оскаржувати відмову ТЦК!

    По-перше, скарги на незаконні дії представників «військоматів», пов’язані із процесом мобілізації можуть бути в усній формі викладені на гарячій лінії Міністерства Оборони: 0-800-500-410, 0-800-500-442, 044-454-44-99 (нижче більш детально).

    По-друге, скарги на порушення законодавства під час мобілізації подаються керівнику Центру комплектування та соціальної підтримки (воєнкому) або до вищестоячого обласного ТЦКСП (військкомату).

    Скарга має містити детальний опис обставин порушення і клопотання про припинення порушення.

    По-третє, у випадку відсутності належної реакції «воєнкома), незаконні дії, що стосуються мобілізації можуть бути оскаржені до адміністративного суду. Для отримання правової допомоги з цього питання необхідно звернутися до адвоката.

    Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України

    0 800 50 04 42

    Call-центр Міністерства оборони Українидля вирішення проблемних питань та координації розгляду звернень громадян:

    Розпорядок роботи Саll-центру Міністерства оборони України

    Понеділок — четвер з 09.00 до 18.00

    П’ятниця з 09.00 до 16.45

    Перерва на обід з 13.00 до 13.45

    Субота з 09.00 до 15.00

    Call-центр Збройних Сил України для забезпечення своєчасного та якісного розгляду звернень (заяв) громадян. До нього входять Call-центри видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань, Call-центри Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь", Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги.

    Номер багатоканального зв'язку Call-центру Збройних Сил України — 0800500410, (044) 454-44-99.

    Графік роботи Call-центрів видів, окремих родів війск (сил) Збройних Сил України, оперативних та повітряних командувань - у робочі дні з 09.00 до 18.00.

    Графік роботи Call-центрів Командування об'єднаних сил, ОТУ "Північ", ОТУ "Схід", ОУВ "Південь" —цілодобово, щоденно.

    Графік роботи Call-центру Головнокомандувача Збройних Сил України, Психологічної допомоги — у робочі дні з 09.00 до 18.00. Електронна адреса: Call-center_ZSU@mil.gov.ua.

    «Гаряча лінія» з питань проходження військової служби за контрактом, в тому числі для бажаючих вступити до українського війська, відповіді на телефонні дзвінки за телефоном

    0 800 500 051 — щоденно з 09.00 до 18.00 крім суботи та неділі;

    У разі уточнень чи додаткових питань можете поспілкуватись зі мною в режимі онлайн. Для того треба лише натиснути кнопку "звернутись" біля мого профілю. Вдачи Вам!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Анно.

    Дії працівників ТЦК та СП є незаконними. Їх потрібно оскаржувати.

    Але для того треба мати більше інформації. Звертайтесь, спробую допомогти.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня, Анно!

    Всі підстави для відстрочки наведені в ст. 23 Закону (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text).

    Вашому чоловіку потрібно негайно подати, а краще направити поштою рекомендованим листом із описом вкладення, на ім'я начальника ТЦКСП письмову заяву про внесення до Реєстру відомостей про наявність на його вихованні дитини з інвалідністю віком до 18 років та оформлення відстрочки від мобілізації. Всі мої клієнти в подібних випадках без проблем отримували відстрочку.

    Якщо цього не зробити, вашого чоловіка дійсно можуть мобілізувати всупереч нормам законодавства. Таких випадків достатньо. Тоді доведеться оскаржувати мобілізацію в суді, в порядку адміністративного судочинства.

    Якщо буде потрібна детальна консультація та зразок заяви на відстрочку, пишіть на пошту mailmessage@ukr.net


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України